آپلود فایل
آپلود کن
ثبت سفارش


چاپ  فتو گلاسه چیست ؟

چاپ فتوگلاسه، همانطور که از نام آن قابل تشخیص می باشد، به چاپی گفته می شود که بر روی کاغذ هایی از جنس فتوگلاسه انجام می شود. این نوع از چاپ، یکی از بهترین و با کیفیت ترین دسته های چاپ به شمار می آید و از دستگاه های رایجی همچون پلاتر و کانن، برای این نوع از چاپ ها استفاده میشود.

کاربرد چاپ فتوگلاسه   

کاربرد اصلی آن در عکاسی بوده و نسبت به گذشته پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است. ​همچنین امروزه بیشتر نقاشان یا به عبارتی صاحبان گالری ، ترجیح میدهند که برای نقاشی های خود از این نوع چاپ استفاده کنند. به این صورت که نقاشی های دیجیتال بر روی کاغذ های فتوگلاسه چاپ شده و  در دید عموم گذاشته می شود. 

ویژگی اختصاصی بودن چاپ فتو گلاسه 

به طور معمول چاپ بر روی انواع مختلفی از جنس های کاغذی در سایز هایی مانند :
13 در 18 
40 در 15
20 در 30
30 در 40 
45 در 60 
و نهایتا 100 در 75 انجام می شود. اما در این نوع از چاپ، به صورت اختصاصی قابلیت تعیین سایز مورد نظر مشتری وجود داشته و مشتری با توجه به نیاز و علاقه خودش اندازه محصول چاپی را انتخاب می کند. 

 

چاپ فتوگلاسه و مجتمع کوثر 

در مجتمع کوثر انواع چاپ با توجه به نیاز مشتری و در سایز های دلخواه آن ها انجام می شود.غالبا،  به دلیل محدودیت های کاغذهای موجود در بازار، سایز های چاپی حداکثر 1 متر در یک و نیم متر  و در طول های بالا تا سقف 30 متر قابل چاپ است. 
همچنین از سلفون سرد به منظور محافظت از کاغذ فتوگلاسه مورد نظر استفاده می شود. نوع بسیار جدیدی که امروزه برای فتوگلاسه استفاده می شود، استفاده از لمینت های برجسته است که کار مورد نظر را سه بعدی جلوه می دهد و زیبایی خاصی به محصول می دهد. درنهایت بعد از کشیده شدن سلفون سرد بر روی عکس چاپی، می توان آن را بر روی تخته شاسی یا فوم برد چسباند و بر روی دیوار یا.... نصب کرد. 
یکی از نکاتی که مجتمع کوثر همواره به آن توجه می کند، کیفیت خروجی کار چاپی است. معمولا عکاسان انتظار دارند، عکسی که در دوربین مشاهده می کنند با عکسی که چاپ می شوند، خیلی با هم از نظر کیفیت ظاهری متفاوت نباشند. با در نظر گرفتن این موارد در هنگام چاپ، کیفیت تصاویر چاپی نباید کاهش یابد.