ارزان شدن قیمت چاپ به دلیل سقوط ارز

دسته بندی : تبلیغات
22 1397/07/22
تعداد بازدید :
803 بازدید
نظرات :
نظر
ارزان شدن قیمت چاپ به دلیل سقوط ارز

تکنولوژی در خدمت کاهش هزینه چاپ، برای حمایت از تولید ملی

افزایش فزاینده قیمت ها مدتی است گریبان تمام صنایع و خدمات را گرفته و به مانعی بزرگ در مسیر رشد و شکوفایی اقتصادی بدل شده است. در یک سال گذشته صنعت چاپ نیز همانند سایر صنایع با نوسان قیمتی زیادی مواجه بوده است و تاثیرات قابل توجهی در تبلیغات و از آن مهمتر ارائه محصولات شرکت های تولیدی و خدماتی گذاشته است. بخش عمده ای از این نوسانات ناشی از افزایش ناگهانی قیمت ارز در شش ماه گذشته می باشد.

صنت چاپ و محصولات چاپی

برای سفارش اینترنتی بنر ارزان در تهران و سایر نقاط کشور به لینک زیر مراجعه نمایید: 

ایرج استاد علینقی رئیس اتحادیه صنعت چاپ کشور در حاشیه هجدهمین جشنواره ملی صنعت چاپ ایران که در شهریورماه سال جاری در تالار وحدت برگزار شد، با بیان اینکه 85 درصد از مواد اولیه مورد نیاز در صنعت چاپ کشور وارداتی است، افزود: مهمترین مشکل امروز این صنعت تامین همین مواد اولیه وارداتی است. وی با اشاره به این موضوع که مهمترین رسالت صنعت چاپ ارائه خدمات به مراکز و مجتمع های تولیدی است، صنعت چاپ را تکمیل کننده فرایند تولید کالای داخلی دانست چرا که بخش زیادی از صنایع تولیدی جهت بسته بندی محصولات خود به صنعت چاپ وابسته اند. وی خاطر نشان کرد: باید جهت واردات مواد اولیه مورد استفاده در صنعت چاپ ارز مبادله ای اختصاص یابد.

بیشتر بخوانید : رابطه صنعت چاپ و برندینگ 

بخش دیگری از افزایش هزینه های چاپی در سال گذشته نیز مربوط به افزایش قیمت کاغذ در ایران و بازارهای جهانی است. محمدرضا دربندی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت و گو با تسنیم با اشاره به این موضوع افزود: اصلی ترین دلایل گرانی کاغذ در کشور سیر نزولی تولید کاغذ در جهان و ایران به دلایل محیط زیستی و اعمال قوانین مخالف قطع درختان توسط نهادهای محیط زیستی است. گرانی دلار و احتکار کاغذ توسط تجار داخلی نیز در التهابات بازار کاغذ بی تاثیر نبوده است. در روزهای اخیر و با توجه به سیر نزولی قیمت دلار، قیمت خدمات چاپی نیز با کاهش 25 تا 35 درصدی مواجه شده است.
علیرضا میرزاییان رئیس مجتمع چاپ کوثر در گفت و گو با تابناک با اشاره به این کاهش قیمت گفت: مجتمع چاپ کوثر قیمت نهایی محصولات و خدمات چاپی خود را بر اساس استانداردهای تدوین شده‌ای که ضمن حفظ کیفیت، با سود حداقلی بتواند مناسب‌ترین قیمت را به مشتریان ارائه دهد، تنظیم می‌نماید. لذا با توجه به کاهش قیمت ارز و به تبع آن کاهش هزینه مواد اولیه برای چاپ، تعرفه‌های محصولات چاپی و تبلیغاتی در این مجتمع کاهش قابل توجهی داشته است تا بتوانیم با استفاده از تکنولوژی روزآمد خود با تولید ملی و اشتغالزایی همگام شویم.

بهره برداری از تکنولوژی و روش های مدرن چاپ برای کاهش هزینه ها

گسترش فناوری های نوین و استفاده از دستگاه های چاپ پیشرفته برای محصولات چاپی خاص، باعث کاهش هزینه های چاپ طی ادوار مختلف شده است. به عنوان مثال در صورتی که شما قصد چاپ در تیراژ بالا را داشته باشید با استفاده از چاپ افست می‌توانید چاپ به صرفه تر و با کیفیت تری خصوصا در چاپ های چند رنگ داشته باشید. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که باید زمان بیشتری برای دیافت خروجی کار خود منتظر بمانید. در این نوع چاپ نوشته و عکس بر روی سطح لاستیکی یک سیلندر گردان انداخته شده و سپس توسط فشار یک سیلندر دیگر بر روی بستر چاپ، چاپ می‌شود. در صورتی که قصد چاپ بروشور در تیراژ پایین و تک رنگ را داشته باشید، چاپ دیجیتال برای شما به صرفه تر خواهد بود و در زمان کوتاه تری نیز خروجی مورد نظر خود را دریافت خواهید کرد. در چاپ جوهر افشان هد پرینتر  (printer head)به رنگهای مختلف آغشته می‌شود و این هد قطرات جوهر را در رنگ‌های مختلف مستقیما بر روی بستر چاپ می‌کند تا تصویر مورد نظر شکل گیرد. مجتمع چاپ کوثر با ارائه خدمات کامل در حوزه چاپ امکان مدیریت و کاهش هزینه‌های چاپی و تبلیغاتی را به شما می‌دهد.

تکنولوژی های مدرن در صنعت چاپ

کاتالوگ خود را به صورت اینترنتی از چاپخانه آنلاین کوثر سفارش دهید.

مراقب دام کاهش هزینه سودجویان باشید

هر زمانی میان هزینه‌های خدمات چاپی یک مجتمع چاپی و رقبایش تفاوت زیادی مشاهده کردید، حتما قبل از سفارش از میزان کیفیت ارائه خدمات آن‌ها مطلع شوید. برخی از مجتمع‌های چاپی به دلیل حجم زیاد کار و کاهش هزینه‌های ثابت به ازای هر چاپ، با قیمت کمتری خدمات ارائه می دهند اما برخی دیگر از مجتمع های سودجو به دلیل فدا کردن کیفیت چاپ محصولات خود را ارزان ارائه می‌دهند و آبروی شما را پیش مخاطبانتان و مشتریانتان می‌برند!

کار را به کاردان بسپارید

وسعت خدمات چاپی بسیار زیاد است. از چاپ بروشور، پوستر، تراکت و سایر اقلام تبلیغاتی گرفته تا چاپ کاغذ دیواری همه مواردی است که در صنعت چاپ با توجه به کارکرد آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر میخواهید بهترین کیفیت را در اقلام چاپی خود تجربه کنید پس سعی کنید در حوزه مورد نیاز خود بهترین مجتمع چاپی را انتخاب کنید. در صورتی که قصد چاپ بروشور و سایر اقلام تبلیغاتی از جمله تندیس، نایلون، ساک سوزنی، کارت PVC و ... را دارید، توصیه ما به شما استفاده از خدمات تخصصی مجتمع چاپ کوثر است.
از طرح‌های سه بعدی استفاده کنید
از زمان ظهور فناوری سه بعدی، مردم روش های مختلفی برای لذت بردن از این رسانه ایجاد کرده اند که بیشتر این روش ها از فیلم و مواد چاپی استفاده می‌کنند. این فناوری و خطای بینایی لحظات جذابی را برای همه ما ایجاد کرده است. یکی از کاربردی ترین و جالب ترین کاربردهای این فناوری در صنعت چاپ، استفاده از طرح‌ها و مناظر سه بعدی در چاپ کاغذهای دیواری با استفاده از طرحهای خلاقانه است. در چاپ کاغذ دیواری سه بعدی معمولا از مناظر طبیعی، الگوهای غیرمعمول، برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌ها استفاده می‌شود. این تصاویر با کیفیت و با طراحی مناسب، همراه با نورپردازی می‌تواند فضایی لوکس و جذاب در محیط خانه و یا محل کار شما ایجاد کند. اگر قصد دارید تا از خدمات چاپ کاغذ دیواری استفاده کنید، طرح‌های متنوع مجموعه پارادایس را از دست ندهید.

سفارش اینترنتی کاغذ دیواری دلخواه خود را همین الان ثبت نمایید. 

از به روز بودن ماشین آلات چاپ اطمینان حاصل کنید

قبل از سفارش از به روز بودن ماشین آلات چاپ مجتمع مطمئن شوید. به روز بودن ماشین آلات چاپ یک مجتمع علاوه بر کاهش هزینه مشتریان باعث افزایش سطح کیفی کارها نیز می شود. به عنوان مثال در چاپ افست چاپ رنگ ها به صورت جداگانه انجام می‌شود و در دستگاههای قدیمی تطبیق این رنگ‌ها برعهده مسئول چاپ بوده است در حالی که امروزه این فرایند به صورت کاملا کامپیوتری و از طریق سیستم های دیجیتال انجام می‌پذیرد و از آنجایی که نقش اپراتور کاهش چشمگیری داشته است، میزان خطای انسانی نیز کاهش می‌یابد و به تبع آن کیفیت افزایش خواهد یافت. در مجتمع چاپ کوثر تمامی ماشین آلات منطبق بر آخرین تکنولوژی موجود در صنعت چاپ می باشد و انواع سفارشات چاپی با استفاده از دستگاه های مخصوص چاپ شده و در اختیار مشتریان قرار می گیرد. 

بنویسید طراحی مناسب، بخوانید کاهش هزینه

فرایند طراحی یکی از موثرترین اجزای یک چاپ مناسب به شمار می‌آید و در هزینه ی نهایی محصول چاپی تاثیر زیادی می گذارد. در طراحی نوع محصول چاپی، کاغذ چاپ و نوع چاپ را در نظر گرفته و متناسب با آن به انتخاب رنگ و نرم افزار طراحی خود اقدام کنید. با این کار ممکن است هزینه طراحی شما افزایش یابد اما در عوض از ضرر و زیان های زیاد چاپ نامناسب در امان خواهید بود. با دریافت این خدمات از مجتمع چاپ کوثر، انتخاب های به صرفه تری برای چاپ در اختیار شما قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید : 3 عامل تاثیر گذار در تبلیغات چاپی 

فرایند ثبت سفارش

فرایند ثبت سفارش در وب سایت مجتمع چاپ و تبلیغات کوثر بسیار آسان تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید. تنها کافی است تا فایل مربوط به طرح خود را به همراه اندازه و تعداد در سایت مشخص کنید و به صورت آنلاین ثبت سفارش کنید. علاوه بر آن شما می‌توانید با مراجعه به دفتر مرکزی مجتمع چاپ کوثر اقدام به ثبت سفارش نمایید.

فرآیند ثبت سفارش

مجتمع چاپخانه آنلاین کوثر با بهره گیری از تخصص نیروهای کارآزموده و بروزترین دستگاه های چاپ موجود در بازار ایران و با هدف توسعه بازار خود و ارائه گسترده ی حرفه ای ترین خدمات با بالاترین کیفیت در کنار رعایت استانداردها و اخلاق حرفه ای نسبت به کاهش هزینه های چاپ در راستای حمایت از تولید ملی اقدام نموده است. با توکل به خداوند متعال و امید به اعتماد، همراهی و حمایت همکاران و فعالان حوزه های مختلف صنایع و خدمات تلاش می نماید تا این سیاست را ادامه و هر روز گسترش دهد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با مجتمع چاپی کوثر تماس بگیرید.


برچسب ها

آخرین مقالات
چاپ فلکسی در چاپخانه آنلاین کوثر
آشنایی کامل با جزییات چاپ فلکسی

تا به حال به فروشگاه‌هایی که سردر خود را با استفاده از تابلوهای محسورکننده نوستالژیک تزئین می‌کنند توجه کرده‌اید؟

ویژگی های پارچه کنواس
پارچه کنواس چیست و چه خصوصیاتی دارد ؟

با فراگیر شدن سفارش چاپ روی کنواس، سوالاتی از قبیل اینکه "پارچه کنواس چیست؟"

فوم برد و ویژگی های آن
بهترین فوم برد تهران را از کجا تهیه کنیم؟

فوم برد چاپی است شبیه به تخته شاسی با این تفاوت که این بار پوستر گلاسه به جای قرار گرفتن روی ام دی اف و....

سفارش کاغذ فتوگلاسه
فروش کاغذ فتوگلاسه و انواع آن

هرچاپ از سه بخش اصلی تشکیل می‌شود. اولی کاغذ (پی وی سی و غیره)، دومی دستگاه یا روش چاپ و سومی اپراتور چاپ است.

چاپ پلات لمینت
قیمت چاپ پلات لمینت فوری

حتما می‌دانید که پلات لمینت چاپی است عریض که روی کاغذ و مقوا انجام می‌شود. مورد استفاده این چاپ به طور عمده پلات نقشه است

چاپ بنر اربعین
بنر اربعین حسینی و نکات طراحی آن

چندسالی است که با باز شدن راه کربلا برای ایرانیان، مراسم اربعین حسینی پرشورتر از همیشه برپا می‌شود.

آشنایی کامل با چاپ پلات
پلات چیست و قیمت چاپ پلات چند است ؟

چاپ پلات چیزی است بین چاپ بنر و چاپ پوستر. زمانی که بخواهیم روی متریال کاغذ، چاپی بزرگتر از پوستر داشته باشیم...

چاپ روی تخته شاسی
جزییات سفارش و چاپ عکس روی تخته شاسی

تخته شاسی کاربردهای مختلفی دارد. از آویز کردن تصویر یک منظره روی دیوار خانه تا نمایش آثار هنری، دستاوردهای اداری و....

1398/07/07

استندهای تبلیغاتی یکی از پرکاربردترین محصولات چاپخانه‌های اینترنتی به شمار می‌آیند.

1398/07/06

چه یک کسب و کار سنتی باشید و چه یک شرکت مدرن و اینترنتی، برای رونق بازار چاره‌ای نیست جز ارتقای تبلیغات میدانی و جلب توجه افراد در فضای واقعی

1398/07/04

همان‌طور که می‌دانید بنرهای تبلیغاتی را می‌توان در ساختار و چارچوب‌های مختلفی به کار گرفت.