همه آنچه باید درباره چاپ کنواس بدانید

دسته بندی : چاپ
17 شهریور
تعداد بازدید :
159 بازدید
نظرات :
0 نظر
همه آنچه باید درباره چاپ کنواس بدانید

 آشنایی با مراحل چاپ کنواس 

زمانی که قصد داشته باشیم طرحی دیجیتال را به شکل نقاشی و طرحی دستی پرینت کنیم، چاپ کانواس بهترین گزینه‌ای است که پیش روی ما قرار می‌گیرد. در این نوشته، چگونگی چاپ و راه‌های بهره گیری از ظرفیت کانواس را زیر ذره بین قرار داده ایم. به خصوص اگر درحوزه طراحی دکوراسیون داخلی فعالیت دارید یا شخصا قصد خلق قطعه‌ای زیبا کرده‌اید، همراهی ما تا انتهای این نوشته نه چندان طولانی خالی از لطف نخواهد بود.


برای سفارش آنلاین کنواس می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید : 


چاپ کنواس و ویژگی های آن


همان‌طور که گفته شد، چاپ کنواس  راهی است برای آفرینش چاپ‌هایی که حال و هوای طراحی‌های دستی را منتقل می‌کنند. این مهم، از طریق بندهای زیر عملی می‌شود:

 • گام اول انتخاب کانواس (همان پارچه یا متریالی که چاپ رویش انجام می‌شود) باکیفیت است. زیرا جلوه نهایی کار بستگی زیادی به بافت روی پارچه دارد؛
 • در مرحله دوم باید طرح دیجیتال باکیفیتی از تصویر یا نقاشی مد نظر تهیه شود (رزولوشن بالا)؛
 • در صورتی که طرح یک نقاشی یا تصویر معروف نیست، فایل انتخابی یا شخصی سازی شده باید به طور کامل آماده چاپ کنواس  شود (فرمت TIF، تنظیم چهاررنگی، مقیاس متناسب با ابعاد، رزولوشن و غیره)؛
 • حالا زمان برش کانواس در ابعاد مشخص شده و سپردن آن به ماشین چاپ است؛
 • در اخر باید توجه داشت که حاشیه امن پرینت روی کانواس از هر طرف چند میلی متر در نظر گرفته شود و پس از چاپ، طرح زمان لازم برای خشک شدن را داشته باشد.

حالا که با نحوه کلی چاپ کنواس  آشنا شدیم، زمان آن است که دستورالعمل‌هایی کاربردی، برای اختیارگیری محصولاتی زیبا، شکیل و جذاب ارائه دهیم.

چاپ کنواس چاپخانه آنلاین کوثر

هفت نکته کاربردی برای چاپ کانواس درجه یک

اگر با کلیات چاپ کانواس ارتباط گرفته‌اید و دوست دارید از این محصولات در فضاهای داخلی خود بهره بگیرید، مجموعه نکاتی که در زیر ارائه می‌شود، هر یک به سهم خود طرحی زیبا می آفریند.

 1. یکی از تکنیک‌هایی که روی این چاپ جواب می‌دهد، استفاده از تصاویر قدیمی است. عکس‌های سیاه و سفید با کمی تصحیح و آماده سازی، می‌توانند بهترین خوراک برای چاپ کانواس باشند؛
 2. نکته دوم بهره‌گیری از فایل‌های باکیفیت است. فارغ از اینکه چه طرحی انتخاب می‌کنید، حداقل رزولوشن مورد نظر باید به سیصد پیکسل برسد (در چاپ کنواس  به دلیل جنس سطح، ناخودآگاه بخشی از جزئیات حذف می‌شود، در صورتی که کیفیت اولیه هم پایین باشد، نتیجه نهایی چنگی به دل نخواهد زد)؛
 3. کانواس شبیه پارچه برش می‌خورد و محدودیتی از نظر ابعاد ندارد. در نتیجه، پیش از سفارش یا اقدام به چاپ، مقیاس مناسب را از نظر قدی یا عرضی بودن انتخاب کنید؛
 4. همیشه، درتمامی نوشته‌ها و مقالات چاپخانه اینترنتی کوثر تاکید می‌کنیم پیش از هرچیز، تصور کنید که چاپ قرار است روی کدام دیوار، میز یا سطحی قرار بگیرد. اگر قاب خود را در گام اول انتخاب کنید، ناخودآگاه از نتیجه نهایی کار رضایت بیشتری خواهید داشت؛
 5. همسان سازی رنگ طرح با ترکیب رنگ دکوراسیون داخلی نکته دیگری است که زیبایی نهایی چاپ کانواس را دوچندان می‌کند. سعی را بر این قرار دهید که هارمونی رنگ در تمامی مراحل طراحی و چاپ رعایت شود؛
 6. از همه مهم‌تر، اطمینان داشته باشید عکسی که انتخاب می‌کنید، آنقدر به دل شما نشسته، که از دیدنش سیر نمی‌شوید و هربار نگریستن به آن، شور و شوق را در شما برمی‌انگیزد.
 7. و در بند آخر، پیشنهاد می‌کنیم پیش از ثبت نهایی سفارش در هریک از چاپخانه‌های سنتی و آنلاین، با کارشناسان ما در چاپخانه آنلاین کوثر تماس بگیرید. به هر حال، مشورت و گفت و گو با مجموعه‌ای که مرجع تخصصی کانواس کشور شناخته می‌شود، خالی از لطف نیست.

            


برچسب ها

کنواس تخته شاسی فوم برد استیکر پاپ آپ
آخرین مقالات
ویژگی های چاپ بنر تبلیغاتی
نکات ضروری پیش از سفارش بنر تبلیغاتی

بنرها مزیت‌های منحصر به فرد زیادی دارند که باعث شده نرخ سفارش آن‌ها در هر چاپخانه آنلاین یا سنتی، در بین تمامی محصولات، یکی از بالاترین‌ها باشد.

ویژگی های چاپ استیکر روی شیشه
نکاتی کاربردی در رابطه با چاپ استیکر روی شیشه

حتما زمانی که از خیابان‌ها گذر می‌کنید چاپ‌های جذاب و پر زرق و برق قرار گرفته روی شیشه مغازه‌ها توجه شما را به خود جلب کرده است.

طراحی و چاپ پوستر تبلیغاتی و نمایشگاهی
راهنمای کامل طراحی و چاپ پوستر

در این نوشته، به طور جامع همه آنچه نیاز است درباره طراحی و چاپ پوستر بدانید زیر ذره بین قرار داده می‌شود.

آشنایی با چاپ بک لایت
چاپ بک لایت تخصصی چیست؟

بک لایت یا Backlit film نوعی ورق پلیمری مستحکم است که می‌تواند میزبان رنگ، طرح و جوهر باشد.

بررسی ویژگی های کارت دعوت
آنچه باید درباره کارت دعوت بدانید

در شرف مراسم ازدواج هستید و برنامه طراحی کارت دعوت را می‌چینید؟

Why should work with the best Iranian Printing House

... the era we living in is completely recognized as the zenith of digital

چاپ پاپ آپ در چاپخانه
بهترین چاپ پاپ آپ را از کدام چاپخانه سفارش دهیم ؟

در این نوشته، سراغ شناخت دقیق و فنی پاپ می‌رویم و پس از آن، ویژگی‌های منحصر به فرد پاپ آپ‌ را بررسی می‌کنیم.

بررسی ویژگی های چاپ کنواس
بهترین چاپ کنواس در تهران

مدتی است که چاپ کنواس در بازار شرایط مناسبی پیدا کرده است.

1398/06/31

بنرها مزیت‌های منحصر به فرد زیادی دارند که باعث شده نرخ سفارش آن‌ها در هر چاپخانه آنلاین یا سنتی، در بین تمامی محصولات، یکی از بالاترین‌ها باشد.

1398/06/28

حتما زمانی که از خیابان‌ها گذر می‌کنید چاپ‌های جذاب و پر زرق و برق قرار گرفته روی شیشه مغازه‌ها توجه شما را به خود جلب کرده است.

1398/06/24

در این نوشته، به طور جامع همه آنچه نیاز است درباره طراحی و چاپ پوستر بدانید زیر ذره بین قرار داده می‌شود.