پارچه کنواس چیست و چه خصوصیاتی دارد ؟

دسته بندی : چاپ
2 1398/08/02
تعداد بازدید :
2459 بازدید
نظرات :
نظر
پارچه کنواس چیست و چه خصوصیاتی دارد ؟


کاغذ یا پارچه کنواس؟ 

با فراگیر شدن سفارش چاپ روی کنواس، سوالاتی از قبیل اینکه "پارچه کنواس چیست؟" "آیا چاپ کنواس روی کنواس نقاشی صورت می‌گیرد؟و غیره فراگیر شده‌اند. از این رو، ما در چاپخانه دیجیتال کوثر، به عنوان مرجع تخصصی چاپ کشور، برآن شدیم تا خلاصه‌ای از اطلاعات مفید درباره کنواس را گرداوری کرده و با مخاطبان درمیان قرار دهیم. به طور کلی اگر به در اختیار داشتن چاپ‌های خاص، زیبا و دلفریب علاقه دارید؛ همراهی ما در سطرهای پیش رو خالی از لطف نخواهد بود.

چاپ کنواس خود را به صورت اینترنتی سفارش دهید. 


اگر تا به حال یک بوم نقاشی را از نزدیک دیده باشید؛ واقفید که سطح رویین پستی و بلندی دارد و کاملا صیقلی نیست. این امر برای جذب حداکثری و جلوگیری از پخش شدن رنگ ضروری است. پارچه پشمی کنواس علاوه بر نقاشی، در ساخت بادبان، چادر، کیف، کوله و کفش نیز مورد استفاده قرار گرفته است. اما کاغذ کنواس، برگه‌ای است که سطح کوتد شده دارد و فوق العاده شبیه به پارچه ساخته و پرداخته شده است.

مطالعه بیشتر : سایز استاندارد بنر چاپی 

چرا چاپ پارچه کنواس محبوب شده؟

همانطور که می‌دانید، مضاف بر کیفیت طراحی، رنگ‌های مورد استفاده، تکنولوژی چاپ، تخصص نیروی انسانی و غیره، عیار کاغذ یا متریال پذیرای چاپ یکی از مهم‌ترین عواملی است که کیفیت نهایی چاپ را رقم می‌زند. حال از آنجا که سطح کنواس حالتی پشمی دارد؛ پس از پرینت، کار به اثر دست یک نقاش زبردست شباهت خواهد داشت. از این رو هر کسی دوست دارد چنین چاپی را روی دیوار خانه و دفتر کار نگهداری کند.

کنواس روی پارچه یا کاغذ؟

این امر کاملا به سلیقه و بودجه شما بستگی دارد. هر دو چاپ مقدور است. حتی اگر چاپ روی پارچه را انتخاب کنید؛ امکان قرار دادن آن روی بوم نیز فراهم خواهد شد. مخلص کلام اینکه، با اینکه چاپ سفارش می‌دهید؛ یک نقاشی کامل و بی نقص تحویل خواهید گرفت.

پیشنهاد میکنیم :
بهترین چاپ کنواس در تهران 

عوامل تاثیر گذار روی قیمت کنواس

موارد زیادی روی قیمت نهایی کنواس اثرگذاری دارند. استفاده از پارچه گرماژ بالا (سنگین) یا ساده؛ قاب داشتن یا نداشتن، ابعاد و امکانات جانبی. به عنوان مثال، یک کنواس ضد آب از کنواس معمولی گران تر است و چاپ قلاب دوزی شده از پرینت ساده هزینه‌بر تر. خلاصه اینکه، ابعاد، کیفیت، شیوه چاپ مولفه‌های اصلی قیمت گذاری کنواس به شمار می‌آیند.

پرینت یا خرید پارچه کنواس؟

نقاش‌ها می‌توانند با استفاده از چاپ و پرینت کنواس اثر خود را در تیراژ بالا کپی بگیرند. طراحان داخلی نیز با اتکا به زیبایی چاپ کنواس توانایی ایجاد جلوه‌های بصری محسورکننده را خواهند داشت. در آخر، مصرف کننده‌های شخصی نیز برای افزایش زیبایی و چشم انداز، می‌توانند در مقیاس محدود، طرح‌های مد نظر خود را میهمان پارچه یا کاغذ کنواس سازند.

جمع بندی و کلام آخر

در این نوشته در قالبی فشرده به چاپ پارچه کنواس پرداختیم. ساختار، شیوه قیمت گذاری و مصارف این پارچه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. اگر مضاف بر مطالب بالا به نکته‌ای خاص ذهن شما را به خود مشغول کرده یا سوالی دارید؛ همین حالا آن را با ما ارتباط بگیرید؛ کارشناسان چاپ آنلاین کوثر همواره مشتاق میزبانی از صدای گرم شما هستند.          
برچسب ها

آخرین مقالات
چاپ فلکسی در چاپخانه آنلاین کوثر
آشنایی کامل با جزییات چاپ فلکسی

تا به حال به فروشگاه‌هایی که سردر خود را با استفاده از تابلوهای محسورکننده نوستالژیک تزئین می‌کنند توجه کرده‌اید؟

فوم برد و ویژگی های آن
بهترین فوم برد تهران را از کجا تهیه کنیم؟

فوم برد چاپی است شبیه به تخته شاسی با این تفاوت که این بار پوستر گلاسه به جای قرار گرفتن روی ام دی اف و....

سفارش کاغذ فتوگلاسه
فروش کاغذ فتوگلاسه و انواع آن

هرچاپ از سه بخش اصلی تشکیل می‌شود. اولی کاغذ (پی وی سی و غیره)، دومی دستگاه یا روش چاپ و سومی اپراتور چاپ است.

چاپ پلات لمینت
قیمت چاپ پلات لمینت فوری

حتما می‌دانید که پلات لمینت چاپی است عریض که روی کاغذ و مقوا انجام می‌شود. مورد استفاده این چاپ به طور عمده پلات نقشه است

چاپ بنر اربعین
بنر اربعین حسینی و نکات طراحی آن

چندسالی است که با باز شدن راه کربلا برای ایرانیان، مراسم اربعین حسینی پرشورتر از همیشه برپا می‌شود.

1398/08/08

تا به حال به فروشگاه‌هایی که سردر خود را با استفاده از تابلوهای محسورکننده نوستالژیک تزئین می‌کنند توجه کرده‌اید؟

1398/07/30

فوم برد چاپی است شبیه به تخته شاسی با این تفاوت که این بار پوستر گلاسه به جای قرار گرفتن روی ام دی اف و....