رابطه صنعت چاپ و برندینگ

دسته بندی : تبلیغات
25 1398/01/25
تعداد بازدید :
442 بازدید
نظرات :
نظر
رابطه صنعت چاپ و برندینگ

تعریفی روشن از واژه برندینگ 

این که در اینجا انتظار برود تعریفی روشن از برندینگ  ارائه شود ، به نظر منطقی نمی آید. گستردگی و تنوع و تاثیرگذاری آن با توجه به موقعیت های مختلف، باعث شده که نتوان به تعریف خاصی برای آن رسید.  به طور کلی میتوان یک تعریف عام برای برندینگ داشت. یک تعریف کلی از برند، عبارتست از ، ایجاد تصویری از سازمان در ذهن مشتریان. که برندسازی یا همان برندینگ  میتواند از طراحی لوگو گرفته تا انتخاب شعار تبلیغاتی مناسب و..... را شامل شود.  پیشرفت تکنولوژی دیجیتال مارکتینگ به قدری این روزها به چشم میخورد، که نمیتوان از آن چشم پوشی کرد. به عبارتی بازارایابی دیجیتال به فراخور زمانی، با رشد خود بسیاری از صنایع مرتبط را هم درگیر خود ساخته است.   شاید تا چند سال پیش، برای سفارش یک محصول چاپی ( به طور مثال بروشور، کاتالوگ، کارت ویزیت و....) افراد مجبور بودند، که زمان و هزینه زیادی را برای سفارش محصول مورد نظر صرف کرده و به صورت  حضوری عملیات خرید را انجام دهند. در حالی که امروزه ، روند خرید، تغییرات گسترده ای داشته و به شیوه ای نوین صورت میگیرد. شبکه های اجتماعی، وب سایت های فروش آنلاین و ......بستری را فراهم کردند، که مشتریان به راحتی و در هر مکان و زمانی امکان سفارش محصول مورد نظر خود را دارند. 

بک لایت اختصاصی خود را اینترنتی سفارش دهید. 

 

چاپ و برندینگ

 دیجیتال مارکتینگ و حوزه های مختلف آن در جایگاه های مختلف بیش از پیش، نمود پیدا کرده است. یکی از این حوزه های کلیدی ، برندسازی است. در واقع هدف اصلی این آموزش ایجاد درک روشنی بین برندسازی و صنایع چاپی است. در ادامه به طور مفصل این رابطه نه چندان روشن و البته بسیار حیاتی بحث شده است. 

بیشتر بخوانید : 10 الگوی تبلیغاتی در صنعت چاپ که لازم است با آن آشنا باشید 

رابطه برندینگ و صنعت چاپی 

برند، به معنای هویت یک سازمان است. سازمان میتواند از راه های مختلف در ذهن مشتریان برندسازی کند.  ایجاد کانال های مناسب ، کیفیت مطلوب و مورد نظر مشتری ، حفظ رضایت مشتری و.......تنها تعدادی از عواملی هستند، که به ایجاد برندی مطلوب و درخور یک سازمان کمک میکند.  چاپخانه ای را در نظر بگیرید که در یک استان یا شهرستانی خاص چندین سال است که مشتریان دائمی داشته و به فروش و ارائه محصولات چاپی میپردازد. با این تفاسیر، جایگاه برندینگ در کجای این صنعت نمود پیدا میکند ؟ از چه طریقی میتوان برای چاپخانه مورد نظر برند سازی کرد ؟ 

پاسخی که به این سوالات داده می شود، خیلی کلی است. در واقع نمیتوان برای این مسئله یک راه حل خاص و شفاف یافت . به عبارتی گستردگی حوزه های مختلف صنعت و از بین روفتن مرزهای صنایع مختلف ، موجب آن شده که نتوان به قطعیت راه حل های روشنی را برای مسائل مرتبط در این حوزه های بیان کرد. 

 

 

نقش برند در چاپ

بدون شک یک چاپخانه سنتی ، تنها با تعدادی محدود از کانال های ارتباطی می تواند در حوزه ی برندینگ گام بردارد. تبلیغات کلامی، شرکت در همایش ها، اسپانسری و .... تعدای از روش ها هستند، که میتوانند برای چاپخانه مورد نظر در ذهن مشتریان برندی مطلوب ثبت نمایند. در صورتی که چاپخانه ای که در فضای آنلاین از روش های گوناگون به فعالیت میپردازد. یا برای کسب و کار خود وب سایتی را راه اندازی کرده است. به مراتب رشد چشمگیری نسبت به چاپخانه های سنتی دارد. طراحی زیبای یک لوگو، شعار تبلیغاتی مناسب، بنرهای تبلیغاتی جذاب و کاربر پسند همه و همه به رشد جایگاه برند صنایع کمک شایانی میکنند. 

با این تفاسیر، به این نتیجه میرسیم، که رابطه بین برندینگ و چاپ ، یک رابطه ملموس نیست و با اعداد و ارقام قابل تفسیر نمیباشد. میتوان گفت، پیشرفت در ارائه محصولات و خدمت چاپی توسط صنایع فعال این حوزه به تقویت برند آن ها و ایجاد کانال های مناسب جهت برندسازی، به گسترش چاپخانه ها کمک می کند. به عبارتی این دو عامل کلیدی بر یکدیگر به طور مستقیم تاثیر گذاشته و با یکدیگر همپوشانی دارند.

کاربران عزیز  میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر به چاپخانه آنلاین کوثر، نگاهی بیاندازید یا با کارشنان فنی تیم ، تماس حاصل فرمایید. 

برچسب ها

آخرین مقالات
چاپ فلکسی در چاپخانه آنلاین کوثر
آشنایی کامل با جزییات چاپ فلکسی

تا به حال به فروشگاه‌هایی که سردر خود را با استفاده از تابلوهای محسورکننده نوستالژیک تزئین می‌کنند توجه کرده‌اید؟

ویژگی های پارچه کنواس
پارچه کنواس چیست و چه خصوصیاتی دارد ؟

با فراگیر شدن سفارش چاپ روی کنواس، سوالاتی از قبیل اینکه "پارچه کنواس چیست؟"

فوم برد و ویژگی های آن
بهترین فوم برد تهران را از کجا تهیه کنیم؟

فوم برد چاپی است شبیه به تخته شاسی با این تفاوت که این بار پوستر گلاسه به جای قرار گرفتن روی ام دی اف و....

سفارش کاغذ فتوگلاسه
فروش کاغذ فتوگلاسه و انواع آن

هرچاپ از سه بخش اصلی تشکیل می‌شود. اولی کاغذ (پی وی سی و غیره)، دومی دستگاه یا روش چاپ و سومی اپراتور چاپ است.

چاپ پلات لمینت
قیمت چاپ پلات لمینت فوری

حتما می‌دانید که پلات لمینت چاپی است عریض که روی کاغذ و مقوا انجام می‌شود. مورد استفاده این چاپ به طور عمده پلات نقشه است

چاپ بنر اربعین
بنر اربعین حسینی و نکات طراحی آن

چندسالی است که با باز شدن راه کربلا برای ایرانیان، مراسم اربعین حسینی پرشورتر از همیشه برپا می‌شود.

آشنایی کامل با چاپ پلات
پلات چیست و قیمت چاپ پلات چند است ؟

چاپ پلات چیزی است بین چاپ بنر و چاپ پوستر. زمانی که بخواهیم روی متریال کاغذ، چاپی بزرگتر از پوستر داشته باشیم...

چاپ روی تخته شاسی
جزییات سفارش و چاپ عکس روی تخته شاسی

تخته شاسی کاربردهای مختلفی دارد. از آویز کردن تصویر یک منظره روی دیوار خانه تا نمایش آثار هنری، دستاوردهای اداری و....

1398/07/07

استندهای تبلیغاتی یکی از پرکاربردترین محصولات چاپخانه‌های اینترنتی به شمار می‌آیند.

1398/07/06

چه یک کسب و کار سنتی باشید و چه یک شرکت مدرن و اینترنتی، برای رونق بازار چاره‌ای نیست جز ارتقای تبلیغات میدانی و جلب توجه افراد در فضای واقعی

1398/07/04

همان‌طور که می‌دانید بنرهای تبلیغاتی را می‌توان در ساختار و چارچوب‌های مختلفی به کار گرفت.