آخرین مقالات
طراحی بروشور سه بعدی با نرم افزار فتوشاپ
آموزش طراحی بروشور سه بعدی با استفاده از نرم افزار فتوشاپ ( قسمت اول )

بروشور، یکی از آن دست محصولات چاپی است که از گذشته تا به امروز طرفداران بسیاری داشته است و ویژگی های جدید اضافه شده به آن، محبوبیت استفاده از آن را دو چندان کرده است.

رابطه چاپ و تبلیغات
حوزه چاپ و تبلیغات چه رابطه ای با یکدیگر دارند ؟

پیشرفت تکنولوژی در صنایع مختلف و کم رنگ شدن مرزهای ارتباطی بین صنایع، موجب شده که رقابت بین صنایع برای مطرح شدن در بین مشتریان نسبت به گذشته پیچیده تر شود. به عبارتی ، از به کارگیری انواع تبلیغات گرفته ( تبلیغات محیطی و....) تا فعالیت در بستر آنلاین، پیش نیاز صنایع مختلف برای رشد و بقای سازمانشان است.

مقایسه بین چاپ دیجیتال و افست در چاپخانه ها
توضیحاتی در مورد چاپ دیجیتال و افست و مقایسه فنی آنها

زمانی که بحث در وادی چاپ تخصصی می شود، همواره سوالاتی از این قبیل به وجود می آید که آیا روش، شیوه و چارچوبی که برای چاپ در نظر گرفته ایم بهینه است یا خیر. نیازی به تاکید نیست که مهم ترین شبهه مربوط به انتخاب بین چاپ دیجیتال و افست است.

کاربرد اصلی موجود در پلات لمینت
اطلاعاتی جامع در خصوص پلات لمینت و کاربرد آن

زمانی که به دنبال چاپی با کیفیت، در تیراژ کم، عرض و ابعاد خاص باشیم، ناچاریم سراغ چاپ پلات برویم. بعد از این، هنگامی که قصد داشته باشیم توامان کیفیت سطح، مقاومت آن در برابر عوامل مخرب محیطی و سایر المان های اینچنینی را ارتقا دهیم، ..

#
#
#
#

بیلبورد تبلیغاتی و اجزای تشکیل دهنده ی آن

دسته بندی : تبلیغات
22 اردیبهشت
تعداد بازدید :
40 بازدید
نظرات :
0 نظر
بیلبورد تبلیغاتی و اجزای تشکیل دهنده ی آن


این آموزش با هدف آشنایی شما کاربران عزیز، با مفهوم بیلبورد تبلیغاتی و اجزای تشکیل دهنده ی این ابزار تبلیغاتی گردآوری شده است. اما پیش از شروع بحث، مشتقاق هستیم، تا قدری شما را فراتر از این بحث ببریم و با حال و هوای تبلیغات آشنا نماییم. 
به طور کلی از صنایع کوچک و بزرگ گرفته تا صنایع و سازمان های مختلف، در تلاشند تا خود را به جامعه هدف معرفی کنند. به عبارتی تصویری درست از خود در ذهن افراد ثبت نمایند. به کارگیری تبلیغات درست و هدفمند، یکی از این ابزارهای مفید پیش روی آن هاست. اگر بخواهیم به بررسی حوزه های مختلف تبلیغات بپردازیم، بدون شک گسترگی و تنوع این حوزه از دیجیتال مارکتینگ به حدی است که در این مقاله گنجانده نمیشود. با این حال ، هدف ما تمرکز بر روی شاخه ای تاثیر گذار و کلیدی از تبلیغات، است.
تبلیغات محیطی، از آن دست تبلیغاتی است که استراتژی های هدفمند را میطلبد و به فراخور به کارگیری درست، نتایج مطلوبی از آن حاصل میشود. 
همانطور که از اسم آن مشخص است، این دسته از تبلیغات در محیط انجام میشود و تعداد مخاطبین بسیاری را مورد هدف قرار میدهد. 
برای روشن شدن مطلب، به چندین نمونه از تبلیغات محیطی میتوان  اشاره کرد.  
از انواع بنر های موجود بر سر در مغازه ها ، فروشگاه ها و... تا تابلوهای لایت باکس و فلکسی در دسته تبلیغات محیطی جای میگیرند.  یکی دیگر از این دست تبلیغات محیطی تاثیرگذار و مهم، بیلبورد های تبلیغاتی است.  بدون شک تا به حال برای یک بار هم که شده ، به مسافرت رفته اید. چه چیزی نظر شما را در مسیر به خود جلب کرده است ؟ 
تابلوهایی با طراحی های جذاب و دارای پیامی هدفمند،  در راه های بین شهری این روزها به وفور قابل مشاهده است. 
 به نظر میرسد، تا حدی به شما در مورد موضوع اصلی مقاله دید داده ایم. قصد داریم از این جا به بعد، بحث را به طور تخصصی جلو ببریم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه بوده ، چرا که نکات مفیدی را در این خصوص کسب مینمایید که خالی از لطف نیست. 

بیلبورد تبلیغاتی 

به طور کلی هر نوع تبلیغی، برای نمایش به مخاطب مورد نظر خود نیازمند بستری متناسب و البته هدفمند است. به عنوان مثال ، بستر تبلیغات تلویزیونی، کانال های مختلف آن  است. با ان تفاسیر بستر نمایش تبلیغ، جز کلیدی و غیر قابل انکار تبلیغ مورد نظر است. تبلیغات محیطی هم نیازمند محیط متناسب با تبلیغ مورد نظر میباشند.
 از تراکت تبلیغاتی گرفته که به صورت برگه هایی در اختیار مشتریان قرار میگیرید، تا بنر های تبلیغاتی که بر سر در مغازه ها، فروشگاه ها، ادارات و..... نصب میشوند. بیلبورد هم یکی از این بستر های مناسب برای تبلیغات محیطی است. به عبارت روشن تر، بیلبورد به فضایی گفته میشود که در راه های درون شهری ، بین شهری و به طور کلی در مسیرهای مختلف نصب میشود. تابلو هایی در سایز های متفاوت و با طراحی های جذاب و دارای پیامی هدفمند ، در این بیلبوردها نصب شده و به مخاطب پیامی را میرساند. 
جدای از بحث کاربردی آن ها ، به کارگیری استراتژی تبلیغاتی درست ، اصل مهم و کلیدی در طراحی بیلبورد تبلیغاتی است، که از حوزه های مختلف قابل بررسی است.
به عبارتی عواملی همچون :
مخاطبان آن
 نوع کسب و کار ارائه دهنده تبلیغ
مکانی که بیلبورد تبلیغاتی نصب میشود
 زمان نصب بیلبورد تبلیغاتی
 و........
 بستگی دارد. 
حال که تا حدی شما را با مفهوم بیلبورد تبلیغاتی و کاربرد آن آشنا نمودیم، قصد داریم تا اجزای تشکیل دهنده آن را به طور مفصل مورد بررسی قرار دهیم. 


 

اجزای تشکیل دهنده بیلبورد تبلیغاتی 

فونداسیون 


از آنجایی که بیلبورد ها غالبا سنگین هستند، در نتیجه نیازمند به کارگیری یک فنداسیون محکم هستند. ساخت این فنداسیون به گونه ای است که از زیر، زمین شروع شده و به سطح میرسد. به اینصورت که ابتدا با استفاده از یک میلگرد فنداسیون مورد نظر بافته شده و سپس بتن مورد نظر بر روی آن ریخته میشود. در گام آخر به منظور استحکام کار، از یک پلیت استفاده می شود.
 پایه مورد نظر را به پلیت اتصال میدهند. مطابق شکل زیر : 

 

اجزای بیلبورد تبلیغاتیپایه در بیلبورد تبلیغاتی

 

پایه مورد نظر از سطح زمین شروع میشود، و تا زیر صفحه اصلی بیلبورد ادامه دارد . به عبارتی، نقطه شروع پایه سطح زمین و نقطه انتهایی آن اتصال به صفحه اصلی بیلبورد است. نام اصلی آن پایه تابلو بوده و به شکل های مختلف  و بر اساس طرح سازه مورد نظر قابل اجراست. 
جنس های پایه تابلو  شامل ، لوله های سنگین بتنی و یا شبکه های فلزی است. 


 

صفحه نمایش آگهی  


طرح مورد نظر بر روی این قسمت از بیلبورد  ، نصب میشود.  سطح این قسمت با استفاده از ورق فلزی پوشانده شده است. 

سیستم نورپردازی بیلبورد های تبلیغاتی
 


در بیلبورد تبلیغاتی، با توجه به شرایط دسترسی به سیستم برق و امکانات برق رسانی شرایطی تعیین کننده است. در سطح بیلبورد مورد نظر، به ازای هر یک و نیم متر یک پروژکتور مورد نیاز است. از دستک های کشویی به منظور تعویض و یا تنظیم نور پروژ کتورهای این قسمت استفاده میشود. در سال های اخیر به دلایلی همچون، مصرف بهینه انرژی پیشنهاد میشود، که از پروژ کتورهای کم مصرف با توان بالا نور دهی بالا استفاده شود. سیستم های ال ای دی یکی از این دسته های پرکاربرد در این خصوص هستند. 

 

نردبان های تعویض رویه در بیلبورد های تبلیغاتی 

از  این نرده ها، به منظور تردد نصاب رویه تابلو استفاده میشود. این بخش از جمله مهمترین بخش هایی است که باید در هنگام نصب بیلبور د های تبلیغاتی به آن توجه ویژه شود. چرا که عدم دقت در نصب درست این قسمت ، موجب آسیب به نصابی میشود که از این نرده ها استفاده میکند.

 

رویه تابلو در بیلبورد های تبلیغاتی 


با توجه به سابقه طولانی بیلبورد ها، رویه تابلو از گذشته تا کنون دستخوش تغییرات گسترده ای بوده است.  در سال های نه چندان دور، طرح های مورد نظر ( تبلیغات  و..... ) ، بر روی یک پارچه طراحی میشد و در مرحله نهایی نصاب مربوطه پارچه طراحی شده را بر روی صفحه مورد نظر میچسباند. اما امروزه با توجه به گسترش صنایع چاپ، طرح های مختلف با اهداف مختلف بر روی بنر، فلکس ، استیکر و....... چاپ میشود. سپس در مرحله نهایی کار بر روی تابلو چسبانده میشوند. 

 


پیام یا آگهی در بیلبوردهای تبلیغاتی

 

اهمیت این بخش به قدری است که نمیتوان به سادگی از آن گذشت. به عبارتی ساختار درست اجزای بیلبورد های تبلیغاتی در یک طرف ترازو قرار می گیرند و این بخش به تنهایی با کلیه موارد ذکر شده در مراحل قبل از نظر اهمیت برابری میکند. استراتژی های متفاوت و راه حل های متفاوتی در آژانس های تبلیغاتی راه حل این جز کلیدی است. به عبارت دیگر، یک کسب و کار به گونه ای میتواند به نتیجه مطلوب خود از یک بیلبورد تبلیغاتی برسد ، که علاوه بر به کارگیری درست یک بیلبورد تبلیغاتی ، به مرحله آخر کار که همان آگهی مورد نظر است توجه ویژگی ای کند. 
تا اینجای بحث سعی کردیم تا شما را با مفهوم کلی از بیلبورد های تبلیغاتی آشنا نماییم . به طور کلی گستردگی حوزه تبلیغات، به قدری است که در یک مقاله گنجانده نمیشود. امیدواریم که تا حدی توانسته باشیم شما را به هدف مورد نظرتان در این رابطه رسانده باشیم. با این حال، پیشنهاد میکنیم که بقیه آموزش های موجود در بخش مقالات کوثر را از دست ندهید. بدون شک اطلاعات مفیدی را در حوزه های مختلف چاپ کسب مینمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با سایت کوثر تماس بگیرید. منتظرتان هستیم. 


 


برچسب ها

1398/02/23

پیشرفت تکنولوژی در صنایع مختلف و کم رنگ شدن مرزهای ارتباطی بین صنایع، موجب شده که رقابت بین صنایع برای مطرح شدن در بین مشتریان نسبت به گذشته پیچیده تر شود. به عبارتی ، از به کارگیری انواع تبلیغات گرفته ( تبلیغات محیطی و....) تا فعالیت در بستر آنلاین، پیش نیاز صنایع مختلف برای رشد و بقای سازمانشان است.

1398/01/28

یکی از اصول مهم در هر کسب و کاری، لزوم توجه به استراتژی های تبلیغاتی هدفمند است. به عبارتی در دنیای امروز، فعالیت کسب و کارها بدون تبلیغات معنا ندارد.

1398/01/25

اگر به حوزه چاپ و ایجاد برندی مناسب از کسب و کار خود در ذهن مشتریان علاقه مند هستید پیشنهاد میکنیم این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید.