بیلبورد تبلیغاتی و اجزای آن

دسته بندی : تبلیغات
22 اردیبهشت
تعداد بازدید :
148 بازدید
نظرات :
0 نظر
بیلبورد تبلیغاتی و اجزای آن

حفظ کیفیت در تولید بیلبوردهای تبلیغاتی 

کاربرد اصلی بیلبورد تبلیغاتی 

این آموزش با هدف آشنایی شما کاربران عزیز، با مفهوم بیلبورد تبلیغاتی و اجزای تشکیل دهنده ی این ابزار تبلیغاتی گردآوری شده است. اما پیش از شروع بحث، مشتقاق هستیم، تا قدری شما را فراتر از این بحث ببریم و با حال و هوای تبلیغات آشنا نماییم. 

برای سفارش بیلبورد شهری به لینک زیر مراجعه نمایید. 
 سفارش اینترنتی بیلبورد 

به طور کلی از صنایع کوچک و بزرگ گرفته تا صنایع و سازمان های مختلف، در تلاشند تا خود را به جامعه هدف معرفی کنند. به عبارتی تصویری درست از خود در ذهن افراد ثبت نمایند. به کارگیری تبلیغات درست و هدفمند، یکی از این ابزارهای مفید پیش روی آن هاست. اگر بخواهیم به بررسی حوزه های مختلف تبلیغات بپردازیم، بدون شک گسترگی و تنوع این حوزه از دیجیتال مارکتینگ به حدی است که در این مقاله گنجانده نمیشود. با این حال ، هدف ما تمرکز بر روی شاخه ای تاثیر گذار و کلیدی از تبلیغات، است.
تبلیغات محیطی، از آن دست تبلیغاتی است که استراتژی های هدفمند را میطلبد و به فراخور به کارگیری درست، نتایج مطلوبی از آن حاصل میشود. 
همانطور که از اسم آن مشخص است، این دسته از تبلیغات در محیط انجام میشود و تعداد مخاطبین بسیاری را مورد هدف قرار میدهد. 
برای روشن شدن مطلب، به چندین نمونه از تبلیغات محیطی میتوان  اشاره کرد.  
از انواع بنر های موجود بر سر در مغازه ها ، فروشگاه ها و... تا تابلوهای لایت باکس و فلکسی در دسته تبلیغات محیطی جای میگیرند.  یکی دیگر از این دست تبلیغات محیطی تاثیرگذار و مهم، بیلبورد های تبلیغاتی است.  بدون شک تا به حال برای یک بار هم که شده ، به مسافرت رفته اید. چه چیزی نظر شما را در مسیر به خود جلب کرده است ؟ 
تابلوهایی با طراحی های جذاب و دارای پیامی هدفمند،  در راه های بین شهری این روزها به وفور قابل مشاهده است. 
 به نظر میرسد، تا حدی به شما در مورد موضوع اصلی مقاله دید داده ایم. قصد داریم از این جا به بعد، بحث را به طور تخصصی جلو ببریم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه بوده ، چرا که نکات مفیدی را در این خصوص کسب مینمایید که خالی از لطف نیست. 

بیشتر بخوانید : موارد استفاده قاب بنر 

اجزای بیلبورد تبلیغاتی

برای سفارش انواع بنرهای اختصاصی و بنر تبلیغاتی به لینک زیر مراجعه نمایید. 
چاپ بنر اینترنتی 


بیلبورد تبلیغاتی و هدف آن 

به طور کلی هر نوع تبلیغی، برای نمایش به مخاطب مورد نظر خود نیازمند بستری متناسب و البته هدفمند است. به عنوان مثال ، بستر تبلیغات تلویزیونی، کانال های مختلف آن  است. با ان تفاسیر بستر نمایش تبلیغ، جز کلیدی و غیر قابل انکار تبلیغ مورد نظر است. تبلیغات محیطی هم نیازمند محیط متناسب با تبلیغ مورد نظر میباشند.
 از تراکت تبلیغاتی گرفته که به صورت برگه هایی در اختیار مشتریان قرار میگیرید، تا بنر های تبلیغاتی که بر سر در مغازه ها، فروشگاه ها، ادارات و..... نصب میشوند. بیلبورد هم یکی از این بستر های مناسب برای تبلیغات محیطی است. به عبارت روشن تر، بیلبورد به فضایی گفته میشود که در راه های درون شهری ، بین شهری و به طور کلی در مسیرهای مختلف نصب میشود. تابلو هایی در سایز های متفاوت و با طراحی های جذاب و دارای پیامی هدفمند ، در این بیلبوردها نصب شده و به مخاطب پیامی را میرساند. 
جدای از بحث کاربردی آن ها ، به کارگیری استراتژی تبلیغاتی درست ، اصل مهم و کلیدی در طراحی بیلبورد تبلیغاتی است، که از حوزه های مختلف قابل بررسی است.
به عبارتی عواملی همچون :
مخاطبان آن
 نوع کسب و کار ارائه دهنده تبلیغ
مکانی که بیلبورد تبلیغاتی نصب میشود
 زمان نصب بیلبورد تبلیغاتی
 و........
 بستگی دارد. 
حال که تا حدی شما را با مفهوم بیلبورد تبلیغاتی و کاربرد آن آشنا نمودیم، قصد داریم تا اجزای تشکیل دهنده آن را به طور مفصل مورد بررسی قرار دهیم. 

بیشتر بخوانید : قاب فنری و ویژگی های آن 

اجزای تشکیل دهنده بیلبورد تبلیغاتی 

فونداسیون 

از آنجایی که بیلبورد ها غالبا سنگین هستند، در نتیجه نیازمند به کارگیری یک فنداسیون محکم هستند. ساخت این فنداسیون به گونه ای است که از زیر، زمین شروع شده و به سطح میرسد. به اینصورت که ابتدا با استفاده از یک میلگرد فنداسیون مورد نظر بافته شده و سپس بتن مورد نظر بر روی آن ریخته میشود. در گام آخر به منظور استحکام کار، از یک پلیت استفاده می شود.
 پایه مورد نظر را به پلیت اتصال میدهند. مطابق شکل زیر : 


اجزای بیلبورد تبلیغاتی

پایه در بیلبورد تبلیغاتی

پایه مورد نظر از سطح زمین شروع میشود، و تا زیر صفحه اصلی بیلبورد ادامه دارد . به عبارتی، نقطه شروع پایه سطح زمین و نقطه انتهایی آن اتصال به صفحه اصلی بیلبورد است. نام اصلی آن پایه تابلو بوده و به شکل های مختلف  و بر اساس طرح سازه مورد نظر قابل اجراست. 
جنس های پایه تابلو  شامل ، لوله های سنگین بتنی و یا شبکه های فلزی است. 
صفحه نمایش آگهی  

طرح مورد نظر بر روی این قسمت از بیلبورد  ، نصب میشود.  سطح این قسمت با استفاده از ورق فلزی پوشانده شده است. 

سیستم نورپردازی بیلبورد های تبلیغاتی

در بیلبورد تبلیغاتی، با توجه به شرایط دسترسی به سیستم برق و امکانات برق رسانی شرایطی تعیین کننده است. در سطح بیلبورد مورد نظر، به ازای هر یک و نیم متر یک پروژکتور مورد نیاز است. از دستک های کشویی به منظور تعویض و یا تنظیم نور پروژ کتورهای این قسمت استفاده میشود. در سال های اخیر به دلایلی همچون، مصرف بهینه انرژی پیشنهاد میشود، که از پروژ کتورهای کم مصرف با توان بالا نور دهی بالا استفاده شود. سیستم های ال ای دی یکی از این دسته های پرکاربرد در این خصوص هستند. 

نردبان های تعویض رویه در بیلبورد های تبلیغاتی 

از  این نرده ها، به منظور تردد نصاب رویه تابلو استفاده میشود. این بخش از جمله مهمترین بخش هایی است که باید در هنگام نصب بیلبور د های تبلیغاتی به آن توجه ویژه شود. چرا که عدم دقت در نصب درست این قسمت ، موجب آسیب به نصابی میشود که از این نرده ها استفاده میکند.


سفارش اینترنتی انواع بنر مناسبتی تنها با کلیک بر روی لینک زیر : 

 

رویه تابلو در بیلبورد های تبلیغاتی 

با تجربه به سابقه طولانی بیلبورد ها، رویه تابلو از گذشته تا کنون دستخوش تغییرات گسترده ای بوده است.  در سال های نه چندان دور، طرح های مورد نظر ( تبلیغات  و..... ) ، بر روی یک پارچه طراحی میشد و در مرحله نهایی نصاب مربوطه پارچه طراحی شده را بر روی صفحه مورد نظر میچسباند. اما امروزه با توجه به گسترش صنایع چاپ، طرح های مختلف با اهداف مختلف بر روی بنر، فلکس ، استیکر و....... چاپ میشود. سپس در مرحله نهایی کار بر روی تابلو چسبانده میشوند. 

پیام یا آگهی در بیلبوردهای تبلیغاتی

اهمیت این بخش به قدری است که نمیتوان به سادگی از آن گذشت. به عبارتی ساختار درست اجزای بیلبورد های تبلیغاتی در یک طرف ترازو قرار می گیرند و این بخش به تنهایی با کلیه موارد ذکر شده در مراحل قبل از نظر اهمیت برابری میکند. استراتژی های متفاوت و راه حل های متفاوتی در آژانس های تبلیغاتی راه حل این جز کلیدی است. به عبارت دیگر، یک کسب و کار به گونه ای میتواند به نتیجه مطلوب خود از یک بیلبورد تبلیغاتی برسد ، که علاوه بر به کارگیری درست یک بیلبورد تبلیغاتی ، به مرحله آخر کار که همان آگهی مورد نظر است توجه ویژه ای کند. 
تا اینجای بحث سعی کردیم تا شما را با مفهوم کلی از بیلبورد های تبلیغاتی آشنا نماییم . به طور کلی گستردگی حوزه تبلیغات، به قدری است که در یک مقاله گنجانده نمیشود. امیدواریم که تا حدی توانسته باشیم شما را به هدف مورد نظرتان در این رابطه رسانده باشیم.
جهت سفارش خدماتی همچون بیلبورد شهری، بیلبورد تبلیغاتی ، انواع بنرهای مانسبتی در حوزه چاپ از جمله چاپ بنر مناسبتی، چاپ بنر محرمی ، بنر تسلیتی و .... میتوانید به چاپخانه آنلاین کوثر مراجعه نمایید. 
 برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با چاپخانه آنلاین کوثر،  تماس بگیرید.
منتظرتان هستیم. 


برچسب ها

بنر پاپ آپ رول آپ پلات استیکر
آخرین مقالات
طراحی و چاپ پوستر تبلیغاتی و نمایشگاهی
راهنمای کامل طراحی و چاپ پوستر

در این نوشته، به طور جامع همه آنچه نیاز است درباره طراحی و چاپ پوستر بدانید زیر ذره بین قرار داده می‌شود.

آشنایی با چاپ بک لایت
چاپ بک لایت تخصصی چیست؟

بک لایت یا Backlit film نوعی ورق پلیمری مستحکم است که می‌تواند میزبان رنگ، طرح و جوهر باشد.

بررسی ویژگی های چاپ کنواس
همه آنچه باید درباره چاپ کنواس بدانید

کانواس راهی است برای آفرینش چاپ‌هایی که حال و هوای طراحی‌های دستی را منتقل می‌کنند.

بررسی ویژگی های کارت دعوت
آنچه باید درباره کارت دعوت بدانید

در شرف مراسم ازدواج هستید و برنامه طراحی کارت دعوت را می‌چینید؟

Why should work with the best Iranian Printing House

... the era we living in is completely recognized as the zenith of digital

چاپ پاپ آپ در چاپخانه
بهترین چاپ پاپ آپ را از کدام چاپخانه سفارش دهیم ؟

در این نوشته، سراغ شناخت دقیق و فنی پاپ می‌رویم و پس از آن، ویژگی‌های منحصر به فرد پاپ آپ‌ را بررسی می‌کنیم.

بررسی ویژگی های چاپ کنواس
بهترین چاپ کنواس در تهران

مدتی است که چاپ کنواس در بازار شرایط مناسبی پیدا کرده است.

چاپ آنلاین
چرا باید از چاپخانه آنلاین کوثر خرید کنیم؟

در این نوشته مجموعه دلایلی در اختیار شما قرار می دهیم .....

1398/03/27

بنرها چه در فرم چاپی و چه در ساختارهای دیجیتال، وظیفه دارند که در کوتاه ترین زمان ممکن، توجه مخاطب را جلب کنند.

1398/02/23

پیشرفت تکنولوژی در صنایع مختلف و کم رنگ شدن مرزهای ارتباطی بین صنایع شده است.

1398/01/28

یکی از اصول مهم در هر کسب و کاری، لزوم توجه به استراتژی های تبلیغاتی هدفمند است.