آخرین مقالات
طراحی بروشور سه بعدی با نرم افزار فتوشاپ
آموزش طراحی بروشور سه بعدی با استفاده از نرم افزار فتوشاپ ( قسمت اول )

بروشور، یکی از آن دست محصولات چاپی است که از گذشته تا به امروز طرفداران بسیاری داشته است و ویژگی های جدید اضافه شده به آن، محبوبیت استفاده از آن را دو چندان کرده است.

رابطه چاپ و تبلیغات
حوزه چاپ و تبلیغات چه رابطه ای با یکدیگر دارند ؟

پیشرفت تکنولوژی در صنایع مختلف و کم رنگ شدن مرزهای ارتباطی بین صنایع، موجب شده که رقابت بین صنایع برای مطرح شدن در بین مشتریان نسبت به گذشته پیچیده تر شود. به عبارتی ، از به کارگیری انواع تبلیغات گرفته ( تبلیغات محیطی و....) تا فعالیت در بستر آنلاین، پیش نیاز صنایع مختلف برای رشد و بقای سازمانشان است.

اجزای تشکیل دهنده بیلبورد تبلیغاتی
بیلبورد تبلیغاتی و اجزای تشکیل دهنده ی آن

این آموزش با هدف آشنایی شما کاربران عزیز، با مفهوم بیلبورد تبلیغاتی و اجزای تشکیل دهنده ی این ابزار تبلیغاتی گردآوری شده است. اما پیش از شروع بحث، مشتقاق هستیم، تا قدری شما را فراتر از این بحث ببریم و با حال و هوای تبلیغات آشنا نماییم.

کاربرد اصلی موجود در پلات لمینت
اطلاعاتی جامع در خصوص پلات لمینت و کاربرد آن

زمانی که به دنبال چاپی با کیفیت، در تیراژ کم، عرض و ابعاد خاص باشیم، ناچاریم سراغ چاپ پلات برویم. بعد از این، هنگامی که قصد داشته باشیم توامان کیفیت سطح، مقاومت آن در برابر عوامل مخرب محیطی و سایر المان های اینچنینی را ارتقا دهیم، ..

#
#
#
#

توضیحاتی در مورد چاپ دیجیتال و افست و مقایسه فنی آنها

دسته بندی : چاپ
21 اردیبهشت
تعداد بازدید :
27 بازدید
نظرات :
0 نظر
توضیحاتی  در مورد چاپ دیجیتال و افست و مقایسه فنی آنها


چه زمانی دیجیتال سفارش دهیم و چه موقع افست؟


زمانی که بحث در وادی چاپ تخصصی می شود، همواره سوالاتی از این قبیل به وجود می آید که آیا روش، شیوه و چارچوبی که برای چاپ در نظر گرفته ایم بهینه است یا خیر. نیازی به تاکید نیست که مهم ترین شبهه مربوط به انتخاب بین چاپ دیجیتال و افست است. در این نوشته، بررسی خواهیم کرد که چاپ دیجیتال و افست چه تفاوت هایی دارند و هر کدام مناسب استفاده در چه پروژه هایی هستند. 

شناخت مقدماتی چاپ دیجیتال و افست 


چاپ افست، توسط یک سری صفحه یا پلیت فلزی صورت می گیرد. اپراتورها طرح را روی آن صفحات به وجود می آورند و سپس آن پلیت طرح را روی کاغذ منتقل می کند. اما چاپ دیجیتال، از طریق تکنولوژی الکترواستاتیک طرح را به روی کاغذ یا سطح مورد نظر انتقال می دهد و خبری از پلیت یا صفحه فلزی نیست.

در یک نگاه یا مقیاس کلی، این چاپ ها دو دنیای متفاوت هستند و نمی توان خیلی دقیق یکی را بر دیگری مسلط دانست. یعنی چاپ دیجیتال مزیت های منحصر به خود را دارد و همین امر درباره چاپ افست نیز صادق است. در ادامه این مطلب دقیق تر مساله را بررسی کرده ایم.

توضیحات چاپ دیجیتال و افست

 

 


چاپ افست به زبان تخصصی


 

چاپ افست، یا لیتوگرافی، عنوان چاپی است که inked image را از یک printing plate به rubber blanket انتقال می دهد و از آن جا، طرح روی printing surface یا سطح نهایی مورد نظر برای چاپ، قرار داده می شود. زمانی که تیراژ چاپ بالا باشد، چاپ افست یا لیتوگرافی بهترین و باکیفیت ترین طرح مورد نظر خواهد بود.

 

چاپ دیجیتال به زبان تخصصی


 

در چاپ دیجیتال، به جای اینکه طرح یا جوهر به دل سطح مورد نظر رسوخ کند و توسط آن جذب شود، کار در مقیاسی سطحی انجام می شود. یعنی رنگ، نوشته یا طرح مورد نظر شما روی سطح کاغذ قرار می گیرد. رنگ سازی از طریق سیستم CMYB صورت می گیرد (آبی فیروزه ای، ارغوانی یا سرخابی، زرد و مشکی) و زمانی که تیراژ پایین باشد و بخواهیم در سطحی محدود چاپ انجام دهیم، سراغ چاپ دیجیتال می آییم.
 

خواندن این مقاله خالی از لطف نیست :  توجه به اهمیت رنگ در صنعت چاپ 

 

فواید چاپ افست 


  • تیراژ و تعداد بالای چاپ را می توان با هزینه ای کم انجام داد؛
  • به طور قابل ملاحظه، هرچه تیراژ بالا رود هزینه واحد چاپ کاهش می یابد؛
  • تقریبا هر جنس کاغذی قابلیت پرینت دارد؛
  • تقریبا تمامی رنگ ها قابلیت استفاده و چاپ دارند؛
  • با تقریب فوق العاده بالا، باکیفیت ترین نوع چاپ، چاپ افست است.

فواید چاپ دیجیتال


  • برای تیراژ های پایین، چاپ دیجیتال به صرفه است؛
  • بدون محدودیت، حتی یک نسخه قابلیت پرینت دارد؛
  • به خصوص زمانی که چاپ رنگی مد نظر نباشد، می توان با کمترین هزینه چاپ سیاه و سفید را انجام داد؛
  • آماده سازی و بهره برداری نهایی از چاپ دیجیتال با دستگاه های امروزی، به سادگی هرچه تمام تر انجام می شوند.


 

 

 


جمع بندی نهایی

 

ما در کوثر پرینت هر دو روش چاپ دیجیتال و افست را به طور گسترده به کار می گیریم. همان طور که در سطرهای بالا توضیح داده شد یک روش بر دیگری مزیت قطعی ندارد و همه چیز به پروژه چاپ شما و شرایطی که در نظر دارید وابسته است.

شما همواره می توانید برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب بین چاپ دیجیتال و افست، روی کارشناسان ما در چاپ کوثر حساب کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت کوثر مراجعه نموده یا با ما تماس بگیرید. 

 

چاپ بنر، چاپ بنر ارزان، چاپ بنر فوری، چاپ بنر در تهران، قیمت چاپ بنر

چاپ استیکر دیواری، چاپ استیکر تبلیغاتی، قیمت چاپ استیکر، لیست قیمت چاپ استیکر، سفارش استیکر، سفارش چاپ استیکر، چاپ استیکر ماشین، خدمات چاپ استیکر، چاپ استیکر در تهران، انواع چاپ استیکر، چاپ پاپ آپ، پاپ آپ نمایشگاهی، پاپ آپ و چاپ پاپ آپ، استند پاپ آپ ، استند پاپ آپ نمایشگاهی، انواع چاپ پاپ آپ، لیست قیمت انواع رول آپ نمایشگاهی، چاپ رول آپ، استند رول آپ، رول آپ و چاپ کوثر، قیمت چاپ پلات و لمینت، چاپ پلات و لمینت، چاپ پلات و لمینت و اکوسالونت، چاپ پلات، چاپ لمینت ،قیمت تابلو لمینت، پلات و لمینت، اجاره اسپیس فریم، قیمت اجاره اسپیس فریم، هزینه اجاره اسپیس فریم، فروش و اجاره اسپیس فریم، اسپیس فریم در تهرات، خرید اسپیس فریم


 

 

برچسب ها

1398/02/24

بروشور، یکی از آن دست محصولات چاپی است که از گذشته تا به امروز طرفداران بسیاری داشته است و ویژگی های جدید اضافه شده به آن، محبوبیت استفاده از آن را دو چندان کرده است.

1398/02/19

زمانی که به دنبال چاپی با کیفیت، در تیراژ کم، عرض و ابعاد خاص باشیم، ناچاریم سراغ چاپ پلات برویم. بعد از این، هنگامی که قصد داشته باشیم توامان کیفیت سطح، مقاومت آن در برابر عوامل مخرب محیطی و سایر المان های اینچنینی را ارتقا دهیم، ..

1398/02/17

تخته شاسی ها یکی از عمده چاپ هایی هستند که امروزه به طور گسترده در مصارف تبلیغاتی، دکوراسیون و البته نمایشگاه و گالری های هنری به کار گرفته می شوند.