چاپ پلات لمینت چیست-

چاپ پلات لمینت

چاپ پلات لمینت چیست

مهر 1395 0

پلات رنگی و ساده

چاپ پلات لمینت چاپ پلات چیست قیمت چاپ پلات و لمینت شرکت چاپ پلات نقشه چیست . چاپ پلات لمینت به وسیله دستگاه پلاتر روشی مطمئن جهت رسیدن به کیفیت چاپ پلات بالا است. چاپ پلات لمینت یکی از انواع چاپ دیجیتال محسوب می شود. پس از عملیات چاپ پلات ، توسط دستگاه لمینتور یک لایه نازک پلاستیکی بر روی پلات کشیده می شود که این امر موجب بهبود کیفیت چاپ می شود. چاپ پلات روشی مناسب جهت چاپ نقشه، چاپ پوستر، کوتد، فتو گلاسه، بوم، pvc، سازه های نمایشگاهی مثل پاپ آپ، میز کانتر وچاپ رول آپ است. روش لمینت گرم و لمینت سرد پس از چاپ پلات استفاده می شود. لمینت ، بسته به استفاده به دسته بندی روش مات و براق و سرد و گرم تقسیم می شود. لمینت کردن موجب محافظت از چاپ در برابر عوامل محیطی از قبیل لک افتادن، چروکیدگی، سیاه شدن، رنگ پریدگی و... می شود. با استفاده از لمینت کردن به تصویر چاپی براقیت و درخشندگی خاصی داده می شود که این امر باعث جلب توجه بیشتر بیننده می شود.

چاپ پلات چیست

در عملیات چاپ پلات لمینت ، ابتدا فایل طراحی از طریق کامپیوتر به پردازنده دستگاه پلاتر انتقال می یابد. سپس از طریق هدهای پلاتر ، رنگ بر روی متریال انتقال می یابد. پس از چاپ پلات عملیات لمینت کردن ادامه می یابد که باعث افزایش استحکام پلات می گردد و مانع رنگ پریدگی و کاهش استحکام پلات می شود.

پلات لمینت

لمینت کردن از طرفی باعث افزایش ضخامت سطح چاپی می شود که این امر باعث افزایش مقاومت چاپ می شود و از طرف دیگر با ایجاد جلا ، براقیت و بهبود تضاد رنگی سطح چاپی، چاپ زیباتر بدست می آید.

چاپ پلات و لمینت

پلات لمینت و روش لمینت کردن:

تفاوت روش لمینت سرد با روش لمینت گرم دراین است که حرارت در روش سرد استفاده نمی شود. در روش سرد با استفاده از فشار سیلندر چسب، لایه لمینت بر روی سطح پوشانده میشود البته روش گرم در چاپ لمینت بیشتر استفاده میشود. روش گرم را میتوان به دو صورت براق یا مات انجام داد که پشت وروی چاپ را میتوان لمینت کرد.

در چاپ پلات امکان چاپ تا عرض 150 سانتیمتر به وسیله دستگاه های بزرگ میباشد ولی بطور عمده چاپ تا عرض 106 سانتیمتر ممکن است.

پلات لمینت

چاپ پلات و چاپ بنر، هر دو دارای چاپ عریض هستند که درزیر به برخی ازتفاوت های بین این دو چاپ اشاره میشود:

 • از چاپ پلات در چاپ فضای داخلی (indoor) واز چاپ بنر و فلکس در چاپ فضای خارجی (outdoor) استفاده میشود.
 • هزینه چاپ پلات بیشتراز چاپ بنر است تقریبا دو برابر چاپ بنر میباشد.
 • سرعت چاپ پلات بیشتراز چاپ بنر است به طوریکه تقریبا سه برابر چاپ پلات است.
 • عرض بنر بیشتر است بطوریکه عرض بنر تا ۳۲۰ سانتیمتر میباشد درحالی که پلات حداکثر ۱۰۰ سانتیمتر میباشد.
 • طول بنر نامحدود میباشد ولی طول پلات حداکثر ۲۵۰ سانتیمتر میباشد.
 • طول عمر بنر بسیار بیشتراز پلات است.
 • کیفیت چاپ پلات بسیار بالاتراز بنر است بطوریکه بیش از۵ برابر پلات کیفیتش بهتراز بنر است. زیبایی ظاهری پلات بیشتر است.

برخی کیفیت چاپ پلات را در حد چاپ افست میدانند درحالیکه این چنین نیست و کیفیت آن بالاتر است. تنوع جنس بالا پلات از خصوصیات بارز آن است، بطوریکه متریالهای مختلف نظیر انواع کاغذ کاتد، انواع بوم و بک لایت و کاغذ فتوگلاسه و...را شامل میشود.

گروه چاپ و تبلیغات کوثر توانایی ارائه چاپ پلات لمینت با انواع روش های مرسوم با بهترین کیفیت را دارد.

لیست قیمت

نظرات

 1. مدت زمان تحویل سفارش برای من بسیار مهمه. شما کار رو در چه مدت زمانی تحویل می دید؟

  علل مختلفی در زمان انجام کار تاثیر داره. داشتن طرح توسط شما کار رو میتونه جلوتر بندازه. ولی این مرکز هم پرسنل مجرب و هم تجهیزات مدرن دارا میباشد که کارهای چاپی رو در اسرع وقت انجام میده. هدف ما جلب رضایت مشریان است.

 2. چاپ پلات جز چاپهای جوهر افشان محسوب میشه؟

  بله. چاپ پلات لمینت از چاپهای جوهرافشان با کیفیت بالا وتنوع چاپی محسوب میشه.

 3. آیا میشه برای چاپ رول اپ از پلات استفاده بشه؟

  بله امکان چاپ پلات لمینت برای رو ل آپ وجود داره.

 4. بیشتر لمینت گرم برای پلات استفاده میشه یا سرد؟

  بیشتر لمینت گرم برای چاپ پلات لمینت استفاده میشه.

 5. دستگاه پلاتر برای چاپ پلات چطور عمل میکنه؟

  تصویر چاپی از طریق کامپیوتر به پلاتر انتقال یافته وتوسط هدهایی رنگ بر روی متریال انتقال چیدا میکنه.

 6. کیفیت چاپ پلات لمینت بیشتر است یا چاپ بنر؟

  مقایسه چاپ پلات لمینت ، چاپ پلات دارای کیفیت بالاتری نسبت به بنر میباشد بطوریکه کیفیت چاپ پلات بیش از پنج برابر بنر است. چاپ پلات لمینت جهت دید از نزدیک بسیار مناسب است زیرااز لحاظ بصری در فاصله نزدیک کیفیت پلات بسیار بالا است. چاپ پلات برای ابعاد عریض استفاده میشود.

 7. پلات لمینت و بنر کدامیک برای چاپ فضای داخلی استفاده میشه وکدام برای فضای خارجی؟

  چاپ پلات لمینت دارای کیفیت مناسبی است که با لمینت روی آن عمر وبراقیت چاپ افزایش می یابد. چاپ پلات لمینت برای فضای داخل بسیار مناسب است درحالیکه چاپ بنر برای فضای خارجی مناسب تر است. تصویر بنر با فاصله دور و پلات در فاصله نزدیک دارای شکل بهتری است.

ارسال نظرات

ارسال
 (021) ۷۷۵۲۴۵۴۰ - ۴۲   ورود / ثبت نام   دفتر کار