آخرین مقالات
چاپ تخته شاسی با کیفیت
بهترین تخته‌شاسی‌های تهران

چاپ کوثر به عنوان مجموعه تخصصی چاپ آنلاین، خدمات خود در حوزه چاپ تخته شاسی را به شکلی ویژه توسعه داده است.

چاپ بنر و ویژگی های کلیدی در آن
همه آنچه که باید در مورد چاپ و سفارش بنر بدانید

بنر یک روش انتقال پیام به شکل گرافیکی و بصری است. در این روش تبلیغات، پیام مورد نظر ...

نقش بنر در دیجیتال مارکتینگ
کاربرد بنر در دیجیتال مارکتینگ

بنرها چه در فرم چاپی و چه در ساختارهای دیجیتال، وظیفه دارند که در کوتاه ترین زمان ممکن، توجه مخاطب را جلب کنند.

آشنایی با تفاوت های بنر مناسبتی و تبلیغاتی
تفاوت بنر مناسبتی و تبلیغاتی

در این نوشته به بنرهای مناسبتی و تبلیغاتی می پردازیم. سعی بر این خواهد بود که ویژگی های هر یک را معرفی کرده .

#
#
#
#

4 نکته کلیدی که باید در طراحی بنر رعایت شود

دسته بندی : چاپ
23 خرداد
تعداد بازدید :
113 بازدید
نظرات :
0 نظر
4 نکته کلیدی که باید در طراحی بنر رعایت شود

طراحی و چاپ بنر ارزان و با کیفیت 

بنر تجلی شخصیت برند شما است

مدت قابل توجهی است که کسب و کارهای مختلف با بهره گیری از بنرها می کوشند تا شخصیت کاری خود را در محل های عمومی به نمایش بگذارند تا از این طریق دامنه مخاطب را گسترش دهند. اما استفاده از بنر نیاز به رعایت یک سری مسائل دارد و عدم توجه به آن ها می تواند کار تبلیغاتی را تبدیل به ضد تبلیغ کند. در این نوشته، به صورت فهرست وار مهم ترین نکات  طراحی بنر  را ارائه می دهیم با این هدف که پیش از سفارش بنر، آن ها را مد نظر قرار دهید و روز به روز، نتایج بهتری از سفارش چاپ خود دریافت کنید.

برای سفارش اینترنتی بنر به لینک زیر وارد شوید. 

بیشتر بخوانید : تفاوت بین بنر و پوسترهای تبلیغاتی
 

بنر اختصاصی را در لینک زیرسفارش دهید : 


 

طراحی بنر چه اصولی دارد؟

پیش از آن که به طور تخصصی وارد بحث شویم، نیاز است که یک سری موارد کلی را بیان کنیم. در صورتی که زمان یا حوصله مطالعه تمامی این بحث را ندارید، کافی است همین نکات مطرح شده در مقدمه را به کار بگیرید.

 • پیش از هرچیز باید ابعاد بنر را مشخص کنید. در صورتی که اندازه بنر معین شده نباشد، پس از اتمام کار، طرح جمع یا کشیده شده و جذابیت بصری خود را از دست می دهد (در صورتی که ابعاد دقیق را در اختیار ندارید، حداقل نسبت به مربعی یا مستطیلی بودن محل مورد نیاز اطلاعاتی کسب کنید و نسبت طول به عرض بنر را مد نظر داشته باشید)؛
 • گام دوم انتخاب پس زمینه یا Background است. گاهی یک طرح یا رنگ فلت و در مواقعی تصویری مشخص می تواند گره گشای روند طراحی باشد؛
 • در مرحله سوم، باید نسبت به چیدمان نهایی اقدام کنید. لوگوی سازمانی را به شکلی بولد کار کنید، شعار خود را واضح و خوانا قرار دهید و نسبت به قرار داشتن فضاهای سفید و خالی اطمینان حاصل کنید.

با رعایت همین سه اصل ساده، می توان انتظار داشت که خروجی، بنری با کیفیت و قابل اتکا خواهد بود. هرچند که شایان ذکر است، متریال مورد استفاده، دستگاه و اپراتور چاپ نیز سایر مولفه های تاثیرگذار بر کیفیت نهایی بنر شما هستند.

چاپ بنر

سفارش اینترنتی انواع بنرهای مناسبتی در لینک زیر : 

 

4 اصل کلیدی که پیش از  طراحی بنر

با ارائه مقدمات بالا، حالا زمان پرداختن به مباحث فنی است. در صورتی که به دنبال بهره برداری حداکثری از سفارش بنر خود هستید، اطمینان حاصل کنید که در طراحی بنر، گام های زیر برداشته شده اند.

چرا بنر طراحی می کنید؟

 • مهم ترین سوالی که پیش از سفارش باید به آن پاسخ داده شود همین چرایی طراحی بنر است. جوابی که به این پرسش می دهید تعیین کننده گام های بعدی است. آیا هدف طراحی بنر افزایش فروش است؟ آیا قصد رونمایی از یک پیشنهاد ویژه را دارید یا صرفا برای حضور در ذهن مخاطب دست به اقدام زده اید؟
 • در ادامه به 4 مورد کلیدی که در طراحی بنر باید به آن توجه شود، ذکر شده است. 
 • 1. تم مخصوص به خود را پیاده سازی کنید؛

 • نکته ضروری دیگر که باید در فضای بنر حاضر باشد، تمِ پیاده شده است. به عنوان مثال اگر رستورانی هستید که غذاهای سالم را ترویج می کند، نمی توانید برای پروموت کسب و کار خود تصویر یک فست فود را روی بنر قرار دهید، ولو اینکه بازخورد مناسبی داشته باشد. به خاطر داشته باشید تداوم بهره گیری از چارچوب و تم ثابت، هویت برند شما را تعمیق و تقویت می کند؛
 • 2. نکات فنی و تکنیکی را در حد اعلی رعایت کنید؛

 • کیفیت تصویری که انتخاب می کنید، قدرت نوشته ها، نحوه چیدمان و مسائلی از این دست، روی بازخورد نهایی بنر شما تاثیرگذاری فوق العاده ای دارد. به عنوان مثال، انتخاب ترکیب رنگ اشتباه در نرم افزارهای طراحی، جلوه نهایی چاپ را کاهش می دهد. یا عدم تنظیم رزولوشن بالا، پیکسلی شدن بنر را به همراه خواهد داشت. به همین خاطر توصیه می شود که حتما در روند طراحی بنر، یک متخصص را در کنار خود داشته باشید؛
 • 3. المان های طراحی را در اوج کیفیت استفاده کنید؛ 

 • به خاطر داشته باشید طرح شما باید ترکیبی باشد از عکس، رنگ و نوشته. هر چه کیفیت این سه عامل بالاتر باشد و با ذوق و سلیقه دقیق تری کنار هم قرار گیرند، باخورد نهایی بنر بالاتر خواهد بود؛
 • 4. بنرهای هم خانواده طراحی کنید؛

 • گاهی اوقات می توانید یک طرح ثابت بنر داشته باشید و سپس برای تقویت آن طرح و پیام، از چاپ یک سری بنرهای هم خانواده بهره بجویید. به عنوان مثال، شاید شما شعار سازمانی خود را روی بنر اصلی قرار داده باشید. اما برای تبیین دقیق تر موضوع، ترجمه و تعریف آن را روی یک سری بنر دیگر قرار دهید.

 • چاپ بنر فوری

 • بیشتر بخوانید : آشنایی با انواع بنرهای تبلیغاتی 

جمع بندی مقاله  

در این نوشته سعی کردیم تمامی مواردی که نیاز است پیش از طراحی و سفارش بنر مورد بحث و بررسی قرار گیرند، به شکل تخصصی ارائه شود. امیدواریم تمامی نکات و چالش های ذهنی شما را برآورده کرده باشیم، اما در صورتی که این مساله روی نداده، کافی است  برای خرید بنر ارزان در تهران و سایر نقاط ایران با کارشناسان فنی کوثر، تماس بگیرید و اطلاعات تکمیلی را طلب کنید. 

برچسب ها

بنر استیکر فوم برد پاپ آپ رول آپ بروشور
1398/04/30

چاپ کوثر به عنوان مجموعه تخصصی چاپ آنلاین، خدمات خود در حوزه چاپ تخته شاسی را به شکلی ویژه توسعه داده است.

1398/04/15

بنر یک روش انتقال پیام به شکل گرافیکی و بصری است. در این روش تبلیغات، پیام مورد نظر ...

1398/03/25

در این نوشته به بنرهای مناسبتی و تبلیغاتی می پردازیم. سعی بر این خواهد بود که ویژگی های هر یک را معرفی کرده .