آخرین مقالات
آشنایی با تفاوت های بنر مناسبتی و تبلیغاتی
آشنایی با بنر مناسبتی و تبلیغاتی و تفاوت آنها

در این نوشته به بنرهای مناسبتی و تبلیغاتی می پردازیم. سعی بر این خواهد بود که ویژگی های هر یک را معرفی کرده و سپس تفاوت، شباهت و موارد استفاده آن ها را ذیل یک نتیجه گیری واحد ارائه کنیم.

نکات مهم در طراحی و سفارش بنر
4 نکته کلیدی که لازم است در طراحی بنر رعایت شود

مدت قابل توجهی است که کسب و کارهای مختلف با بهره گیری از بنرها می کوشند تا شخصیت کاری خود را در محل های عمومی به نمایش بگذارند تا از این طریق دامنه مخاطب را گسترش دهند.

تفاوت بین بنر و پوسترهای تبلیغاتی
تفاوت بین بنر و پوسترهای تبلیغاتی در چیست ؟

امروزه چاپ ها در نقش ابزار تبلیغات، مارکتینگ و برندینگ کسب و کارهای مختلف به کار گرفته می شوند.

معرفی انواع جنس های استیکرهای دیواری
استیکرهای دیواری معمولا از چه جنسی هستند ؟

استیکرهای دیواری به طور عمده در فضاهای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند زیرا با قیمتی ارزان، زیبایی غیرقابل باوری را به وجود می آورند.

#
#
#
#

استاندارد های تعیین کننده در تبلیغات چاپی هدفمند

دسته بندی : تبلیغات
16 فروردین
تعداد بازدید :
44 بازدید
نظرات :
0 نظر
استاندارد های تعیین کننده در  تبلیغات چاپی هدفمند


هدفمند و بابرنامه مارکتینگ برند خود را انجام دهیم


 

در بسیاری موارد افراد پس از مطالعه در باب اهمیت و تاثیرگذاری تبلیغات پا به میدان می گذارند اما پس از مدتی به دلایلی، نتیجه دلخواه خود را دریافت نکرده و نسبت به تمامی پروسه مارکتینگ دلسرد می شوند. عامل شکست پروژه های تبلیغاتی در بسیاری موارد، عدم وجود هدف و استراژی مدون است. ما در این نوشته با ارائه شمایی کلی از استانداردهای تبلیغات چاپی هدفمند، تلاش می کنیم تا روند تبلیغات و مارکتینگ برند شما را در مسیری صحیح قرار دهیم. با ما همراه باشید. 

نقش تبلیغات در موفقیت برندها

اگر کیفیت تولید و ارائه محصول را در نظر نگیریم، تبلیغات یکی از مهم ترین عواملی است که یک برند را به موفقیت رسانده و در همان جایگاه نگاه می دارد. این مساله مختص برندهای کوچک نیست و به عنوان مثال اگر به غول هایی همچون کوکاکولا نگاه کنید، آن ها تبلیغات چاپی خود را همسنگ دیجیتال مارکتینگ پیش می برند. همین امر سبب می شود تا نام و نشان برند همواره در صدر باشد و در جان و جهان مخاطب جاری و ساری گردد.

استانداردهای تبلیغات چاپی هدفمند کدام‌اند؟  


از آن جایی که امروزه هزینه تبلیغات چه در فضای مجازی و رسانه و چه در وادی چاپ زیاد است، اولین استاندارد تبلیغاتی بر مبنای تخمین آینده پیش رو آغاز می شود. یعنی باید هزینه و فایده را روی کفه ترازو قرار دهید و بررسی کنید چه میزان سرمایه، چه میزان بازده را در پی خواهد داشت. اینکار میسر نمی شود مگر با شناخت محصول و جامعه ای که قرار است مخاطب یا مشتری آن باشند.

فرض کنید قرار است که یک کالا را در نمایشگاهی مشخص تبلیغ کنیم، در این صورت برای ارتباط با مخاطب، بهره گیری از سازه نمایشگاهی، پاپ آپ، استند و غیره هر کدام مزیت های مخصوص به خود را دارند. اما اگر از آن ها گذشته و مثلا سراغ پوستر برویم، کاملا در زمینی اشتباه گام برداشته ایم.

در آن روی سکه، اگر قصد تبلیغ چاپی میدانی مثلا یک فیلم را داشته باشیم، آن گاه پوستر و بنر راهگشایی دارد و استند و غیره در رتبه های بعدی قرار می گیرند. حال فارغ از مسائل کیفی، بحث را زیر چند عنوان به طور مشخص پی می گیریم.

استاندارد اول تبلیغات چاپی


تدوین استراتژی اولیه به منظور طراحی و نگارش متن تبلیغاتی استاندارد اول است و برای درک بهتر در روند طراحی، بهتر است مسائل زیر را در نظر داشته باشید:

  • محصول، خدمات یا برند ما چه هویتی دارد؟
  • نسبت به سایر رقبا، محصول ما چه مزیتی ارائه می دهد؟
  • در مقایسه با سایر محصولات موجود در بازار، نسخه ای که ما ارائه می کنیم چه شرایط قیمتی دارد؟

در صورتی که پاسخ مناسب سوالات بالا را در اختیار داشته باشیم، کار تدوین استراتژی تا حد زیادی پیش خواهد رفت. به عنوان مثال هویت محصول مشخص می کند چه نوع تبلیغات چاپی مورد نیاز است و دو مورد بعدی طراحی و رنگ و جنس چاپ را تعیین می کنند (به عنوان مثال، یک کالا لوکس روی گلاسه چاپ خواهد شد و محصولی معمولی روی برگ تحریر).

استاندارد دوم تبلیغات چاپی


استاندارد دوم تبلیغات چاپی از محصول و برند فاصله گرفته و به جامعه هدف متمایل می شود. به طور دقیق باید بدانیم چه کسی و چگونه مخاطب محصول، برند یا خدمات ماست. پاسخ به سوال های زیر می توانند در این قسمت راهگشا باشند:

  • علاوه بر مشتریان ثابت، چه افرادی ظرفیت تبدیل شدن به مشتری محصول ما را دارند؟
  • این افراد از کدام قشر هستند و چه بازه سنی دارند؟
  • سلیقه آن ها به جز محصول ارائه شده توسط ما به کدام برندها نزدیک است؟

استاندارد سوم تبلیغات چاپی


استاندارد سوم و آخر، جمع بندی، نتیجه گیری و دست به کار شدن برای نگارش پیام تبلیغاتی است. شما در این قسمت بر مبنای مطالعاتی که انجام داده اید، نوع چاپ را انتخاب می کنید (بنر، بروشور، کاتالوگ و غیره) و در گام نسبت به طراحی اقدام می ورزید.

جمع‌بندی مقاله

امیدواریم این مقاله توانسته باشد تا حدودی قابل توجه درباره استاندارد تبلیغات چاپی به شما کمک کند. به خاطر داشته باشید در این باره و سایر مسائل مربوط به چاپ و تبلیغات چاپی، همواره می توانید با کارشناسان ما در چاپ کوثر تماس حاصل کرده و مشاوره دریافت کنید.

 برچسب ها

1398/02/23

پیشرفت تکنولوژی در صنایع مختلف و کم رنگ شدن مرزهای ارتباطی بین صنایع، موجب شده که رقابت بین صنایع برای مطرح شدن در بین مشتریان نسبت به گذشته پیچیده تر شود. به عبارتی ، از به کارگیری انواع تبلیغات گرفته ( تبلیغات محیطی و....) تا فعالیت در بستر آنلاین، پیش نیاز صنایع مختلف برای رشد و بقای سازمانشان است.

1398/02/22

این آموزش با هدف آشنایی شما کاربران عزیز، با مفهوم بیلبورد تبلیغاتی و اجزای تشکیل دهنده ی این ابزار تبلیغاتی گردآوری شده است. اما پیش از شروع بحث، مشتقاق هستیم، تا قدری شما را فراتر از این بحث ببریم و با حال و هوای تبلیغات آشنا نماییم.

1398/01/28

یکی از اصول مهم در هر کسب و کاری، لزوم توجه به استراتژی های تبلیغاتی هدفمند است. به عبارتی در دنیای امروز، فعالیت کسب و کارها بدون تبلیغات معنا ندارد.