پارچه کنواس چیست و چه خصوصیاتی دارد ؟

دسته بندی : چاپ
2 1398/08/02
تعداد بازدید :
4994 بازدید
نظرات :
نظر
پارچه کنواس چیست و چه خصوصیاتی دارد ؟


کاغذ یا پارچه کنواس؟ 

با فراگیر شدن سفارش چاپ روی کنواس، سوالاتی از قبیل اینکه "پارچه کنواس چیست؟" "آیا چاپ کنواس روی کنواس نقاشی صورت می‌گیرد؟و غیره فراگیر شده‌اند. از این رو، ما در چاپخانه دیجیتال کوثر، به عنوان مرجع تخصصی چاپ کشور، برآن شدیم تا خلاصه‌ای از اطلاعات مفید درباره کنواس را گرداوری کرده و با مخاطبان درمیان قرار دهیم. به طور کلی اگر به در اختیار داشتن چاپ‌های خاص، زیبا و دلفریب علاقه دارید؛ همراهی ما در سطرهای پیش رو خالی از لطف نخواهد بود.

چاپ کنواس خود را به صورت اینترنتی سفارش دهید. 


اگر تا به حال یک بوم نقاشی را از نزدیک دیده باشید؛ واقفید که سطح رویین پستی و بلندی دارد و کاملا صیقلی نیست. این امر برای جذب حداکثری و جلوگیری از پخش شدن رنگ ضروری است. پارچه پشمی کنواس علاوه بر نقاشی، در ساخت بادبان، چادر، کیف، کوله و کفش نیز مورد استفاده قرار گرفته است. اما کاغذ کنواس، برگه‌ای است که سطح کوتد شده دارد و فوق العاده شبیه به پارچه ساخته و پرداخته شده است.آیا چاپ کنواس رو هم به صورت چاپ دیجیتال انجام میدند یا خیر؟

مطالعه بیشتر : سایز استاندارد بنر چاپی 

کنواس روی پارچه یا کاغذ؟

این امر کاملا به سلیقه و بودجه شما بستگی دارد. هر دو چاپ مقدور است. حتی اگر چاپ روی پارچه را انتخاب کنید؛ امکان قرار دادن آن روی بوم نیز فراهم خواهد شد. مخلص کلام اینکه، با اینکه چاپ سفارش می‌دهید؛ یک نقاشی کامل و بی نقص تحویل خواهید گرفت.

چرا چاپ پارچه کنواس محبوب شده؟

همانطور که می‌دانید، مضاف بر کیفیت طراحی، رنگ‌های مورد استفاده، تکنولوژی چاپ، تخصص نیروی انسانی و غیره، عیار کاغذ یا متریال پذیرای چاپ یکی از مهم‌ترین عواملی است که کیفیت نهایی چاپ را رقم می‌زند. حال از آنجا که سطح کنواس حالتی پشمی دارد؛ پس از پرینت، کار به اثر دست یک نقاش زبردست شباهت خواهد داشت. از این رو هر کسی دوست دارد چنین چاپی را روی دیوار خانه و دفتر کار نگهداری کند.


پیشنهاد میکنیم :
بهترین چاپ کنواس در تهران

پرینت یا خرید پارچه کنواس؟

نقاش‌ها می‌توانند با استفاده از چاپ و پرینت کنواس اثر خود را در تیراژ بالا کپی بگیرند. طراحان داخلی نیز با اتکا به زیبایی چاپ کنواس توانایی ایجاد جلوه‌های بصری محسورکننده را خواهند داشت. در آخر، مصرف کننده‌های شخصی نیز برای افزایش زیبایی و چشم انداز، می‌توانند در مقیاس محدود، طرح‌های مد نظر خود را میهمان پارچه یا کاغذ کنواس سازند.


 

عوامل تاثیر گذار روی قیمت کنواس

موارد زیادی روی قیمت نهایی کنواس اثرگذاری دارند. استفاده از پارچه گرماژ بالا (سنگین) یا ساده؛ قاب داشتن یا نداشتن، ابعاد و امکانات جانبی. به عنوان مثال، یک کنواس ضد آب از کنواس معمولی گران تر است و چاپ قلاب دوزی شده از پرینت ساده هزینه‌بر تر. خلاصه اینکه، ابعاد، کیفیت، شیوه چاپ مولفه‌های اصلی قیمت گذاری کنواس به شمار می‌آیند.

مطالب مرتبط: بهترین فوم برد تهران را از کجا تهیه کنیم؟

جمع بندی و کلام آخر

در این نوشته در قالبی فشرده به چاپ پارچه کنواس پرداختیم. ساختار، شیوه قیمت گذاری و مصارف این پارچه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. اگر مضاف بر مطالب بالا به نکته‌ای خاص ذهن شما را به خود مشغول کرده یا سوالی دارید؛ همین حالا آن را با ما ارتباط بگیرید؛ کارشناسان چاپ آنلاین کوثر همواره مشتاق میزبانی از صدای گرم شما هستند.          
برچسب ها

آخرین مقالات
عوامل موثر در طراحی کاتالوگ
عوامل موثر در طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ به عوامل زیادی بستگی داره در مقاله عوامل موثر در طراحی کاتالوگ به بررسی کامل آن میپردازیم.

عوامل موثر در طراحی کاتالوگ
عوامل موثر در طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ به عوامل زیادی بستگی داره در مقاله عوامل موثر در طراحی کاتالوگ به بررسی کامل آن میپردازیم.

تفاوت تراکت و بروشور
تفاوت تراکت و بروشور

تراکت و بروشور میتوان جز محبوب ترین نوع تبلیغات بعد از کارت ویزیت و کاتالوگ دانست اما تفاوت هایی باهم دارند که در این مقاله بررسی میکنیم.

انواع بروشور
انواع بروشور | موضوع بروشور

به طور کلی بروشور دارای انواع مختلفی است که سبب میشود شما به عنوان کارفرما بتونید به راحتی و با دست باز آن را انتخاب کنید.

کاربرد بروشور
کاربرد بروشور چیست؟

بروشور یکی از محصولات شیک و معتبره که بسیاری از شرکت ها و موسسات برای تبلیغات و شناساندن نام برند خود از آن استفاده میکنند.

ویژگی های کاتالوگ جذاب
ویژگی های کاتالوگ جذاب | انواع کاتالوگ

در مقاله ویژگی های کاتالوگ جذاب به بررسی کامل تمامی ویژگی های یک کاتالوگ از جمله جذابیت و ظرافت های لازم در آن میپردازیم.

نکاتی که یک کاتالوگ را جذاب میکند
نکاتی که یک کاتالوگ را جذاب میکند | نمونه کاتالوگ

طراحی یک کاتالوگ به تنهایی نمیتونه باعث تکمیل شدن و کارآمدی آن باشه باید نکاتی که یک کاتالوگ را جذاب میکند را هم در طراحی آن در نظر گرفت.

تفاوت چاپ دیجیتال با افست
تفاوت چاپ دیجیتال با افست | چاپ دیجیتال چیست؟

از جمله بزرگترین تفاوت چاپ دیجیتال و افست میتوان به اندازه تیراژه آن ها اشاره کرد در چاپ دیجیتال از تیراژ کمتری نسبت به چاپ افست استفاده میشود؟

1398/08/08

تا به حال به فروشگاه‌هایی که سردر خود را با استفاده از تابلوهای محسورکننده نوستالژیک تزئین می‌کنند توجه کرده‌اید؟

1398/07/30

فوم برد چاپی است شبیه به تخته شاسی با این تفاوت که این بار پوستر گلاسه به جای قرار گرفتن روی ام دی اف و....

مشاوره