آخرین مقالات
طراحی بروشور سه بعدی با نرم افزار فتوشاپ
آموزش طراحی بروشور سه بعدی با استفاده از نرم افزار فتوشاپ ( قسمت اول )

بروشور، یکی از آن دست محصولات چاپی است که از گذشته تا به امروز طرفداران بسیاری داشته است و ویژگی های جدید اضافه شده به آن، محبوبیت استفاده از آن را دو چندان کرده است.

رابطه چاپ و تبلیغات
حوزه چاپ و تبلیغات چه رابطه ای با یکدیگر دارند ؟

پیشرفت تکنولوژی در صنایع مختلف و کم رنگ شدن مرزهای ارتباطی بین صنایع، موجب شده که رقابت بین صنایع برای مطرح شدن در بین مشتریان نسبت به گذشته پیچیده تر شود. به عبارتی ، از به کارگیری انواع تبلیغات گرفته ( تبلیغات محیطی و....) تا فعالیت در بستر آنلاین، پیش نیاز صنایع مختلف برای رشد و بقای سازمانشان است.

اجزای تشکیل دهنده بیلبورد تبلیغاتی
بیلبورد تبلیغاتی و اجزای تشکیل دهنده ی آن

این آموزش با هدف آشنایی شما کاربران عزیز، با مفهوم بیلبورد تبلیغاتی و اجزای تشکیل دهنده ی این ابزار تبلیغاتی گردآوری شده است. اما پیش از شروع بحث، مشتقاق هستیم، تا قدری شما را فراتر از این بحث ببریم و با حال و هوای تبلیغات آشنا نماییم.

مقایسه بین چاپ دیجیتال و افست در چاپخانه ها
توضیحاتی در مورد چاپ دیجیتال و افست و مقایسه فنی آنها

زمانی که بحث در وادی چاپ تخصصی می شود، همواره سوالاتی از این قبیل به وجود می آید که آیا روش، شیوه و چارچوبی که برای چاپ در نظر گرفته ایم بهینه است یا خیر. نیازی به تاکید نیست که مهم ترین شبهه مربوط به انتخاب بین چاپ دیجیتال و افست است.

#
#
#
#

ویژگی های تخته شاسی با کیفیت

دسته بندی : چاپ
17 اردیبهشت
تعداد بازدید :
22 بازدید
نظرات :
0 نظر
ویژگی های تخته شاسی با کیفیت


چاپ تخته شاسی با کیفیت


تخته شاسی ها یکی از عمده چاپ هایی هستند که امروزه به طور گسترده در مصارف تبلیغاتی، دکوراسیون و البته نمایشگاه و گالری های هنری به کار گرفته می شوند. در این نوشته کمی از ظرفیت های ویژه آن ها خواهیم گفت و سپس به طور دقیق ویژگی و مشخصات تخته شاسی های با کیفیت را از نظر می گذارنیم. در صورتی که قصد دارید در آینده ای نزدیک سفارش چاپ تخته شاسی بدهید، این نوشته را تا انتها مطالعه کنید.

چرا چاپ تخته شاسی محبوب است؟


تخته شاسی ها با قیمتی کم، اما کیفیتی بالا چاپ می شوند و با قرار گرفتن روی دیوارهای منازل شخصی، ادارات دولتی یا خصوصی، شرکت های تجاری، دفاتر صنعتی، گالری های هنری و هر فضایی از این دست، می توانند بیشترین تاثیرگذاری ممکن را داشته باشند.

محبوبیت آن ها به نوعی مرهون پیشرفت های چاپ جدید است که امکان پرینت روی سطوح مختلف، از جمله ام دی اف و سایر مواد اینچنینی را مقدور ساخته است. به طور کلی، دلایل محبوبیت چاپ تخته شاسی به شرح زیر بیان می شود:

 • چاپ تخته شاسی مقرون به صرفه است؛
 • تخته شاسی ظاهر زیبا و فریبنده ای دارد؛
 • تخته شاسی از نظر دوام و استحکام نمره قبولی می گیرد؛
 • این چاپ را می توان در هر ابعادی انجام داد؛
 • علاوه بر مصارف تبلیغاتی، می توان در حوزه های هنری و گالری های مختلف نیز از این چاپ ها بهره گرفت؛
 • به دلیل ماهیت سبک و منعطف، تقریبا در هر فضایی می توان تخته شاسی ها را نصب کرد؛
 • و در آخر باید گفت که تخته شاسی ها در چاپ، طرح و ساختار هیچگونه محدودیتی ندارند.

با این مقدمه زمان آن فرا رسیده تا به طور دقیق درباره المان های فنی و تکنیکی تخته شاسی های صحبت کنیم.

ویژگی های مربوط به تخته شاسی


چگونه یک تخته شاسی باکیفیت داشته باشیم؟پس از آن که با ماهیت چاپ تخته شاسی آشنا شدیم، زمان آن می رسد که مولفه های کیفی تخته شاسی را به طور دقیق از نظر بگذرانیم. به بیان دقیق تر، در ادامه ذیل چند بند، مولفه های کیفی تخته شاسی های استاندارد را بیان کردیم.

 • تصویر یا طرح ابتدایی که آماده چاپ می شود، باید رزولوشن و کیفیت قابل توجهی داشته باشد؛
 • پس از مساله کیفیت، پیکسل و خطوط، نوبت به هارمونی یا رنگ برندی طرح می رسد. به بیان دقیق تر، شما باید طرحی را آماده کرده باشید که پس از چاپ روی متریال مورد نظر، نزدیک ترین شباهت به طرح یا تصویر حاضر در صفحه مانیتور را داشته باشد؛
 • پس از مساله رنگ بندی یا هارمونی رنگ، نوبت به تنظیمات فنی می رسد. مانند همیشه، ابتدایی ترین نکته در تنظیمات توجه به این مطلب است که چاپ با سیستم چهار رنگی انجام می شود نه تنظمیات سه رنگی موسوم به RGB؛
 • باید توجه داشت که اگر طرح مینیمال یا فلت انتخاب شده است، رنگ ها هم از جدول رنگ های فلت انتخاب شوند؛
 • و پس از توجه به المان های ظاهری چاپ، نوبت به ویژگی های ساختاری می رسد. به طور مشخص، تخته شاسی باید امکان آویز راحت داشته باشد و به سادگی روی دیوار قرار گیرد؛
 • عده ای بنا به نیاز و شرایط خاص، دوست دارند چاپ تخته شاسی دو طرفه داشته باشند. یک چاپخانه معتبر این قابلیت را دارد که در هر دو طرف تخته شاسی طرح بزند؛
 • و نکته آخر، مربوط به اقداماتی است که برای محافظت از سطح چاپ تحت نظر قرار می گیرد. یک تخته شاسی استاندارد، حداقل یک لایه پوشش سطحی دارد و جنس، ماهیت و ساختار این پوشش بنا به نیاز مشتری قابل تعویض و تغییر می باشد.

جمع بندی نهایی

ما در چاپ کوثر، خدمات مربوط به تخته شاسی را در سطحی تخصصی و ویژه ارائه می دهیم. به همین خاطر، در صورتی که هرگونه سوال، یا سفارشی در ارتباط با تخته شاسی داشته باشید، قادر به پاسخ گویی هستیم. همین حالا با ما تماس بگیرید.برچسب ها

1398/02/24

بروشور، یکی از آن دست محصولات چاپی است که از گذشته تا به امروز طرفداران بسیاری داشته است و ویژگی های جدید اضافه شده به آن، محبوبیت استفاده از آن را دو چندان کرده است.

1398/02/21

زمانی که بحث در وادی چاپ تخصصی می شود، همواره سوالاتی از این قبیل به وجود می آید که آیا روش، شیوه و چارچوبی که برای چاپ در نظر گرفته ایم بهینه است یا خیر. نیازی به تاکید نیست که مهم ترین شبهه مربوط به انتخاب بین چاپ دیجیتال و افست است.

1398/02/19

زمانی که به دنبال چاپی با کیفیت، در تیراژ کم، عرض و ابعاد خاص باشیم، ناچاریم سراغ چاپ پلات برویم. بعد از این، هنگامی که قصد داشته باشیم توامان کیفیت سطح، مقاومت آن در برابر عوامل مخرب محیطی و سایر المان های اینچنینی را ارتقا دهیم، ..