نقش گرافیک در صنعت چاپ و تبلیغات

دسته بندی : چاپ
7 1398/01/07
تعداد بازدید :
177 بازدید
نظرات :
نظر
نقش گرافیک در صنعت چاپ و تبلیغات

گرافیک و کاربرد آن در صنعت چاپ

کار گرافیک به طور عمده ساخت Visual Branding و مطالب مربوط به آن است. برای درک بهتر کار را با یک مثال پیش می بریم. فرض کنید چند وقتی است که فردی را مشاهده می کنید و به دلیل ظاهر زیبا و دل‌فریبی که دارد دوست دارید بیشتر با او آشنا شوید. پس از مدتی، شرایط فراهم می شود و آشنایی از حد شناخت چهره به درک عمیق تر شخصیتی می رسد. گرافیک دقیقا همین کار را انجام می دهد. هر چه قدر کار گرافیک شما جذابیت بیشتری داشته باشد، مثل این است که آن فرد ظاهر زیباتری را به نمایش بگذارد و به طور طبیعی، میل و اشتیاق شناخت بیشتر را تقویت می کند. 

برای مشاهده لیست کامل چاپ دیجیتال به لینک زیر مراجعه کنید. 
نقش گرافیک در چاپ و تبلیغات


بیشتر بخوانید : طراحی و عکاسی و نقش آن در حوزه چاپ 

نقش بروشور، کاتالوگ و پوستر در حوزه چاپ

بسیاری از افراد حقیقی و حقوقی درک روشنی از تاثیر گرافیک و نقش آن بر هویت کسب و کار یا برند خود ندارند. از  چاپ کاغذی گرفته تا بروشور، کاتالوگ و پوستر تا طرح های تبلیغاتی دیجیتال نظیر بنر و اسلایدهای سایت، همه به طور منظم مورد بازدید قرار می گیرند و خواسته یا ناخواسته، ذهنیت مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهند. مخلص کلام اینکه، گرافیک و نقش آن در صنعت چاپ و تبلیغات غیر قابل چشم پوشی است و فارغ از دیدگاه شخصی ما، موفقیت و یا شکست برندها را رقم می زند. در سطرهای پیش رو کمی دقیق تر به این امر نگاه کرده ایم و به خصوص درباره بروشور، کاتالوگ و پوستر مطالبی مفید جمع آوری شده است. در صورتی که قصد دارید ارزیابی دقیق تری نسبت به کسب و کار خود در فضای تبلیغاتی داشته باشید و از صنعت چاپ در راستای تعمیق شناخت برند خود بهره بگیرید، مطالعه سطرهای پیش رو می تواند مفید به فایده باشد.

بروشور و کاتالوگ

 


عده ای بر این باورند که در دنیای امروز، به دلیل گستردگی شبکه های اجتماعی و رواج غیرقابل توصیف تبلیغات محیطی، این گرافیک است که بیشترین تاثیر را روی تفکرات مردم می گذارد. در همین ارتباط،
Jessica Helfand یکی از فعالین حوزه مدیا می افزاید، گرافیک به ایده های مختلف جنبه بصری می دهد و به همین دلیل، در بین تمامی مردم مقبولیت و محبوبیت دارد.

برای پی بردن به صحت این مدعا کار سختی در پیش نیست، کافی است به جلد کتاب یا مجله روی میز اتاق، هدر سایت باز شده در لب تاپ یا گوشی هوشمند و بیلبورد قرار گرفته در مسیر خانه و کار خود توجه کنید. همه آن ها کارهای گرافیکی هستند بدون استثنا شانس مواجهه با چشم شما را پیدا می کنند. حال اگر زیبایی و جلوه گری داشته باشند، فراتر رفته و در خاطر شما ثبت می شوند و اگر اینگونه نباشد، فراموش می شوند.

با عنایت به گزاره های مطرح شده در بالا، نتیجه می شود اینکه، در تاثیرگذاری گرافیک و نقش آن در صنعت چاپ و تبلیغات شکی نیست، اما درباره چگونگی اثرگذاری، حرف و حدیث فراوان وجود دارد. به تبع این موضوع، شما زمانی می توانید حداکثر فایده را از گرافیک و تبلیغات گرافیکی دریافت کنید که کار را در دستان فردی کارکشته و متخصص قرار داده باشید.  

بیشتر بخوانید : چاپ دیجیتال و انواع روش های آن 

یک نکته تخصصی درباره اهمیت گرافیک

باید به خاطر داشت که کلمات به تنهایی قدرت انتقال پیام را ندارند. به خصوص در کمپین های تبلیغاتی، ارائه نمادی همسان با شعار در دستور کار قرار می گیرد تا از این طریق تصاویر شماتیک بصری در ذهن افراد پیام ایجاد کنند. به طور دقیق، تاثیر تبلیغات گرافیکی در فروشگاه های اینترنتی یا eCommerce ها آزمایش شده و نتیجه نشان داده میزان فروش با کیفیت و تعدد نمادهای گرافیکی رابطه مستقیم داشته است.

به همین خاطر، حتی در صورت انتشار متن های قدرتمند، از جلوه های گرافیکی بی نیاز نخواهید بود.

آشنایی با بروشور، کاتالوگ و پوستر

در بین تمامی گونه های صنعت  چاپ و طراحی های گرافیکی، بروشور، کاتالوگ و پوسترها جایگاهی ویژه دارند. اما نکته کلیدی اینجاست که دریابیم، فارغ از شناخت گونه های مختلف طراحی، نیاز به تدوین استراتژی طراحی مساله ای است حیاتی و هر کمپین، ساز و کار مخصوص به خود را می طلبد.
به هر روی، در این قسمت، ذیل سه بخش، بروشور، کاتالوگ و پوستر را تشریح می کنیم. درباره چگونگی تدوین استراتژی طراحی اما، کار پیچیدگی بیشتری دارد و خوشحال می شویم با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما مساله را دقیق تر برای شما تشریح سازند.

بروشور

بروشور چاپی است که اطلاعاتی درباره موضوعی خاص درمیان می گذارد. در نتیجه، اگر نیاز داشته باشید تا خدمات یا محصولی خاص را معرفی کنید، چاپ مناسب شما بروشور خواهد بود.

 

کاتالوگ

بر خلاف بروشور که ابتدا قصد معرفی دارد، کاتالوگ فرض را بر این می گذارد که مخاطب با محصول آشنایی دارد. در نتیجه، هدف از چاپ و طراحی کاتالوگ، افزایش فروش و ترغیب مخاطب به خرید است. 

چاپ کاتالوگ

پوستر

پوستر یکی از مهم ترین گونه های چاپ است. در ساده ترین تعریف ممکن، قطعه ای کاغذ چاپ شده که تصویر یا نوشته ای خاص در برداشته باشد پوستر نامیده می شود. اما زمانی که درون این گونه چاپ دقیق شویم، متوجه خواهیم شد که مساله زیرشاخه های فراوانی دربر دارد. پوسترفیلم، پوستر تبلیغاتی فروش یک محصول، پوستر همایش های فرهنگی و هزاران گونه دیگر.

بدین ترتیب، نوشته خود درباره گرافیک و نقش آن در صنعت چاپ و تبلیغات را به پایان می بریم.
پر واضح است که سطرهای محدود حاضر مجال پرداخت دقیق تر و وسیع تر را در اختیار ما قرار نداده اند، اما تلفن های چاپ آنلاین کوثر همواره به روی شما باز است و می توانید هر گونه پرسشی را با ما تماس بگیرید. 

منابع : 

 

https://artversion.com/blog/how-graphic-design-impacts-branding-initiatives/

https://www.kelseyads.com/how-does-graphic-design-impact-you/

 

برچسب ها

آخرین مقالات
چاپ فلکسی در چاپخانه آنلاین کوثر
آشنایی کامل با جزییات چاپ فلکسی

تا به حال به فروشگاه‌هایی که سردر خود را با استفاده از تابلوهای محسورکننده نوستالژیک تزئین می‌کنند توجه کرده‌اید؟

ویژگی های پارچه کنواس
پارچه کنواس چیست و چه خصوصیاتی دارد ؟

با فراگیر شدن سفارش چاپ روی کنواس، سوالاتی از قبیل اینکه "پارچه کنواس چیست؟"

فوم برد و ویژگی های آن
بهترین فوم برد تهران را از کجا تهیه کنیم؟

فوم برد چاپی است شبیه به تخته شاسی با این تفاوت که این بار پوستر گلاسه به جای قرار گرفتن روی ام دی اف و....

سفارش کاغذ فتوگلاسه
فروش کاغذ فتوگلاسه و انواع آن

هرچاپ از سه بخش اصلی تشکیل می‌شود. اولی کاغذ (پی وی سی و غیره)، دومی دستگاه یا روش چاپ و سومی اپراتور چاپ است.

چاپ پلات لمینت
قیمت چاپ پلات لمینت فوری

حتما می‌دانید که پلات لمینت چاپی است عریض که روی کاغذ و مقوا انجام می‌شود. مورد استفاده این چاپ به طور عمده پلات نقشه است

چاپ بنر اربعین
بنر اربعین حسینی و نکات طراحی آن

چندسالی است که با باز شدن راه کربلا برای ایرانیان، مراسم اربعین حسینی پرشورتر از همیشه برپا می‌شود.

آشنایی کامل با چاپ پلات
پلات چیست و قیمت چاپ پلات چند است ؟

چاپ پلات چیزی است بین چاپ بنر و چاپ پوستر. زمانی که بخواهیم روی متریال کاغذ، چاپی بزرگتر از پوستر داشته باشیم...

چاپ روی تخته شاسی
جزییات سفارش و چاپ عکس روی تخته شاسی

تخته شاسی کاربردهای مختلفی دارد. از آویز کردن تصویر یک منظره روی دیوار خانه تا نمایش آثار هنری، دستاوردهای اداری و....

1398/08/08

تا به حال به فروشگاه‌هایی که سردر خود را با استفاده از تابلوهای محسورکننده نوستالژیک تزئین می‌کنند توجه کرده‌اید؟

1398/08/02

با فراگیر شدن سفارش چاپ روی کنواس، سوالاتی از قبیل اینکه "پارچه کنواس چیست؟"

1398/07/30

فوم برد چاپی است شبیه به تخته شاسی با این تفاوت که این بار پوستر گلاسه به جای قرار گرفتن روی ام دی اف و....