نکاتی که باید در طراحی بنر رعایت شود

دسته بندی : چاپ
8 خرداد
تعداد بازدید :
112 بازدید
نظرات :
0 نظر
نکاتی که باید در  طراحی بنر رعایت شود

طراحی و چاپ بنر با کیفیت


راهنمای جامع طراحی بنر

زمانی که پای تبلیغ، مارکتینگ و برندینگ یک کسب و کار به میان می آید، انتخاب اول بنر خواهد بود. این انتخاب دلیل ساده ای دارد و آن، اثربخشی فوق العاده بنر علی رغم هزینه پایین چاپ آن است. به جز این، می توان بنر را طراحی کرد و علاوه بر چاپ، نسخه الکترونیک آن را روی سایت و شبکه های مجازی قرار داد. در این نوشته، مجموعه نکاتی را ارائه می دهیم که به عنوان اصول کلیدی طراحی بنر شناخته می شوند. در صورتی که قصد دارید برای کسب و کار خود یک بنر درجه یک طراحی کنید، مطالعه این مقاله تا انتها کمک شایانی خواهد بود.

برای سفارش اینترنتی بنر ارزان و فوری به لینک زیر مراجعه نمایید. 


اصول طراحی بنر
خرید اینترنتی بنر اختصاصی را در لینک زیر  انجام دهید : 


1. ابعاد بنر را بشناسید

زمانی که قصد دارید بنر را چاپ کنید، پیش از هر چیز باید محل مورد نیاز خود را بازدید کرده و متناسب با شرایط، در قالب و مقیاسی مشخص کار را پیش ببرید. اما به هنگام طراحی دیجیتال، مجموعه ابعادی شاخص وجود دارد که به طور عمده از آن ها استفاده می شود. شناخت این ابعاد به شما کمک می کند که نمایش نهایی بنر زیبا و دلپذیر باشد و تاثیرگذاری کار تا حد امکان بالا ارزیابی شود.

این ابعاد عبارتند از:

  • 728×90px — Leaderboard
  • 300×600px — Half Page
  • 300×250px — Medium Rectangle
  • 336×280px — Large Rectangle

مکان نمایش بنر

2. بهترین مکان را برای بنر رزرو کنید

بنر شما زمانی بازخوردی مناسب دارد که در مقابل دید عموم قرار گیرد. در نتیجه، چه در فضای مجازی و چه در واقعیت فیزیکی، بهترین مکان ممکن را برای بنر خود در نظر بگیرید.

3. سلسله مراتب را رعایت کنید

در صفحه طراحی بنر، اعضای مختلفی حضور دارند. شما به عنوان طراح باید سلسله مراتب موجود در بنر را رعایت کنید و هر یک از اجزا را به ترتیب اهمیت در محل مخصوص خود، با حجم و اندازه مناسب جایگذاری کنید. این اجزا به شکل عمومی عبارتند از:

  • لوگو؛ مهم ترین عنصر حاضر در بنر لوگو است. طوری طراحی کنید که لوگو از هر فاصله ای قابل مشاهده باشد و عنصر یا المان کلیدی بنر شما همین لوگو معرفی شود؛

  • شعار یا ماهیت تبلیغ؛ مهم ترین شعار، ویژگی یا برتری شما نسبت به رقبا چیست؟ پنجاه درصد تخفیف می دهید؟ ضمانت حسن انجام کار دارید؟ نسبت به دیگران اپراتورهای متخصص را استخدام کرده اید؟ ماهیت یا شعار سازمانی شما باید در وهله دوم، پس از لوگو، مهم ترین عنصر بنر باشد؛
  • راه ارتباطی؛ در نهایت، شما پس از جذب نظر مخاطب، باید یک راه ارتباطی سریع در اختیار او قرار دهید تا بدون فوت وقت با شما ارتباط بگیرد. عدم حضور راه ارتباطی روی بنر تمامی تلاش های شما را از بین می برد.

4. بنر را ساده نگه دارید

طراحی بنرشما نمره قبولی می گیرد اگر در عین زیبایی و حضور المان های مختلف، ساده باشد و چشم را خسته نکند. به خاطر داشته باشید که افراد بیش از چند ثانیه به بنر شما نگاه نمی کنند، در نتیجه تا حد امکان ساده و کاربردی طراحی کنید.

5. روی بنر کلید قرار دهید

در صورتی که قصد دارید بنر خود را به صورت مجازی انتشار دهید، روی آن کلید یا لینک قرار دهید تا فرد با یک کلیک به سایت شما راه پیدا کند. حضور این المان روی بنرهای چاپی میسر نیست، اما اگر بنر خود را هم به صورت مجازی و هم به صورت چاپی منتشر کنید، این نقص به صورت خودکار از بین خواهد رفت.

6. بنر را در یک قاب مشخص قرار دهید

چشم و ذهن مردم به طور طبیعی درون یک قاب را مشاهده می کند و به فضای مشخص یک فریم توجه می کند. در نتیجه محتوای خود را درون قاب قرار دهید و از دریچه یک فریم مشخص با چشم مخاطب سخن بگویید. چکیده این مطلب می شود اینکه طراحی بنر باید از یک نظم مشخص پیروی کند.

7. از فونت خوانا استفاده کنید

هرچند که فونت و نوشته شما باید زیبا باشد، اما این امر نباید خوانایی و واضح بودن نوشته را خدشه دار کند. در نتیجه، تا جایی که امکان دارد از فونت های خوانا استفاده کنید و پیش از انتشار، نظر چند نفر را درباره چند و چون نوشته جویا شوید.

8. از انیمیشن استفاده کنید

در صورتی که بنر خود را به صورت دیجیتالی منتشر می کنید، بهره گیری از انیمیشن یا گیف می تواند کمک شایانی به خلق جذابیت و جلب توجه کند. این مساله را در نظر داشته باشید و از انیمیشن ها به درستی استفاده کنید.

9. بزرگنمایی نکنید!

امروزه اغراق و بزرگنمایی های غیر واقعی خیلی خریدار ندارد. در نتیجه نوشته، شعار یا طراحی بنر خود را تا حد امکان معقول، جذاب، رسمی و باوقار طراحی کنید (بنرها و کسب و کارهایی که ماهیت فانتزی دارند از این قاعده پیروی نمی کنند).

10. از رنگ های صحیح استفاده کنید

رنگ هایی که استفاده می کنید روی ذهن، نظر و عقیده مخاطب اثر می گذارد. در نتیجه علاوه بر اینکه رنگ شما باید هم خانواده رنگ سازمانی برند شما باشد، انتخاب و بهره گیری از رنگ ها باید در راستای پیام بنر شما تهیه شوند.
  

چاپ بنرسفارش اینترنتی انواع بنرهای مناسبتی از طریق لینک زیر : 


جمع بندی نهایی

چاپ  آنلاین کوثر با در اختیار داشتن طراحان متخصص و کارکشته، در طول سالیان فعالیت خود انبوهی از بنر های تبلیغاتی را طراحی کرده و به چاپ رسانده. علاوه بر این، حضور دستگاه های مدرن چاپ بنر این امکان را ایجاد کرده تا کیفیت نهایی محصولات ما، رضایت حداکثری مشتری را برآورده سازد. در صورتی که قصد چاپ بنر دارید و به دنبال یک چاپخانه قابل اتکا هستید، چاپ کوثر انتخابی مناسب خواهد بود، همین امروز با ما تماس بگیرید.  

 

برچسب ها

بنر فلکس رول آپ پاپ آپ
آخرین مقالات
ویژگی های چاپ بنر تبلیغاتی
نکات ضروری پیش از سفارش بنر تبلیغاتی

بنرها مزیت‌های منحصر به فرد زیادی دارند که باعث شده نرخ سفارش آن‌ها در هر چاپخانه آنلاین یا سنتی، در بین تمامی محصولات، یکی از بالاترین‌ها باشد.

ویژگی های چاپ استیکر روی شیشه
نکاتی کاربردی در رابطه با چاپ استیکر روی شیشه

حتما زمانی که از خیابان‌ها گذر می‌کنید چاپ‌های جذاب و پر زرق و برق قرار گرفته روی شیشه مغازه‌ها توجه شما را به خود جلب کرده است.

طراحی و چاپ پوستر تبلیغاتی و نمایشگاهی
راهنمای کامل طراحی و چاپ پوستر

در این نوشته، به طور جامع همه آنچه نیاز است درباره طراحی و چاپ پوستر بدانید زیر ذره بین قرار داده می‌شود.

آشنایی با چاپ بک لایت
چاپ بک لایت تخصصی چیست؟

بک لایت یا Backlit film نوعی ورق پلیمری مستحکم است که می‌تواند میزبان رنگ، طرح و جوهر باشد.

بررسی ویژگی های چاپ کنواس
همه آنچه باید درباره چاپ کنواس بدانید

کانواس راهی است برای آفرینش چاپ‌هایی که حال و هوای طراحی‌های دستی را منتقل می‌کنند.

بررسی ویژگی های کارت دعوت
آنچه باید درباره کارت دعوت بدانید

در شرف مراسم ازدواج هستید و برنامه طراحی کارت دعوت را می‌چینید؟

Why should work with the best Iranian Printing House

... the era we living in is completely recognized as the zenith of digital

چاپ پاپ آپ در چاپخانه
بهترین چاپ پاپ آپ را از کدام چاپخانه سفارش دهیم ؟

در این نوشته، سراغ شناخت دقیق و فنی پاپ می‌رویم و پس از آن، ویژگی‌های منحصر به فرد پاپ آپ‌ را بررسی می‌کنیم.

1398/06/31

بنرها مزیت‌های منحصر به فرد زیادی دارند که باعث شده نرخ سفارش آن‌ها در هر چاپخانه آنلاین یا سنتی، در بین تمامی محصولات، یکی از بالاترین‌ها باشد.

1398/06/28

حتما زمانی که از خیابان‌ها گذر می‌کنید چاپ‌های جذاب و پر زرق و برق قرار گرفته روی شیشه مغازه‌ها توجه شما را به خود جلب کرده است.

1398/06/24

در این نوشته، به طور جامع همه آنچه نیاز است درباره طراحی و چاپ پوستر بدانید زیر ذره بین قرار داده می‌شود.