آخرین مقالات
آشنایی با تفاوت های بنر مناسبتی و تبلیغاتی
آشنایی با بنر مناسبتی و تبلیغاتی و تفاوت آنها

در این نوشته به بنرهای مناسبتی و تبلیغاتی می پردازیم. سعی بر این خواهد بود که ویژگی های هر یک را معرفی کرده و سپس تفاوت، شباهت و موارد استفاده آن ها را ذیل یک نتیجه گیری واحد ارائه کنیم.

نکات مهم در طراحی و سفارش بنر
4 نکته کلیدی که لازم است در طراحی بنر رعایت شود

مدت قابل توجهی است که کسب و کارهای مختلف با بهره گیری از بنرها می کوشند تا شخصیت کاری خود را در محل های عمومی به نمایش بگذارند تا از این طریق دامنه مخاطب را گسترش دهند.

معرفی انواع جنس های استیکرهای دیواری
استیکرهای دیواری معمولا از چه جنسی هستند ؟

استیکرهای دیواری به طور عمده در فضاهای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند زیرا با قیمتی ارزان، زیبایی غیرقابل باوری را به وجود می آورند.

ویژگی های مربوط به چاپ استیکر تبلیغاتی
در چاپ استیکر تبلیغاتی چه مواردی باید رعایت کرد ؟

به جرات و بدون شک و تردید می توان گفت که در حوزه مارکتینگ، تبلیغات و برندینگ، هیچ چاپی قدرت استیکرهای تبلیغاتی را ندارد.

#
#
#
#

تفاوت بین بنر و پوسترهای تبلیغاتی در چیست ؟

دسته بندی : چاپ
22 خرداد
تعداد بازدید :
83 بازدید
نظرات :
0 نظر
تفاوت بین بنر و پوسترهای تبلیغاتی در چیست ؟

تفاوت بنر و پوسترهای تبلیغاتی
بنر یا پوستر؟ کدام را انتخاب کنیم؟
امروزه چاپ ها در نقش ابزار تبلیغات، مارکتینگ و برندینگ کسب و کارهای مختلف به کار گرفته می شوند. از همین رو، انتخاب قالب صحیح آن ها (منظور انتخاب چاپ مناسب است) امری است چالشی به این صورت که برای کسب و کاری خاص بنر تبلیغاتی پاسخگو خواهد بود و برای مجموعه ای دیگر، پوستر. به طریق مشابه، شاید کسب و کاری نیاز به تمرکز روی کاتالوگ داشته باشد و دیگری مقصود خود را با استفاده از بروشور پیش ببرد. نکته آخر هم این است که در بسیاری موارد، ترکیب چند گونه چاپ مورد نیاز است. به عنوان مثال، شاید استند رول آپ، میز کانتر و جاکاتالوگی برای پروژه ای بیشترین دستاورد را داشته باشد و در سمت مقابل، مجموعه ای نیاز به یک سازه نمایشگاهی کامل داشته باشد. باری؛ در این نوشته به طور تخصصی به بنر و پوسترهای تبلیغاتی می پردازیم و کارکرد هر کدام را تشریح خواهیم کرد. اگر به مارکتینگ کسب و کار خود اهمیت می دهید، مطالعه سطرهای پیش رو خالی از لطف نخواهد بود.


 

مقدمه؛ آشنایی با پوستر و بنر
بنرها و پوسترها هر دو با هدفی مشترک طراحی و چاپ می شوند. هدف تبلیغ و نمایش یک کسب و کار، همایش یا رویدادی مشخص است. اما مساله اینجاست که به دلیل وجود تفاوت های ماهوی، گاهی پوستر به کار می آید و گاهی بنر. به طور کلی، پوسترها روی کاغذ، به صورت عمودی چاپ می شوند و روی دیوار، درون قاب و فضاهای اینچنینی به کار گرفته می شوند. اما بنرها به شکل افقی، روی مواد پلمیری چاپ می شوند و در مقیاس بزرگ، در معابر عمومی قرار می گیرند. تفاوت دیگر در جنبه های هنری ماجرا روی می دهد، پوسترها معمولا علاوه بر ارزش تبلیغاتی، کیفیت هنری نیز دارند، اما بنرها به شکل عمده به قصد مارکتینگ طراحی می شوند.

مقایسه تخصصی   بنر و پوستر
در حالت عمومی، هزینه تمام شده چاپ پوستر پایین تر است. زیرا روی کاغذ چاپ می شود. 
اما در روی دیگر سکه، پخش پوستر هزینه به همراه دارد. زیرا در ابعاد کوچک و تعداد بالا چاپ می شود و باید در اماکن مختلف نصب شود. همچنین، بنرها معمولا به دلیل بهره گیری از متریال وینیل، ماندگاری بالایی دارند، اما پوسترها حتی در صورت بهره گیری از کاغذ گلاسه و حضور روکش، عمری به مراتب پایین تر را تجربه می کنند.
 نکته مهم دیگر هم مربوط به ابعاد است. پوسترها مخصوص تبلیغات در ابعاد کوچک و تعداد بالا هستند، اما بنرها در تعداد معدود و ابعاد وسیع به کار گرفته می شوند.

حال اگر بخواهیم مطالب مطرح شده در بالا را به شکل خلاصه، چکیده و دقیق فهرست کنیم کار به شکل زیر پیش می رود:

مقایسه از نظر متریال
پوسترها روی کاغذ چاپ می شوند؛
بنرها روی مواد پلیمری.
مقایسه از نظر ابعاد
اگرچه پوسترها در ابعاد مختلف قابلیت چاپ دارند، اما تمرکز آن ها روی سایزهای کوچک است؛
بنرها معمولا در ابعاد بزرگ برای قرارگیری در محیط های عمومی طراحی و چاپ می شوند.
مقایسه از نظر محتوا
پوسترها علاوه بر المان های گرافیکی، می توانند دربرگیرنده کلمات نوشتاری زیادی باشند؛
بنرها اما تعداد محدودی کلمه را در دل خود جای می دهند.
مقایسه از نظر فونت
پوسترها را می توان با فونت های ریز و کوچک آماده کرد؛
استفاده از فونت درشت در چاپ بنر یک ضرورت است.
مقایسه از نظر قابلیت خوانش
پوسترها با این هدف طراحی می شوند که مخاطب را جذب کرده، پیش پای خود بکشانند و او از فاصله ای نزدیک، نوشته ها را مرور کند؛
بنرها اما با هدف مشخص بودن متن نوشته از فاصله های زیاد طراحی می شوند.
مقایسه از نظر محل قرارگیری
معمولا پوسترها در محلی قرار می گیرند که شرایط ویژه ای دارد. به عنوان مثال یک برد تبلیغاتی یا قاب عکسی ویژه؛
اما بنرها را می توان در محلی به صورت آویز قرار دارد و از این بابت باید خلاق بود.
جمع بندی نهایی مقاله

در این نوشته کوشیده شد تا نشان دهیم بنر و پوسترهر کدام با چه اولیت هایی طراحی و چاپ می شوند. 
به صورت عمومی، روی این امر صحه گذاشتیم که برای همایش های سیاسی، تبلیغات، نمایش فیلم، رویدادهای ورزشی و این دست فعالیت ها، به پوستر و بنر احتیاج داریم. در نتیجه می توان اینگونه گفت که ترکیب صحیح و پوستر و بنر در کنار هم می تواند بالاترین دستاوردهای تبلیغاتی را به همراه داشته باشد. نکته مهم اما این است که بدانیم چگونه به شکل مناسب، آمیزه ای از آن ها را در اختیار داشته باشیم.  

 شما مشتریان عزیز میتوانید، در صورت تمایل به خرید یا سفارش و 
چاپ بنر ارزان و باکیفیت 
چاپ بنر فوری 
چاپ بنر مناسبتی 
چاپ بنر محرمی 
چاپ بنر تسلیتی 
چاپ بنر زیارتی 
سفارش بنر فوری 
چاپ بنر در تهران 
چاپ پوستر تبلیغاتی 
چاپ پوستر فوری
چاپ پوستر آنلاین 
سفارش پوستر فوری 
کافیست تنها به سایت کوثر مراجعه نمایید. کارشناسان فنی تیم کوثر آماده ارائه خدمات چاپی با بالاترین کیفیت و در سریعترین زمان ممکن به شما عزیزان میباشند. 


برچسب ها

1398/03/25

در این نوشته به بنرهای مناسبتی و تبلیغاتی می پردازیم. سعی بر این خواهد بود که ویژگی های هر یک را معرفی کرده و سپس تفاوت، شباهت و موارد استفاده آن ها را ذیل یک نتیجه گیری واحد ارائه کنیم.

1398/03/23

مدت قابل توجهی است که کسب و کارهای مختلف با بهره گیری از بنرها می کوشند تا شخصیت کاری خود را در محل های عمومی به نمایش بگذارند تا از این طریق دامنه مخاطب را گسترش دهند.

1398/03/21

استیکرهای دیواری به طور عمده در فضاهای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند زیرا با قیمتی ارزان، زیبایی غیرقابل باوری را به وجود می آورند.