آپلود فایل
آپلود کن
ثبت سفارشبک لایت چیست ؟

به طور کلی بک لایت، محصول چاپی پرطرفداری میباشد، که یکی از خصوصیات اصلی آن قابلیت چاپ نور است. به عبارتی، نوری که از پشت به آن تابانده میشود،جلوه ی زیبایی به چاپ مورد نظر میدهد. 
 یکی از کاربردهایی که به وفور تا به حال مشاهده کرده اید، در مترو میباشد. اگر تا الان در مترو خیلی به اطراف دقت نکرده اید، پیشنهاد میکنیم، برای یکبار هم که شده، فضای داخلی مترو را بیش از گذشته نظاره گر باشید. اولین جایی که ممکن است به چشمتان بخورد، تابلوهایی است که بر روی دیوارهای دو طرف پله برقی ها نصب شده است. رنگ و لعاب طرح های موجود در این تابلوها در کنار نوری که از پشت به تابلوها تابانده میشود، جلوه ی زیبایی را ایجاد میکند وناخودآگاه نظر شما به آن سمت کشیده میشود.

تفاوت بک لایت و فلکس

معمولا تابلوهای فلکسی در محیط های خارجی قابل استفاده هستند. در حالیکه تابلوهای بک لایت، در فضای داخلی استفاده میشوند. 
کیفیت چاپ تابلوهای بک لایت، در صورتی که در معرض نور آفتاب ، باد یا باران و.....قرار بگیرند، پایین میرود. به همین دلیل این تابلو ها در فضای داخلی استفاده میشوند. در حالیکه تابلوهای فلکسی، در فضای بیرون استفاده کاربردی دارند. 
این محصولات برای فضاهای داخلی که فاقد نور هستند، بسیار مناسب و کاربردی است. 

نکات فنی در چاپ بک لایت توسط مجتمع کوثر 

رسالت مجتمع چاپ کوثر، حفظ رضایت مشتریان عزیز میباشد. از همین رو در جهت جلب رضایت مشتریان همواره در تلاش است. 
این مجتمع ، قبل از تحویل چاپ به مشتری، محصول مورد نظر را ( تابلوی بک لایت ) مقابل نور قرار میدهد. انجام این کار، به منظور بررسی کیفیت کار مورد نظر است. در صورتی که کیفیت کار مورد نظر پایین باشد، با تاباندن نور به آن کیفیتش دچار مشکل میشود. به عبارتی تابلوهای بک لایت، مناسب ترین وسیله در مواردی است که بخواهیم از پشت به این تابلوها نور بیاندازیم. 
بعد از چاپ بک لایت، حتما یک زمان مشخص به منظور خشک شدن کار در نظرگرفته شود. همچنین حاشیه های کار در زمان نصب ، مورد لحاظ قرار بگیرد.  به کارگیری نصاب های متخصص در این کار، یکی از شرایط تخصصی کار است. به این دلیل که محصول چاپی مورد نظر، به راحتی دچار آسیب نشود. 

چاپ بک لایت و تابلوهای لایت باکس 

تابلوهای لایت باکس، به تابلوهایی گفته میشود، که به طور تخصصی توسط نور کار میکنند. به همین خاطر، از بک لایت ها در تابلوهای لایت باکس  یا کریستالی استفاده میکنند. در فروشگاه ها یا فضاهایی که میخواهند ظاهر زیبایی به آن مکان بدهند، این تابلوها بسیار مناسب و کاربردی هستند.