آخرین مقالات
بررسی ویژگی های کلیدی مربوط به سازه نمایشگاهی قاب فنری
بررسی موردی قاب فنری و نکات فنی آن

در این آموزش سعی شده است، سازه نمایشگاهی قاب فنری و ویژگی های کلیدی مربوط به آن مورد بحث شود.

بررسی ویژگی های فنی و کارت پرسنلی پی وی سی ( pvc )
کارت پرسنلی پی وی سی ( PVC ) و انواع آن

این روز ها نسبت به گذشته ، کاربرد و اهمیت کارت های شناسایی از جمله کارت های پی وی سی، افزایش یافته است. کارت پرسنلی پی وی سی ( PVC ) ، در حکم سندی است که اطلاعاتی از جمله نام، تصویر، حرفه و جایگاه شغلی و .....در آن قرار میگیرد.

4 عامل در تبلیغات چاپی هدفمند
معرفی 4 عامل تاثیر گذار در تبلیغات چاپی هدفمند

یکی از اصول مهم در هر کسب و کاری، لزوم توجه به استراتژی های تبلیغاتی هدفمند است. به عبارتی در دنیای امروز، فعالیت کسب و کارها بدون تبلیغات معنا ندارد.

بررسی رابطه بین برندینگ و صنعت چاپ
صنعت چاپ و برندینگ چه رابطه ای با یکدیگر دارند ؟

اگر به حوزه چاپ و ایجاد برندی مناسب از کسب و کار خود در ذهن مشتریان علاقه مند هستید پیشنهاد میکنیم این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید.

#
#
#
#

لزوم توجه به نقش و اهمیت رنگ در صنعت چاپ

دسته بندی : چاپ
26 فروردین
تعداد بازدید :
33 بازدید
نظرات :
0 نظر
لزوم توجه به نقش و  اهمیت رنگ در صنعت چاپ

اهمیت رنگ در صنعت چاپ


به طور کلی می توان اذعان داشت، که عنصر رنگ نقشی حیاتی در زندگی ایفا میکند. رنگ ها میتوانند تفکر را تغییر داده و باعث ایجاد اقدامات جدید شوند. از همین رو اهمیت رنگ در  صنعت چاپ، بسیار حیاتی بوده و نمیتوان از آن غافل شد. ازآنجایی که مخاطب در ابتدا میبیند و حس بینایی در تصمیم گیری افراد نقش مهم و جدی را ایفا میکند. نمیتوان از هنر خلاقیت در نمایش رنگ ها غافل شد. 

تعریف رنگ در صنعت چاپ 


توضیح مختصر و مفید در رابطه با نقش رنگ در صنعت چاپ ، اصطلاح پرکاربرد "CMYK" است. اصطلاح فنی که به طور عمده توسط چاپگرهای حرفه ای و اکثر طراحان مورد استفاده قرار می گیرد.

 به عبارتی ، محصولات چاپی ( همچون بروشور، کاتالوگ، پوستر و.....) در توسط دستگاه های چاپی دیجیتال و افست، در این 4 طیف رنگی چاپ میشوند. 

اگر به این مساله فنی تر نگاه شود، میتوان گفت که هر حرف مخفف :

 (  فیروزه ای  ) C = Cyan

( ارغوانی ) M = Magenta

(  زرد ) Y = Yellow

( جوهر سیاه )   K = Black ink

این مقاله را به شما پیشنهاد میدهیم :  رابطه صنعت چاپ و برندینگ 

قدرت رنگ در رسانه های چاپی


انتخاب رنگ مناسب ، باعث تاثیر گذاری در واکنش مشتریان میشود. درک نحوه تشکیل رنگ و از همه مهم تر، ارتباط درست و منطقی به کار گرفته شده در بین رنگ های مختلف، در طراحی امری حیاتی است. درک این نکته اهمیت دارد، که در بین رنگ های انتخابی باید تعادل برقرار باشد. به طور مثال در طراحی یک کاتالوگ، در صورتی که رنگ های به کار رفته  خیلی متنوع بوده و با یکدیگر هماهنگی نداشته باشند، ممکن است نتایج مطلوبی از کار حاصل نشود. آن چه در این جا اهمیت دارد، لزوم توجه به روانشناسی رنگ ها در صنعت چاپ است. 
البته نباید فراموش کرد که رنگ به کار رفته از محصول چاپی در سیستم های کامپیوتری و به طور کلی در سیستم تلفن همراه، نوت بوک و.....با رنگ محصول چاپ شده با قدری تفاوت همراه است. یکی از دلایل این تفاوت می تواند تصویری باشد که مخاطب از پشت صفحه مانیتور مشاهده میکند. 
با توجه به این تفاوت ها ، طراحان نیاز دارند، تا با یک راه حل مناسب این اختلاف را به حداقل برسانند. به عنوان مثال، طراحی لوگو برای یک وب سایت ، با طراحی همان لوگو برای کارت ویزیت را در نظر بگیرید. یکی از اختلاف رنگ ها در همین قسمت ظاهر میشود. برای به حداقل رساندن اختلاف رنگ در این دو بستر، می توان از PMS  استفاده کرد. این عبارت مخفف Pantone Matching System است. که به عنوان یک سیستم تطبیق رنگ استفاده میشود. 
برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید به سایت چاپی کوثر مراجعه کرده یا با کارشناسان فنی تیم ، تماس حاصل فرمایید. 

برچسب ها

1398/02/02

در این آموزش سعی شده است، سازه نمایشگاهی قاب فنری و ویژگی های کلیدی مربوط به آن مورد بحث شود.

1398/01/29

این روز ها نسبت به گذشته ، کاربرد و اهمیت کارت های شناسایی از جمله کارت های پی وی سی، افزایش یافته است. کارت پرسنلی پی وی سی ( PVC ) ، در حکم سندی است که اطلاعاتی از جمله نام، تصویر، حرفه و جایگاه شغلی و .....در آن قرار میگیرد.

1398/01/19

بنرها با جذب سریع نظر مخاطب و انتقال شفاف پیام خود عناصری تاثیرگذار در وادی تبلیغات، مارکتینگ و برندینگ به شمار می آیند.