تفاوت تراکت و بروشور

دسته بندی : تبلیغات
13 1399/12/13
تعداد بازدید :
1809 بازدید
نظرات :
نظر
تفاوت تراکت و بروشور

انواع مختلفی از تبلیغات مبتنی بر کاغذ، اطراف ما وجود داره و حتما همه ما حداقل یک بار در خیابان یا در کیسه خرید، کاغذی رو مشاهده کردیم که اطلاعات تبلیغاتی یک موسسه یا آژانس ارائه دهنده محصولات رو نشون میده. این اطلاعات شامل جملات تبلیغاتی، عکس هایی از اون مکان و شماره تلفن و آدرس اونجاست. اما آیا این کاغذها تراکت هستند یا بروشور؟ آیا واقعا میدونیم تفاوت تراکت و بروشور چیست؟ در این مقاله با همراه باشین تا تفاوت این دو رو متوجه بشین.

تفاوت تراکت و بروشور چیست؟اگر میخواید بدونید دیگر تفاوت تراکت و بروشور چیست، باید گفت که بروشور اغلب ابعاد بزرگتری داره و از چند صفحه که شامل متون خلاصه و عکس های با کیفیتی هستن، تشکیل شده. بروشورها به طور کلی، جنس کاغذ بهتری دارند و برای طراحی اون ها زمان و هزینه بیشتری صرف میشه. علاوه بر این، تیراژ چاپ تراکت به خاطر ارائه عمومی اون، از تیراژ بروشور بالاتره. یکی از دلایلی که اغلب تراکت ها جنس کاغذ مناسبی ندارن، همینه. برای صرفه جویی در هزینه ها از کاغذهای تقریبا نامرغوب استفاده میشه. که باید در نظر داشت همین امر ممکنه باعث زدگی مشتری بالقوه شما بشه. پس میتونین یک تراکت با کیفیت بالاتر اما در تعداد پایین تر چاپ کنید تا این اتفاق ناخوشایند نیفته. 

نکات متفاوت در تراکت و بروشورحال که فهمیدیم تفاوت تراکت و بروشور چیست، به نکات متفاوت بین این دو میپردازیم. همونطور که پیش تر اشاره کردیم، تراکت ها عموما در فضاهای پر رفت و آمد و به هر قشر آدمی توزیع میشه. به همین دلیل در توزیع تراکت، اغلب اوقات هدف نهایی شنیده شدن نام برند هست و نه به دست آوردن بازار هدف. در حالیکه بروشورها به طور خاص به افراد بازار هدف داده میشن و این امر باعث میشه طراحی و متون درون تراکت و بروشور با هم فرق داشته باشن.
آیا اطلاعاتی در رابطه با چاپ فکلس دارید؟برای کسب اطلاعات لینک و لمس کنید.
 
بروشورها اغلب به صورت چند لتی ارائه میشن، به طور مثال یک کاغذ A4 که سه تا زده میشه تا شامل شش ستون باشه و طراحی لت یا ستون ابتدایی از مهم ترین بخش های طراحی این بروشوره. در این صفحه باید بهترین و با کیفیت ترین عکس به کار گرفته شه.

 این در حالی است که در تراکت، هدف اصلی رسوندن یک پیام تبلیغاتی به مشتری است. مثل " حراج فوق العاده" یا شعارهای دیگری که حتما امثال اونها رو زیاد دیدین.
اگر برای شما جالبه که بدونین دیگر تفاوت تراکت و بروشور چیست، باید بگیم که حتی نحوه چاپ این دو با هم تفاوت داره. دلیل این امر نوع کاغذ مصرفی و تعداد چاپ مورد نیاز یا به اصطلاح تیراژ چاپه. 

آیا میدانید که چاپ کارت عروسی  در کوثر پرینت به منحصر به فرد ترین حالت ممکن انجام میشه؟

جواب دیگری که به سوال تفاوت تراکت و بروشور چیست، میتونیم بدیم اینه که اغلب تراکت ها ایجاد میشن تا یک خبر رو به مردم منتقل کنن. مثل حراج آخر فصل یا حراج به علت تغییر شغل، یا اطلاع از تغییر آدرس یک ارائه دهنده یا خبری شبیه به یک قرعه کشی بزرگ. این در حالی است که در بروشورها اغلب سیاست های کلی یک سازمان یا موسسه نوشته میشه و یک بروشور که به قدر کافی زیبا و حرفه ای تالیف و چاپ شده، ممکنه تا مدتها معرفی کننده یک کسب و کار باشه.  
حتما بخوانید: چاپ دیجیتال آنلاین
 
درسته که میان این دو تفاوت های شایانی وجود داره ولی هرکدوم در جایگاه خاص خودشون کاربرد دارن و به همین دلیل نمیشه یکی رو از دیگری برتر دونست. شما به عنوان صاحب یک کسب و کار، برای پیشرفت و شناخته شدن به هر دوی این تبلیغات کاغذی نیاز دارین و باید بدونین که هر کدوم در جایگاه مخصوص خود به کار میرن. به طور مثال اگر شما صاحب آرایشگاهی در مناطق شرقی هستید، پخش کردن تراکت در مناطق غربی، کار بیهوده ای محسوب میشه. یا اگر بازار هدف شما اغلب نسل جوون هستند، درون بروشور، باید از لحن ساده و روان و اصطلاحاتی استفاده بشه که برای این سن جالب باشه، در غیر این صورت هر کدوم از این روش های تبلیغاتی برای شما مفید نخواهند بود.
برای چاپ تخته شاسی کیلک کنید.

از دیگر نکات متفاوت میان بروشور و تراکت، زمان مورد نیاز برای چاپ هر کدومه. تراکت که یک صفحه کاغذه و اغلب شامل عکس نمیشه بسیار سریع چاپ میشه و این کار هزینه بالایی برنمیداره. در مقابل اون، بروشور قرار داره که اکثرا شامل تصاویر رنگی میشه و برای چاپ نیاز به کاغذهای مرغوب داره و به همین دلیل انتظار برای چاپ شدن اون طولانی تر خواهد بود. 
شاید براتون جالب باشه بدونین، در دنیای تبلیغات حتی کاغذهایی که شما رو به سمت یک مکان مثل گردهمایی یا یک رستوران راهنمایی میکنن، در دسته کاغذهای تراکتی قرار میگیرن. 
 

خلاصه نکات مقالهبرای جواب به این پرسش گیج کننده که تفاوت تراکت و بروشور چیست، باید بدونیم که هر کدوم ویژگی های ذاتی خود رو دارند و استفاده به جا از هر دو، مهم و مفیده. تراکت اغلب یک تبلیغ دم دستی برای زمانی کوتاه محسوب میشه که ساخت و پرداخت اون هزینه و زمان زیادی نمیبره اما بین تعداد زیادی از آدمها توزیع میشه. بروشور یک تبلیغ جدی تر و حرفه ای تره، که ساخت و طراحی اون ممکنه چندین ماه زمان ببره و هزینه بالایی بطلبه.


برچسب ها