چاپ دیجیتال چاپ گلاسه-

مهر 1395 0

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال روشی نوین نسبت به چاپ افست جهت چاپ می باشد. چاپ گلاسه با روش دیجیتال بسیار مطلوب است. در چاپ دیجیتال از ماشین آلات دیجیتال نظیر چاپگرهای لارج فرمت و یا چاپگرهای لیزری و جوهرافشان حرفه ای استفاده می شود در حالی که در چاپ افست از تجهیزات نیمه اتوماتیک استفاده می شود. در چاپ دیجیتال بدلیل حذف مراحل پیش از چاپ نظیر لیتوگرافی ، فرایند کوتاهتر است. چاپ دیجیتال روشی مناسب جهت چاپ کارت ویزیت ، کارت ویزیت گلاسه فوری، کارت ویزیت کتان فوری، کارت ویزیت لمینت براق فوری، کارت ویزیت لمینت مات فوری، گلاسه، کاتالوگ ، کارت تبریک، کارت دعوت، چاپ بروشور، چاپ پوستر ، کاغذ تحریر، سربرگ، چاپ تراکت تبلیغاتی، برگه های تبلیغاتی، ست کامل اداری، پاکت نامه، کارت پوستال و... می باشد.

چاپ گلاسه

چاپ گلاسه بروش دیجیتال کیفیت بصری منحصر بفردی را برای مخاطبان فراهم می نماید.

چاپ دیجیتال و ویژگی های آن

چاپ دیجیتال بصورت ورقی بر روی انواع کاغذ های تحریر، گلاسه، کتان، پشت چسب دار براق یا مات، شیشه ای و تلق ترانسپارنت و گرماژهای ۶۰ گرم تا ۳۰۰ گرم و ابعاد A5 تا SRA3 امکان پذیر است. از نظر ابعاد سطح چاپی چاپ دیجیتال به سه دسته چاپ دیجیتال فرمت متوسط (Medium format)، دیجیتال فرمت بزرگ(Large Format) و دیجیتال فرمت عریض(Wide Format) تقسیم می شود. در روش چاپ دیجیتال هزینه نسبت به روش افست بیشتر است ولی برای تیراژ کم با توجه به عدم نیاز به پلیت افست، مقرون به صرفه تر است. به دلیل مدت زمان پایین روش دیجیتال از این روش به عنوان چاپ فوری نیز یاد می شود. چاپ تونری اغلب در روش دیجیتال با استفاده از چاپگرهای لیزری استفاده می شود. در چاپ دیجیتال هزینه وابسته به تعداد نسخه های چاپی ندارد و هر برگ چاپی هزینه ثابتی دارد. میزان مواد زاید و دور ریز در چاپ دیجیتال کمتر است.

چاپ دیجیتال و مزایای روش دیجیتال

از مزایای روش دیجیتال می توان به کیفیت بالای چاپ دیجیتال در کنار سرعت بالا روش اشاره کرد. کیفیت روش چاپ دیجیتال از روش افست بالا تر است. از ویژگی های دیگر چاپ دیجیتال می توان چاپ در تیراژ محدود، چاپ اطلاعات متغییر و در ابعاد بزرگ و چاپ جهت نمونه گیری را نام برد. چاپ دیجیتال نسبت به افست متفاوت است، از تفاوت های چاپ دیجیتال و افست می توان به امکان چاپ تصویر متفاوت در هر دور چاپ در روش دیجیتال اشاره کرد، این در حالی است که در چاپ افست این امکان وجود ندارد چرا که از پلیت افست استفاده می شود. همچنین صرفه جویی در میزان مواد شیمیایی چاپ و کاغذ چاپ و همچنین صرفه جویی زمان به دلیل حذف مراحل پیش چاپ نظیر لیتوگرافی همچنین عدم ارتباط هزینه چاپ به تعداد نسخ چاپی در روش چاپ دیجیتال مزیت دیگر چاپ دیجیتال است.

صرفه جویی در نیروی انسانی و کیفیت بالا چاپ دیجیتال از مزایای روش دیجیتال است.

با توجه به تیراژ محدود چاپ در روش دیجیتال می توان محصولات چاپی متفاوت ایجاد کرد به عنوان مثال می توان یک کارت تبریک را با تصاویر مختلف چاپ کرد یا امکان درج اطلاعات متفاوت در روش چاپ دیجیتال موجود است.

با ورود کامپیوتر و پرینتر ها به ایران چاپ دیجیتال مورد استفاده قرار گرفت ولی از سال 1380 با ورود دستگاه های چاپ لارج فرمت از چاپ دیجیتال در تبلیغات محیطی نیز استفاده شد که این امر منجر به تحول در تبلیغات محیطی شد. از سال 2010 با استفاده از تکنولوژی های جدید در چاپ دیجیتال محدودیت های هزینه و سرعت چاپ رفع شده است به طوریکه سیستم پاشش جوهر و فناوری نانو در چاپگرهای چاپ دیجیتال بهبود یافته است

چاپ دیجیتال و قابلیت های آن:

 • چاپ اطلاعات متغیر(Variable Data Printing)
 • سفارشی ساختن(Customization)
 • مدت زمان آماده سازی کوتاه(Short Startup)
 • کاربرد آسان ماشین های چاپ دیجیتال

گروه چاپ و تبلیغات کوثر با تکیه بر دانش روز و داشتن پرسنل مجرب آماده ارائه خدمات چاپ دیجیتال و چاپ گلاسه به مشتریان عزیز می باشد.

لیست قیمت

نظرات

 1. من یک پزشک هستم که نیاز به کارت های ویزیت با طرح های مناسب دارم. آیا شما طرح روی کارت رو خودتون تهیه می کنید؟

  برای کارت ویزیت استفاده طرح مناسب بسیار لازمه. طراحان مرکز این امر رو میسر می کنند.

 2. اگر ما بخواهیم تعداد 500 کارت ویزیت به روش چاپ دیجیتال برای ما انجام بدید، چه مدت طول میکشه؟

  این مرکز مجهز به دستگاههای پیشرفته چاپ دیجیتال بوده . وسفارشات رو در اسرع وقت در اختیار مشتریان قرار میده.

 3. میخاستم بدونم کیفیت جوهر مورد استفاده در چاپ دیجیتال به چه نحوی هست؟

  جوهر های اکوسالونت مورد استفاده در چاپ دیجیتال هم کیفیت چاپ را بالا برده است وهم مشکلات زیست محیطی را کاهش میدهد. کیفیت چاپ دیجیتال با این جوهر ها بسیار بالا رفته است.

 4. میشه لطفا از معایب چاپ دیجیتال هم بگین؟

  چاپ دیجیتال مزایای فراوانی دارد. با این وجود هزینه بالاتر چاپ دیجیتال نسبت به چاپ های دیگر را میتوان از معایب این چاپ نام برد ولی در مورد چاپ دیجیتال با تیراژ کم این نوع چاپ به صرفه تر است.دیگر محدودیت چاپ دیجیتال محدودیت انتخاب گراماژ کاغذ می باشد.

ارسال نظرات

ارسال
 (021) ۷۷۵۲۴۵۴۰ - ۴۲   ورود / ثبت نام   دفتر کار