آخرین مقالات
آشنایی با تفاوت های بنر مناسبتی و تبلیغاتی
آشنایی با بنر مناسبتی و تبلیغاتی و تفاوت آنها

در این نوشته به بنرهای مناسبتی و تبلیغاتی می پردازیم. سعی بر این خواهد بود که ویژگی های هر یک را معرفی کرده و سپس تفاوت، شباهت و موارد استفاده آن ها را ذیل یک نتیجه گیری واحد ارائه کنیم.

نکات مهم در طراحی و سفارش بنر
4 نکته کلیدی که لازم است در طراحی بنر رعایت شود

مدت قابل توجهی است که کسب و کارهای مختلف با بهره گیری از بنرها می کوشند تا شخصیت کاری خود را در محل های عمومی به نمایش بگذارند تا از این طریق دامنه مخاطب را گسترش دهند.

تفاوت بین بنر و پوسترهای تبلیغاتی
تفاوت بین بنر و پوسترهای تبلیغاتی در چیست ؟

امروزه چاپ ها در نقش ابزار تبلیغات، مارکتینگ و برندینگ کسب و کارهای مختلف به کار گرفته می شوند.

معرفی انواع جنس های استیکرهای دیواری
استیکرهای دیواری معمولا از چه جنسی هستند ؟

استیکرهای دیواری به طور عمده در فضاهای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند زیرا با قیمتی ارزان، زیبایی غیرقابل باوری را به وجود می آورند.

#
#
#
#

صنعت چاپ و برندینگ چه رابطه ای با یکدیگر دارند ؟

دسته بندی : تبلیغات
25 فروردین
تعداد بازدید :
53 بازدید
نظرات :
0 نظر
صنعت چاپ و برندینگ چه رابطه ای با یکدیگر دارند ؟

برندینگ چیست ؟


این که در اینجا انتظار برود تعریفی روشن از برندینگ  ارائه شود ، به نظر منطقی نمی آید. گستردگی و تنوع و تاثیرگذاری آن با توجه به موقعیت های مختلف، باعث شده که نتوان به تعریف خاصی برای آن رسید.  به طور کلی میتوان یک تعریف عام برای برندینگ داشت. یک تعریف کلی از برند، عبارتست از ، ایجاد تصویری از سازمان در ذهن مشتریان. که برندسازی یا همان برندینگ  میتواند از طراحی لوگو گرفته تا انتخاب شعار تبلیغاتی مناسب و..... را شامل شود. 

پیشرفت تکنولوژی دیجیتال مارکتینگ به قدری این روزها به چشم میخورد، که نمیتوان از آن چشم پوشی کرد. به عبارتی بازارایابی دیجیتال به فراخور زمانی، با رشد خود بسیاری از صنایع مرتبط را هم درگیر خود ساخته است.  

شاید تا چند سال پیش، برای سفارش یک محصول چاپی ( به طور مثال بروشور، کاتالوگ، کارت ویزیت و....) افراد مجبور بودند، که زمان و هزینه زیادی را برای سفارش محصول مورد نظر صرف کرده و به صورت  حضوری عملیات خرید را انجام دهند. در حالی که امروزه ، روند خرید، تغییرات گسترده ای داشته و به شیوه ای نوین صورت میگیرد. 

شبکه های اجتماعی، وب سایت های فروش آنلاین و ......بستری را فراهم کردند، که مشتریان به راحتی و در هر مکان و زمانی امکان سفارش محصول مورد نظر خود را دارند.
دیجیتال مارکتینگ و حوزه های مختلف آن در جایگاه های مختلف بیش از پیش، نمود پیدا کرده است. یکی از این حوزه های کلیدی ، برندسازی است. در واقع هدف اصلی این آموزش ایجاد درک روشنی بین برندسازی و صنایع چاپی است. در ادامه به طور مفصل این رابطه نه چندان روشن و البته بسیار حیاتی بحث شده است. 


رابطه برندینگ و صنعت چاپی 


برند، به معنای هویت یک سازمان است. سازمان میتواند از راه های مختلف در ذهن مشتریان برندسازی کند.  ایجاد کانال های مناسب ، کیفیت مطلوب و مورد نظر مشتری ، حفظ رضایت مشتری و.......تنها تعدادی از عواملی هستند، که به ایجاد برندی مطلوب و درخور یک سازمان کمک میکند.  چاپخانه ای را در نظر بگیرید که در یک استان یا شهرستانی خاص چندین سال است که مشتریان دائمی داشته و به فروش و ارائه محصولات چاپی میپردازد. با این تفاسیر، جایگاه برندینگ در کجای این صنعت نمود پیدا میکند ؟ از چه طریقی میتوان برای چاپخانه مورد نظر برند سازی کرد ؟ 

پاسخی که به این سوالات داده می شود، خیلی کلی است. در واقع نمیتوان برای این مسئله یک راه حل خاص و شفاف یافت . به عبارتی گستردگی حوزه های مختلف صنعت و از بین روفتن مرزهای صنایع مختلف ، موجب آن شده که نتوان به قطعیت راه حل های روشنی را برای مسائل مرتبط در این حوزه های بیان کرد. 
بدون شک یک چاپخانه سنتی ، تنها با تعدادی محدود از کانال های ارتباطی می تواند در حوزه ی برندینگ گام بردارد. تبلیغات کلامی، شرکت در همایش ها، اسپانسری و .... تعدای از روش ها هستند، که میتوانند برای چاپخانه مورد نظر در ذهن مشتریان برندی مطلوب ثبت نمایند. در صورتی که چاپخانه ای که در فضای آنلاین از روش های گوناگون به فعالیت میپردازد. یا برای کسب و کار خود وب سایتی را راه اندازی کرده است. به مراتب رشد چشمگیری نسبت به چاپخانه های سنتی دارد. طراحی زیبای یک لوگو، شعار تبلیغاتی مناسب، بنرهای تبلیغاتی جذاب و کاربر پسند همه و همه به رشد جایگاه برند صنایع کمک شایانی میکنند. 
با این تفاسیر، به این نتیجه میرسیم، که رابطه بین برندینگ و چاپ ، یک رابطه ملموس نیست و با اعداد و ارقام قابل تفسیر نمیباشد. میتوان گفت، پیشرفت در ارائه محصولات و خدمت چاپی توسط صنایع فعال این حوزه به تقویت برند آن ها و ایجاد کانال های مناسب جهت برندسازی، به گسترش چاپخانه ها کمک می کند. به عبارتی این دو عامل کلیدی بر یکدیگر به طور مستقیم تاثیر گذاشته و با یکدیگر همپوشانی دارند.  برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت کوثر، نگاهی بیاندازید یا با کارشنان فنی تیم ، تماس حاصل فرمایید. برچسب ها

1398/02/23

پیشرفت تکنولوژی در صنایع مختلف و کم رنگ شدن مرزهای ارتباطی بین صنایع، موجب شده که رقابت بین صنایع برای مطرح شدن در بین مشتریان نسبت به گذشته پیچیده تر شود. به عبارتی ، از به کارگیری انواع تبلیغات گرفته ( تبلیغات محیطی و....) تا فعالیت در بستر آنلاین، پیش نیاز صنایع مختلف برای رشد و بقای سازمانشان است.

1398/02/22

این آموزش با هدف آشنایی شما کاربران عزیز، با مفهوم بیلبورد تبلیغاتی و اجزای تشکیل دهنده ی این ابزار تبلیغاتی گردآوری شده است. اما پیش از شروع بحث، مشتقاق هستیم، تا قدری شما را فراتر از این بحث ببریم و با حال و هوای تبلیغات آشنا نماییم.

1398/01/28

یکی از اصول مهم در هر کسب و کاری، لزوم توجه به استراتژی های تبلیغاتی هدفمند است. به عبارتی در دنیای امروز، فعالیت کسب و کارها بدون تبلیغات معنا ندارد.