اصول طراحی کارت ویزیت

دسته بندی : چاپ
30 1399/09/30
تعداد بازدید :
4391 بازدید
نظرات :
نظر
اصول طراحی کارت ویزیت

 

اصول طراحی کارت ویزیت
شامل رعایت کردن یکسری قوانین و فاکتورهای مربوط به چاپ و طراحی کارت است. در واقع رعایت کردن این اصول به طور چشمگیری باعث بالا رفتن پرستیژ کاری و جذب مخاطبان می شود.  

اصول طراحی کارت ویزیت چیست؟


با رعایت کردن اصول طراحی کارت ویزیت می توانید نام و نوع تجارت خود را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشید. برای چاپ کارت ویزیت میتونید از چاپ دیجیتال استفاده کنید. این نوع کارت ها را باید به گونه ای طراحی کنید که زمینه کاری شرکت شما را به خوبی نمایان سازند، چرا که کارت های ویزیت نوعی ایستگاه اطلاعاتی در رابطه با خدمات، کار و خود شما محسوب می شوند. اولین قانون جهت طراحی یک کارت ویزیت مناسب انتخاب یک عنوان اصلی برای کارت می باشد.
برای استفاده از خدمات چاپ کارت ویزیت به لینک قبل مراجعه کنید.

 چاپ بوشور هم از این قواعد و قانون ها پیروی میکنه.همچنین از دیگر اصول مناسب برای طراحی کارت های ویزیت انتخاب یک رنگ بندی مناسب است. انتخاب تصویر مناسب و تاثیرگذار
 از دیگر قانون های طراحی کارت ویزیت به شمار می آید، از اینرو لازم است در طراحی کارت ویزیت از تصویری استفاده کنید که محصول و خدمات شما را به بهترین شکل نمایان سازد.


اگر تا الان کارت دعوت های منحصر به فرد کوثر پرینت و ندیدی روی چاپ کارت دعوت حتما کلیک کن.

 

یکی دیگر از قانون های طراحی کارت ویزیت استفاده از لوگوی تجاری است، در صورتی که شرکت یا فروشگاه شما دارای لوگوی خاصی می باشد لازم است از آن در کارت ویزیت استفاده کنید. استفاده از یک فونت مناسب در نوشتار از دیگر مواردی است که در طراحی کارت ویزیت باید مورد توجه قرار گیرد. مطالب روی کارت باید کاملا خوانا باشند تا مشتریان در هنگام استفاده از شماره تماس و آدرس با مشکل مواجه نشوند.

 کارت ویزیت را باید به گونه ای طراحی کنید که تمام اطلاعات مورد نیاز کاربران در آن لحاظ شود. لازم است بدانید این اطلاعات شامل موارد مختلفی همچون
نام شرکت یا کمپانی، اطلاعات کاربری و عرصه کاری است.

اگر برای طراحی کارت ویزیت نیازمند راهنمایی هستید به صفحه راهنمای طراحی کارت ویزیت مراجعه نمایید.

 از دیگر نکات و اصولی که در طراحی کارت ویزیت باید مورد توجه قرار گیرد جلوگیری از دادن اطلاعات اضافی در طراحی و پرهیز از شلوغ کاری می باشد. در واقع در طراحی کارت ویزیت باید تنها یک توضیح کوتاهی از شغل، آدرس و لوگو خود را بنویسید و از دادن اطلاعات اضافی خودداری کنید. از دیگر قوانینی که در طراحی کارت باید مورد توجه قرار بگیرد این است که کپی برداری ممنوع بوده و طراحی کارت مختص به شما باشد. در واقع یک طرح تازه و نو به راحتی می تواند جایگاه شما را عوض کند.

برای مشاهده: چاپ بنر تسلیت

سادگی و شیک بودن کارت نیز یکی از مهم ترین اصول طراحی کارت به شمار می آید. به هر اندازه که کارت های ویزیت ساده و شیک باشند موفقیت بیشتری در جذب مخاطب و مشتری خواهند داشت. قرار دادن اطلاعات شبکه های اجتماعی از دیگر اصول های طراحی کارت ویزیت می باشد. ارائه یک کاربرد ثانویه خلاقانه مانند طراحی قسمتی از کارت به صورت سفید نیز یک اصول طراحی کارت ویزیت است. طراحی این قسمت به نوعی باعث می شود تا اطلاعات مفیدی همچون قرار ملاقات را به وسیله خودکار پشت کارت بنویسید.

 

آموزش گام به گام طراحی کارت ویزیت در فتوشاپهمانطور که می دانید یک ویرایشگر بسیار حرفه ای جهت ویرایش و ساخت عکس نرم افزار فتوشاپ است. در واقع یکی از اصول طراحی کارت ویزیت طراحی آن به صورت ماهرانه با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی است.نرم افزار فتوشاپ بهترین گزینه برای طراحی کارت ویزیت محسوب می شود. بهتر است بدانید در واقع برای طراحی بهتر و زیباتر این کارت خلاقیت و سلیقه هنری نیز یکی از ابزارهای لازم و ضروری به شمار می آید. با استفاده از فتوشاپ به راحتی می توانید کارت ویزیت خود را به دلخواه و با سلیقه طراحی کنید.


 

اولین قدم جهت طراحی کارت دانلود فونت و اشکال مورد علاقه می باشد. در مرحله بعد باید برنامه فتوشاپ را باز کنید. برای انجام این کار می توانید از File قسمت NEW را باز نمایید. بعد از باز شدن پنجره NEW مقادیر گفته شده را انتخاب و در پایان دکمه ok را می زنیم. با انجام این مراحل یک صفحه سفید به اندازه مورد نظر باز می شود. لازم به ذکر است که این اندازه ها برای طراحی و ساخت کارت ویزیت با فتوشاپ بسیار مناسب و ایده آل می باشند.

در مرحله بعد باید خط کش یا حاشیه امن ایجاد کنید. در واقع این حاشیه به نوعی باعث افزایش دقت عمل می شود و جهت مشخص کردن
کادر پیش فرض برای کارت ویزیت می باشد.

 

 برای ایجاد حاشیه امن می توانیم از مسیر View / Ruler استفاده کنیم. لازم به ذکر است که می توانید برای صفحه سفید یکسری خطوط شطرنجی را با استفاده از کلید ترکیبی ctrl+’ فعال کنید. از این نوع خطوط شطرنجی برای قرار دادن تصویر و یا متن و برش دقیق تر استفاده می شود. این نوع خطوط دارای بیشترین کاربرد در جایگذاری دقیق تر دو بخش جدا در دو قسمت متفاوت می باشد. همچنین از خطوط شطرنجی می توانید برای تراز و هم سطح بودن قسمت های متفاوت استفاده کنید.

آیا از مزایا چاپ کارت ویزیت خبر داری؟

 

در مرحله بعدی یک پشت زمینه افکتی خاص را ایجاد می کنیم. سپس رنگ همه نوشته ها را به رنگ سفید عوض می کنیم و با دقت دور متن یک افکت را ایجاد می کنیم. بعد از این مرحله می توان لوگوی سایت را اضافه کرد. برای این کار طرح لایه باز لوگو را به کارت انتقال داده و سپس با استفاده از ابزار ترنسفرم آن را به اندازه دلخواه تغییر می دهیم. برای زیباتر شدن کارت می توان با استفاده از ابزار براش مقداری افکت به کار داد. جهت انجام این کار ابتدا یک لایه خالی را ایجاد کرده و درون آن را توسط ابزار براش به سلیقه خود یک جلوه را اضافه می کنیم.

 

 

تکنیک های طراحی کارت ویزیتبهتر است بدانید امروزه تکنیک های مختلفی جهت چاپ کارت ویزیت وجود دارد، از اینرو شاهد انواع مختلفی از کارت های ویزیت هستیم. یکی از کم هزینه ترین و ساده ترین تکنیک های چاپ کارت ویزیت گلاسه با روکش سلفون مات یا براق + UV است. این نوع کارت معمولا از یک کاغذ گلاسه 300 گرمی ساخته شده است. کارت ویزیت لمینت مات یا براق نیز یک مدل دیگر بوده که از ضخامت کمتری نسبت به نوع گلاسه برخوردار است. بر روی این کارت امکان چاپ طرح به شکل دورگرد، مربع دورگرد، طرح موج و دور صاف وجود دارد.

کارت ویزیت لمینت برجسته موضعی ) uv) از دیگر انواع کارت های ویزیت به شمار می آید که از 2 کاغذ گلاسه 300 گرمی تشکیل شده است. در واقع این دو کاغذ بر روی یکدیگر پرس شده اند و یک روکش سلفون مات روی آن ها قرار دارد.

 از دیگر کارت های ویزیت طراحی شده می توان به کارت ویزیت
طلاکوب، کارت ویزیت لمینت برجسته مخملی، کارت ویزیت با برش خاص، کارت ویزیت بافت دار، کارت ویزیت کتان آلمان، کارت ویزیت کتان امباس، کارت ویزیت چرمی و یا سوسماری، کارت ویزیت پرس فرورفته یا برجسته، کارت ویزیت آهنربایی، کارت ویزیت شیشه ای و کارت ویزیت چاپ شده بر روی چرم اشاره کرد.

 

در کارت ویزیت چه بنویسیمهمانطور که می دانید یک کارت ویزیت حرفه ای بهترین گزینه جهت ارتباط با مشتریان در سطح شخصی می باشد. در واقع با استفاده از این نوع کارت به راحتی می توان اطلاعات لازم را به مشتریان آینده خود ارائه کرد. یکی از اصول طراحی کارت ویزیت نوشتن اطلاعات لازم بر روی این کارت می باشد. در واقع یک کارت ویزیت حرفه ای و ایده آل باعث برندسازی و شناخته شدن نام یک شرکت می شود. همچنین استفاده از این نوع کارت به نوعی موجب سودآوری بیشتر شده و به رونق کسب و کار کمک شایانی می کند. بهتر است بدانید بر روی این کارت باید اطلاعات مختلفی همچون نام لوگو یا برند، نام و عنوان شغلی، اطلاعات تماس و آدرس و متن حمایتی ذکر شود.

نام و عنوان شغلی: بهتر است بدانید کارت ویزیت بهترین گزینه جهت معرفی کسب و کار به مشتریان و مخاطبان به شمار می آید. این اطلاعات را باید به گونه ای بر روی کارت چاپ کنید که مشتریان با دیدن آن به سمت فعالیت شما جذب شوند. در صورتی دارای دارای چندین عنوان شغلی می باشید می توانید به صورت همزمان آن ها را بروی کارت چاب نمایید. اما یکی از اصول طراحی کارت ویزیت این است که از عنوانی جهت معرفی شغل خود بهره بگیرید که اصلی ترین کار شما محسوب می شود.

نام برند یا لوگو: به جرات می توان گفت یکی از ضروری ترین و اصلی ترین اهداف یک کارت ویزیت
معرفی برند است. با استفاده از لوگو به خوبی می توان نام شرکت خود را در ذهن مشتریان حک کرد. در طراحی کارت ویزیت باید دقت لازم را به خرج داد و نام برند را به صورت خوانا و با کیفیت و وضوح بالایی بر روی آن ثبت کرد. با این کار نام برند شما همچون چراغی درخشان برای همیشه در ذهن مشتریان روشن می ماند.

اطلاعات تماس و آدرس: بهتر است بدانید یکی از نقش های مهم کارت ویزیت رساندن مشتریان به برند و شرکت شما است. بنابراین یکی از اطلاعاتی که باید بر روی کارت ویزیت چاپ شود اطلاعات تماس و آدرس می باشد. با درج آدرس و شماره تماس این امکان را برای مشتریان به خوبی فراهم می کنید که با شما تماس برقرار نمایند. درج اطلاعات در واقع یک نوع پل ارتباطی بین مشتریان و صاحبان شرکت و برند محسوب می شود.

در صورتی که جهت کسب و کار خود یک مکان مشخصی را ندارید لازم است به جای آدرس فیزیکی آدرس اینترنتی خود را با دقت لازم وارد کنید.
 دادن این آدرس به نوعی موجب می شود مشتری اطلاعات مورد نیاز خود را به خوبی از کسب و کار شما دریافت کند.

 

آموزش طراحی کارت ویزیتبهتر است بدانید ابعاد، طراحی کارت ویزیت، جنس کارت ویزیت، برش قالب خاص و استفاده از موارد خاص مانند یوی موضعی و طلا کوب از جمله مواردی هستند که کارت ویزیت را متفاوت تر و خاص تر می کنند. در واقع آشنایی با اصول طراحی کارت ویزیت به شما کمک می کند تا بتوانید یک کارت ویزیت خوب طراحی کنید. کارت ویزیت را باید به گونه ای طراحی کنید که هدف شما را به بهترین شکل نمایان سازد. در طراحی کارت ویزیت باید سعی کنید از المان های بسیار ریز و ترکیب رنگ ها اجتناب نمایید.

ابعاد استاندارد کارت ویزیت در فتوشاپانتخاب ابعاد استاندارد کارت ویزیت در فتوشاپ یکی از اصول طراحی کارت ویزیت به شمار می آید. بهتر است بدانید کارت های ویزیت را می توان در ابعاد و شکل های مختلفی طراحی کنید. اما برای یک طراحی دقیق و ماهرانه می توانید این نوع کارت ها را براساس سایزهای استاندارد تولید نمایید. این نوع کارت ها را می توان به شکل مستطیل و مربع طراحی کرد.

یکی از اندازه های استاندارد برای طرح های مستطیلی معمولا اندازه های ۹ سانتی متر در ۶ سانتی متر (۳.۵ اینچ در ۲ اینچ یا ۱۰۵۰ در ۶۰۰ پیکسل) است. همچنین از دیگر ابعاد استاندارد جهت رعایت کردن اصول طراحی کارت ویزیت در طرح های مربع ابعاد استاندارد ۶ سانتی متر در ۶ سانتی متر (۲ در ۲ اینچ و یا ۶۰۰ در ۶۰۰ پیکسل) است. 

ابعاد کارت ویزیتبهتر است بدانید اندازه کارت ویزیت در کشورهای مختلف یکسان نیست. چاپ این نوع کارت در کشورمان ایران نسبت به سایر کشورها کوچک تر می باشد. امروزه این نوع کارت در اندازه های متفاوتی چاپ می شوند. اما در حالت کلی دو اندازه استاندارد که بیشتر در کشور ایران مورد استفاده قرار می گیرد اندازه ۵۵ در ۴۸ میلی متر و ۶۰ در ۹۰ میلی متر می باشد. 

 

خلاصه نکات مقاله

همانطور که در بالا ذکر شد کارت ویزیت دارای تاثیر بسیار چشمگیری در جذب مشتری می باشد و مهم ترین ابزار تبلیغاتی محسوب می شود، از اینرو طراحی این کارت نیازمند رعایت کردن یکسری اصول و قوانین است. در واقع چاپ یک کارت ویزیت حرفه ای به شما کمک می کند تا حرفه و خدمات خود را به بهترین شکل به مشتریان خود انتقال دهید. در این مقاله سعی شد تا با نحوه اصولی چاپ کارت ویزیت آشنا شوید.

 

 

 


برچسب ها

مشاوره