طراحی به صورت حرفه ای همراه با عکاسی

خلاقیت در طراحی گرافیک چیست؟

 خلاقیت در طراحی به معنای انعطاف پذیری ذهن و نترسیدن از ایده ها و طرح های جدید است. خلاقیت در طراحی این نیست که کسی کاری را انجام دهد که تا به حال هیچ کسی انجام نداده است.
 بلکه خلاقیت ادغام ایده های قبلی نیز خلاقیت به حساب می آید. در این موارد طرح به دست امده شاید شباهت زیادی به ایده های قبلی نداشته باشد. 
خلاقیت در گرافیک همان چیزیست که اکثر طراحان گرافیک بدنبال آن هستند. خلاقیت در طراحی بیش ترین تمایز را نسبت به پارامتر های دیگر طراحی ایجاد میکند. 
خلاقیت نیز مانند بسیاری از مباحث دیگر آموختنی است. کافی است شیوه های ایجاد آن را بدانید، تمرین کنید و بکار گیرید. یک طراح خلاق به مانند دانشمند آزمایشگاه می باشد. با شکل ظریفی طرح ها را در هم آمیخته و به صورت نظام مند آنها را آزمایش می کند. در آخر نتیجه ای مورد پسند و ایده ای جدید از خود به جای می گذارد .
 در ادامه ویژگی هایی که یک طراح خلاق باید داشته باشد مطرح شده.

آمادگی پذیرش ایده های نو

 خلاقیت فرآیندی پیچیده است. عوامل بسیاری بر موفقیت یا شکست اثری خلاقانه موثرند. مثلا سیاست های سازمان سفارش دهنده پروژه بر تصمیم گیری ها تاثیر می گذارد.ظهور تکنولوژی های روز سازمان ها را مجاب میکند که ایده های نو را در دستور کار خود قرار دهند.

تولید یک ایده

 ذهن خالی همیشه برای پذیرش و یادگیری چیزهای جدید آماده است.در ذهن افراد تازه کار فضای خالی زیادی وجود دارد اما این فضای خالی در ذهن متخصصان بسیار کم است.
 در خلق یک اثر سخت ترین بخش کار، شروع کردن آن است .

زمان طراحی 

من تجربه شخصی خود را در اینجا برای شما به اشتراک میگذارم. به نظرم بهترین زمان برای طراحی ، صبح ها (چیزی بین ۶ تا ۱۲ ظهر) و شب ها (چیزی بین ۱۰ تا ۴ بامداد) هست. از طراحی در هنگام غروب (چیزی بین ۴ تا ۷ بعد از ظهر) تا حد امکان بپرهیزید.در ساعاتی به جز زمان هایی که ذکر شد نیز میتوانید طراحی هایتان را انجام دهید. اما مفیدترین ساعات، همان است که اشاره شد!
مشاوره