رابطه صنعت چاپ و برندینگ

دسته بندی : تبلیغات
25 فروردین
تعداد بازدید :
114 بازدید
نظرات :
0 نظر
رابطه صنعت چاپ و برندینگ

چاپ و نقش آن در برندینگ

تعریفی روشن از واژه برندینگ 

این که در اینجا انتظار برود تعریفی روشن از برندینگ  ارائه شود ، به نظر منطقی نمی آید. گستردگی و تنوع و تاثیرگذاری آن با توجه به موقعیت های مختلف، باعث شده که نتوان به تعریف خاصی برای آن رسید.  به طور کلی میتوان یک تعریف عام برای برندینگ داشت. یک تعریف کلی از برند، عبارتست از ، ایجاد تصویری از سازمان در ذهن مشتریان. که برندسازی یا همان برندینگ  میتواند از طراحی لوگو گرفته تا انتخاب شعار تبلیغاتی مناسب و..... را شامل شود.  پیشرفت تکنولوژی دیجیتال مارکتینگ به قدری این روزها به چشم میخورد، که نمیتوان از آن چشم پوشی کرد. به عبارتی بازارایابی دیجیتال به فراخور زمانی، با رشد خود بسیاری از صنایع مرتبط را هم درگیر خود ساخته است.   شاید تا چند سال پیش، برای سفارش یک محصول چاپی ( به طور مثال بروشور، کاتالوگ، کارت ویزیت و....) افراد مجبور بودند، که زمان و هزینه زیادی را برای سفارش محصول مورد نظر صرف کرده و به صورت  حضوری عملیات خرید را انجام دهند. در حالی که امروزه ، روند خرید، تغییرات گسترده ای داشته و به شیوه ای نوین صورت میگیرد. شبکه های اجتماعی، وب سایت های فروش آنلاین و ......بستری را فراهم کردند، که مشتریان به راحتی و در هر مکان و زمانی امکان سفارش محصول مورد نظر خود را دارند. 

بک لایت اختصاصی خود را اینترنتی سفارش دهید. 

 

چاپ و برندینگ

برای مشاهده انواع محصولات چاپی دیجیتال به لینک زیر مراجعه نمایید. 

 دیجیتال مارکتینگ و حوزه های مختلف آن در جایگاه های مختلف بیش از پیش، نمود پیدا کرده است. یکی از این حوزه های کلیدی ، برندسازی است. در واقع هدف اصلی این آموزش ایجاد درک روشنی بین برندسازی و صنایع چاپی است. در ادامه به طور مفصل این رابطه نه چندان روشن و البته بسیار حیاتی بحث شده است. 

بیشتر بخوانید : 10 الگوی تبلیغاتی در صنعت چاپ که لازم است با آن آشنا باشید 

 سولیت اختصاصی را از طریق چاپ کوثر سفارش دهید.

رابطه برندینگ و صنعت چاپی 

برند، به معنای هویت یک سازمان است. سازمان میتواند از راه های مختلف در ذهن مشتریان برندسازی کند.  ایجاد کانال های مناسب ، کیفیت مطلوب و مورد نظر مشتری ، حفظ رضایت مشتری و.......تنها تعدادی از عواملی هستند، که به ایجاد برندی مطلوب و درخور یک سازمان کمک میکند.  چاپخانه ای را در نظر بگیرید که در یک استان یا شهرستانی خاص چندین سال است که مشتریان دائمی داشته و به فروش و ارائه محصولات چاپی میپردازد. با این تفاسیر، جایگاه برندینگ در کجای این صنعت نمود پیدا میکند ؟ از چه طریقی میتوان برای چاپخانه مورد نظر برند سازی کرد ؟ 

پاسخی که به این سوالات داده می شود، خیلی کلی است. در واقع نمیتوان برای این مسئله یک راه حل خاص و شفاف یافت . به عبارتی گستردگی حوزه های مختلف صنعت و از بین روفتن مرزهای صنایع مختلف ، موجب آن شده که نتوان به قطعیت راه حل های روشنی را برای مسائل مرتبط در این حوزه های بیان کرد. 

 

کارت ویزیت دلخواهتان را اینترنتی سفارش دهید.

 

نقش برند در چاپ

بدون شک یک چاپخانه سنتی ، تنها با تعدادی محدود از کانال های ارتباطی می تواند در حوزه ی برندینگ گام بردارد. تبلیغات کلامی، شرکت در همایش ها، اسپانسری و .... تعدای از روش ها هستند، که میتوانند برای چاپخانه مورد نظر در ذهن مشتریان برندی مطلوب ثبت نمایند. در صورتی که چاپخانه ای که در فضای آنلاین از روش های گوناگون به فعالیت میپردازد. یا برای کسب و کار خود وب سایتی را راه اندازی کرده است. به مراتب رشد چشمگیری نسبت به چاپخانه های سنتی دارد. طراحی زیبای یک لوگو، شعار تبلیغاتی مناسب، بنرهای تبلیغاتی جذاب و کاربر پسند همه و همه به رشد جایگاه برند صنایع کمک شایانی میکنند. 

با این تفاسیر، به این نتیجه میرسیم، که رابطه بین برندینگ و چاپ ، یک رابطه ملموس نیست و با اعداد و ارقام قابل تفسیر نمیباشد. میتوان گفت، پیشرفت در ارائه محصولات و خدمت چاپی توسط صنایع فعال این حوزه به تقویت برند آن ها و ایجاد کانال های مناسب جهت برندسازی، به گسترش چاپخانه ها کمک می کند. به عبارتی این دو عامل کلیدی بر یکدیگر به طور مستقیم تاثیر گذاشته و با یکدیگر همپوشانی دارند.


بیشتر بخوانید : طراحی و عکاسی و نقش آن ها در چاپ 


کاربران عزیز  میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر به چاپخانه آنلاین کوثر، نگاهی بیاندازید یا با کارشنان فنی تیم ، تماس حاصل فرمایید. 

برچسب ها

بنر استیکر پلات پاپ آپ رول آپ تخته شاسی
آخرین مقالات
طراحی و چاپ پوستر تبلیغاتی و نمایشگاهی
راهنمای کامل طراحی و چاپ پوستر

در این نوشته، به طور جامع همه آنچه نیاز است درباره طراحی و چاپ پوستر بدانید زیر ذره بین قرار داده می‌شود.

آشنایی با چاپ بک لایت
چاپ بک لایت تخصصی چیست؟

بک لایت یا Backlit film نوعی ورق پلیمری مستحکم است که می‌تواند میزبان رنگ، طرح و جوهر باشد.

بررسی ویژگی های چاپ کنواس
همه آنچه باید درباره چاپ کنواس بدانید

کانواس راهی است برای آفرینش چاپ‌هایی که حال و هوای طراحی‌های دستی را منتقل می‌کنند.

بررسی ویژگی های کارت دعوت
آنچه باید درباره کارت دعوت بدانید

در شرف مراسم ازدواج هستید و برنامه طراحی کارت دعوت را می‌چینید؟

Why should work with the best Iranian Printing House

... the era we living in is completely recognized as the zenith of digital

چاپ پاپ آپ در چاپخانه
بهترین چاپ پاپ آپ را از کدام چاپخانه سفارش دهیم ؟

در این نوشته، سراغ شناخت دقیق و فنی پاپ می‌رویم و پس از آن، ویژگی‌های منحصر به فرد پاپ آپ‌ را بررسی می‌کنیم.

بررسی ویژگی های چاپ کنواس
بهترین چاپ کنواس در تهران

مدتی است که چاپ کنواس در بازار شرایط مناسبی پیدا کرده است.

چاپ آنلاین
چرا باید از چاپخانه آنلاین کوثر خرید کنیم؟

در این نوشته مجموعه دلایلی در اختیار شما قرار می دهیم .....

1398/03/27

بنرها چه در فرم چاپی و چه در ساختارهای دیجیتال، وظیفه دارند که در کوتاه ترین زمان ممکن، توجه مخاطب را جلب کنند.

1398/02/23

پیشرفت تکنولوژی در صنایع مختلف و کم رنگ شدن مرزهای ارتباطی بین صنایع شده است.

1398/02/22

این آموزش با هدف آشنایی شما کاربران عزیز، با مفهوم بیلبورد تبلیغاتی و ....