سایزهای استاندارد بنر چاپی

دسته بندی : چاپ
2 خرداد
تعداد بازدید :
288 بازدید
نظرات :
0 نظر
سایزهای استاندارد بنر چاپی

توجه به کیفیت و دقت در چاپ انواع بنر 

چگونگی طراحی بنر

طراحی بنر به خودی خود کار سختی به حساب نمی آید، اما در نظر گرفتن مجموعه ای از ویژگی ها و المان های فنی سبب می شود تا در اختیار داشتن بنر استاندارد، کمی تلاش، مطالعه و تحقیق طلب کند. اولین و مهم ترین مساله ای که در طراحی بنرهای چاپی پدید می آید، انتخاب سایز یا ابعاد مناسب است. در این نوشته به طور اجمالی سایزهای استاندارد بنرهای چاپی را معرفی کرده و موارد کاربرد هر یک را تشریح می کنیم.

بنر خود را به صورت اینترنتی از طریق لینک زیر سفارش دهید. 

بیشتر بخوانید : تفاوت چاپ بنر و فلکس
 

سایز مناسب یا استاندارد بنر چاپی با توجه به مقصود و هدف نهایی کاربر مشخص می شود. به عنوان مثال، بنرهای رسمی از ابعادی بهره می برند که هیچگونه همخوانی با بنرهای فانتزی ندارد. به طور مشابه، کسی نمی تواند ابعاد بنرهایی که در بزرگراه ها نصب می شود را با بنرهای حاضر در فضاهای داخلی مقایسه کند. در نتیجه، ابتدا مقصود و هدف خود از چاپ بنر را مشخص کنید، سپس محل قرارگیری و نصب بنر را تعیین کرده و در آخر، سراغ شناسایی ابعاد مناسب برای چاپ بنر بیایید.

سایزهای استاندارد بنر چاپی

به طور کلی، بنرهای چاپی در چهار اندازه دو، سه، چهار و پنج فوتی چاپ می شوند. هر کدام از این بنرها خود چهار زیرشاخه دارند که ابعاد تمامی آن ها را در جدول زیر قرار داده ایم.  

سایز استاندارد بنر چاپی


توجه داشته باشید که این ابعاد، تمپلیت هایی هستند که بیش از همه و به صورت رایج مورد استفاده قرار می گیرند. یعنی در صورتی که شما محل خود را اندازه گرفته اید و ابعاد مد نظر شما در جدول ما وجود ندارد، به راحتی می توانید درخواست ابعاد شخصی خود را داشته باشید و دستگاه های ما قادرند سایز مد نظر شما را به صورت اختصاصی چاپ کنند.

برای سفارش اختصاصی بنر همین الان به لینک زیر مراجعه کنید. 


نکاتی که پس از مشخص شدن ابعاد باید به آن ها توجه داشت

مشخص کردن ابعاد مناسب بنر اگرچه اولین و مهم ترین قدم است، اما تنها اقدامی نیست که برای در اختیار داشتن یک بنر استاندارد انجام می شود. در این قسمت، مجموعه مسائلی که پس از مشخص شدن ابعاد باید به آن ها توجه کنید را به صورت فهرست وار ارائه می دهیم:

  • به وزن بنر خود توجه داشته باشید. اینکه بنر شما در نهایت چه وزنی پیدا خواهد کرد، مساله ای است که به هنگام نصب باید مد نظر قرار داشته باشد و اگر از پیش تدابیر مناسب را نیاندیشیده باشید، با مشکل رو به رو خواهید شد؛
  • جنس بنر نکته دیگری است که نباید از نظر مغفول بماند. به خصوص اگر بنر خود را در فضای بیرونی نصب می کنید، باید تعیین کنید که چه مدت زمان و عمری برایش در نظر گرفته اید. بنرهایی که قرار است بیش از دو هفته در محیط های عمومی، خیابان، اتوبان و غیره به کار گرفته شوند، نیاز به جنس های مرغوب و درجه یک دارند، درغیر اینصورت، به احتمال زیاد دچار پارگی خواهند شد؛
  • نکته دیگر تدبیر شما برای نصب بنر است. از طناب استفاده می کنید یا پایه ای مشخص برای بنر خود در نظر گرفته اید؟ اگر انتخاب شما طناب است، باید درباره تعداد و محل قرار گیری سوراخ ها نظر خود را به چاپخانه اعلام کنید؛
  • و در آخر اینکه، اگر امکان دارد بنر خود را به صورت دو وجهی نمایش دهید، فرصت را از دست نداده و بنر را دو رو یا دولایه چاپ کنید، زیرا تاثیر نهایی فوق العاده خواهد بود.

نمایش ابعاد مختلف بنرها به صورت شماتیک

در این قسمت سایر سایزهای استاندارد بنرهای چاپی را به صورت شماتیک نمایش می دهیم.

اندازه های استاندارد بنر چاپی
سایز استاندارد در بنر چاپیسایز های استاندارد در بنر

 سایز های استاندارد بنر
سایز استاندارد بنر

انواع بنر مناسبتی را میتوانید از طریق لینک زیر سفارش دهید. 

بیشتر بخوانید : آشنایی با چاپ بنر فوری 

جمع بندی نهایی

در این نوشته ابعاد استاندارد بنرهای چاپی را در یک جدول به صورت کلی ارائه کردیم. سپس این نکته را مشخص ساختیم که لزوما نیازی نیست بنر شما در ابعاد مشخص شده باشد و می توانید به طور اختصاصی ابعاد مد نظر را سفارش دهید. گام بعدی ارائه چند نکته فنی برای چاپ بنرهای استاندارد بود و در آخر، به شکل شماتیک سایر سایزهای مورد استفاده برای بنرهای چاپی را ارائه کردیم.

به خاطر داشته باشید در چاپ آنلاین کوثر، خدمات طراحی و چاپ بنر به شکل اختصاصی ارائه می شود و در صورتی که نیاز به بنر دارید، کافی است با ما تماس بگیرید.

منابع:

https://shopletsgobanners.com/pages/how-to-design-a-banner

https://www.banners.com/vinyl-banner-sizes


برچسب ها

استیکر بنر رول آپ پاپ آپ پلات بنر تسلیتی بنر مکه ای بنر کربلایی
آخرین مقالات
ویژگی های چاپ بنر تبلیغاتی
نکات ضروری پیش از سفارش بنر تبلیغاتی

بنرها مزیت‌های منحصر به فرد زیادی دارند که باعث شده نرخ سفارش آن‌ها در هر چاپخانه آنلاین یا سنتی، در بین تمامی محصولات، یکی از بالاترین‌ها باشد.

ویژگی های چاپ استیکر روی شیشه
نکاتی کاربردی در رابطه با چاپ استیکر روی شیشه

حتما زمانی که از خیابان‌ها گذر می‌کنید چاپ‌های جذاب و پر زرق و برق قرار گرفته روی شیشه مغازه‌ها توجه شما را به خود جلب کرده است.

طراحی و چاپ پوستر تبلیغاتی و نمایشگاهی
راهنمای کامل طراحی و چاپ پوستر

در این نوشته، به طور جامع همه آنچه نیاز است درباره طراحی و چاپ پوستر بدانید زیر ذره بین قرار داده می‌شود.

آشنایی با چاپ بک لایت
چاپ بک لایت تخصصی چیست؟

بک لایت یا Backlit film نوعی ورق پلیمری مستحکم است که می‌تواند میزبان رنگ، طرح و جوهر باشد.

بررسی ویژگی های چاپ کنواس
همه آنچه باید درباره چاپ کنواس بدانید

کانواس راهی است برای آفرینش چاپ‌هایی که حال و هوای طراحی‌های دستی را منتقل می‌کنند.

بررسی ویژگی های کارت دعوت
آنچه باید درباره کارت دعوت بدانید

در شرف مراسم ازدواج هستید و برنامه طراحی کارت دعوت را می‌چینید؟

Why should work with the best Iranian Printing House

... the era we living in is completely recognized as the zenith of digital

چاپ پاپ آپ در چاپخانه
بهترین چاپ پاپ آپ را از کدام چاپخانه سفارش دهیم ؟

در این نوشته، سراغ شناخت دقیق و فنی پاپ می‌رویم و پس از آن، ویژگی‌های منحصر به فرد پاپ آپ‌ را بررسی می‌کنیم.

1398/06/31

بنرها مزیت‌های منحصر به فرد زیادی دارند که باعث شده نرخ سفارش آن‌ها در هر چاپخانه آنلاین یا سنتی، در بین تمامی محصولات، یکی از بالاترین‌ها باشد.

1398/06/28

حتما زمانی که از خیابان‌ها گذر می‌کنید چاپ‌های جذاب و پر زرق و برق قرار گرفته روی شیشه مغازه‌ها توجه شما را به خود جلب کرده است.

1398/06/24

در این نوشته، به طور جامع همه آنچه نیاز است درباره طراحی و چاپ پوستر بدانید زیر ذره بین قرار داده می‌شود.